מקומות אחרונים במחיד מיוחד! הירשמו עכשיו
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

נרשמתי לקורס פסיכומטרי! מה עושים עכשיו?

בעוד זמן מה אתם עומדים להתחיל קורס פסיכומטרי ויש לכם כמה שעות פנויות ביום? אתם לא רוצה להגיע לקורס ולהיות חלודים לגמרי? יש לנו כמה טיפים טובים למי שמעוניין "להגדיל ראש", לתרגל את הרגלי הלמידה שלו, לשפר את הזיכרון ולהתחיל בהכנה לפסיכומטרי עוד לפני תחילת הקורס. 

ארגון לוח הזמנים לקראת הקורס

שלב חשוב לפני הכנה לפסיכומטרי הוא ארגון מקום מסודר ללמידה. לרוב האנשים שלא רגילים ללמוד, אין מקום נוח ושליו בביתם. חשוב לסדר מבעוד מועד מקום כזה בביתך, בו תוכל לשבת ולהתרכז בלימודים, ארגן מקום להניח את הספרים והחומר הלימודי בצורה נוחה ונגישה. מחקרים מוכיחים כי סדר וארגון הם נוסחה להצלחה, ולכן חשוב להיות מסודרים ולתכנן את לוח הזמנים. אנו ממליצים להתייעץ עם חברים ומשפחה, מי שכבר עשה את הקורס בעבר ויוכל לתרום מניסיונו. יש לברר המלצות להרגלי למידה יעילה יותר, כמה שעות ביום כדאי להשקיע וטיפים אישיים אחרים, כך תוכל לקבל את הידע הנדרש לקראת הקורס ולהגיע מוכן אליו ביתר רצינות, ללא תחושת פחד או לחץ מהלא נודע.

הכנה לפסיכומטרי - תקופה אינטנסיבית

יש לזכור כי התקופה הקרובה הולכת להיות מעט אינטנסיבית ומרוכזת בקורס ובלמידה, לכן, יש לבצע כמה שינויים בהרגלי החיים הרגילים. תחילה נמליץ לעדכן את הסביבה הקרובה כי אתה צפוי להתחיל קורס פסיכומטרי ולא תוכל להיות פנוי כבעבר. נמליץ לתכנן את השבוע כך שהלימודים למבחן יהיו חלק בלתי נמנע מהם גם אם זה בא על חשבון בילויים או עיסוקים אחרים. חשוב לזכור כי החודשים הבודדים לקראת הבחינה יכולים לקבוע את המשך עתידך המקצועי והתעסוקתי.

הנה מצגת שמסבירה מה לעשות בצעדים הראשונים של הכנה לפסיכומטרי, כדי להגדיל את היתרון היחסי שלכם עוד לפני שהקורס התחיל:

תרגול לקראת הקורס

קורס פסיכומטרי ידריך אתכם בכל נושאי הבחינה - מילולי, כמותי ואנגלית. כדאי להגיע לקורס מוכנים עם הידע הבסיסי בכל אחד מהתחומים האלה, ובמיוחד בתחומים שבהם אתם מתקשים יותר.

  1. כמותי: עבור לא מעט מהתלמידים שמעוניינים לגשת לפסיכומטרי עבר זמן רב מאז הפעם האחרונה שנגעו בחומר הקשור במספרים. לכן חשוב לעשות "הסרת חלודה" לאותם התאים במוח שלא השתמשנו בהם כל תקופת השירות הצבאי והטיול בדרום אמריקה.
  2. מילולי: התרגול החשוב ביותר שאפשר לעשות כהכנה לפסיכומטרי היא תרגול אוצר מילים בעברית. הפסיכומטרי מצריך ידיעה של אוצר מילים רחב שלא מוכר לרובנו, ולמידה של מילים יכולה לקחת זמן רב. לכן כדאי להתחיל כמה שיותר מוקדם וללמוד מילים בעזרת מילון פסיכומטרי או כרטיסיות.
  3. אנגלית: לכל אדם שלא רגיל בחיי היום יום שלו לקרוא או לכתוב באנגלית אנו ממליצים להתחיל לתרגל את השפה בעזרת קריאה באנגלית. לא חייבים לקרוא ספר, אפשר לקרוא כל חומר קריאה שמעניין אותך (מאמרים מהאינטרנט, מגזינים, עיתונים) ואפילו להסתיר את החלק התחתון של מסכי הטלוויזיות, היכן שכתוביות התרגום בעברית נמצאות. זו דרך נפלאה לשמוע ולתרגל מילים חדשות באנגלית.
  • אם אתם רוצים לשפר את האנגלית שלכן, ​למה שלא תנסו את הספר הדיגטילי שלנו לשיפור האנגלית? יצרנו עבורכם ספר דיגיטלי שניתן להוריד בחינם, ובו קטעי קריאה ותרגילים לשיפור האנגלית שלכם לקראת הקורס והבחינה. 

לסיכום - איך להגיע מוכנים לקורס?

  • חשוב מאד לתרגל נושאי בסיס באלגברה וגאומטריה. שליטה טובה בחומר הבסיס תקל בלימוד החומר הפסיכומטרי. כדאי לעשות חזרה על נושאים כמו: סדר פעולות חשבון, שברים, חזקות ומשוואות. כמו כן, הפרק הכמותי מכיל שאלות בגיאומטריה ולכן חשוב להכיר היטב את הכללים הבסיסיים - זוויות ,ישרים ומשולשים.
  • שינון של אוצר המילים בעברית ובאנגלית לפני תחילת הקורס ייתן לכם יתרון משמעותי בשלב ההכנה לפסיכומטרי ויוריד מכם לחץ במהלך הקורס. כדאי ללמוד את המילים מתוך מילון פסיכומטרי שמכיל את כל המילים שיופיעו במבחן ולא מעבר להן. לא מספיק לקרוא את המילה ואת פירושה, אלא יש לחזור ולשנן את המילים באופן כזה שייחרטו בזיכרון בצורה טובה, למשל בעזרת שילובה במשפט או אסוציאציה צלילית. קרא עוד טיפים לשינון אוצר מילים בעמוד מילים לפסיכומטרי.
  • מהירות הקריאה באנגלית חשובה ויכולה לתרום להתמודדות טובה יותר עם קטעי הקריאה בפסיכומטרי, לכן מומלץ לבצע קריאה יומיומית באנגלית - לפחות חצי שעה ביום.  האנגלית צריכה להיות ברמה שמתאימה לי - לא קלה מדי ולא קשה מדי.
נושאים נוספים שיעניינו אותך:
 

 

מקומות אחרונים במחיד מיוחד! הירשמו עכשיו
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין
סגור
מקומות אחרונים במחיד מיוחד! הירשמו עכשיו
X