כשרוצים להצליח הולכים על בטוח! לפרטים:
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

נתונים מעניינים על ההשכלה הגבוהה בישראל

כמה מועמדים נרשמים לאוניברסיטאות ולמכללות בישראל? מה המקצועות הכי מבוקשים? לאיפה יותר קשה להתקבל, לאוניברסיטה או למכללה? לרגל פתיחת שנת הלימודים, פרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה נתונים מעניינים על ההשכלה הגבוהה  בישראל, העונים על שאלות אלו ואחרות.

על פי נתוני הלשכה שפורסמו בנובמבר 2011, 60% ממסיימי התיכון נקלטים במוסדות השכלה גבוהה ומתחילים ללמוד תואר ראשון. מדובר בעלייה משמעותית לעומת שנת 2000, אז 48% מבוגרי התיכון נרשמו לתואר ראשון.

עוד עולה מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה כי באוניברסיטאות יש אחוז גבוה יותר של סטודנטים שנבחנו בפסיכומטרי לעומת המכללות. 89% מהסטודנטים באוניברסיטאות ניגשו לבחינה הפסיכומטרית לעומת 70% במכללות המתוקצבות ו-57% בלבד במכללות הלא מתוקצבות.

ציון הפסיכומטרי הכי גבוה - ברפואה

תחום הלימוד האוניברסיטאי שבו הציון הפסיכומטרי הממוצע הגבוה ביותר הוא, באופן לא מפתיע, מקצוע הרפואה – הציון בו עמד על 742. במכללות האקדמיות המקצוע שבו היה הציון הפסיכומטרי הגבוה ביותר הוא תחום ההפרעות בתקשורת – 665.

הציון הפסיכומטרי הממוצע הנמוך ביותר היה בקרב סטודנטים ללימודים כלליים לתואר ראשון ( 404 נקודות).

מה המקצועות הכי מבוקשים?

המקצועות הכי מבוקשים באוניברסיטאות בשנת הלימודים תשע"א היו המקצועות ארכיטקטורה, רפואה ורפואת שיניים. על כל סטודנט שהתקבל למקצועות אלו היו כ-4 מועמדים. במכללות היו המקצועות הכי מבוקשים ארכיטקטורה, עיצוב אופנה ותקשורת חזותית.

קראו עוד על נתוני הלשכה בכתבה מאתר The Marker

הדוח המלא של הלמ"ס: השכלה גבוהה בישראל.

 

נושאים נוספים שיעניינו אותך:
 
כשרוצים להצליח הולכים על בטוח! לפרטים:
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין
סגור
X