כשרוצים להצליח הולכים על בטוח! לפרטים:
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

הפצת קורות חיים

אחת השאלות הראשונות שעולות כאשר מחפשים עבודה, הינה כיצד ניתן להגיע לכמה שיותר מעסיקים המחפשים עובדים. אם בעבר, חיפוש העבודה נעשה דרך מוספי העיתון, או על ידי הכרות מקדימה עם מקום עבודה מסויים. הרי שכיום, לאחר מהפכת האינטרנט והסמארט-פונים, חיפוש העבודה נעשה בעיקר דרך אתרי אינטרנט שונים דרכם ניתן להפיץ קורות חיים.

כתיבת קורות חיים

לפני שמתחילים במסע חיפוש העבודה, יש קודם כל ליצור מסמך קורות חיים רלוונטי, וכתוב טוב. הפרטים העיקריים המופיעים במסמך קורות החיים, מעבר לשמכם ולפרטי הזהות שלכם הינם:

פרטי השכלה: החל מהשכלה תיכונית ועד השכלה אקדמית והכשרות נוספות שביצעתם במהלך חייכם.

מקומות עבודה: פירוט על מקומות העבודה בהם עבדתם בעבר, כולל שם החברה, פרטים על מטרות ויעדי החברה, בצירוף התפקיד שלכם במקומות העבודה הללו.

שירות צבאי: יש לציין האם סיימתם שירות צבאי באופן מלא או חלקי, לאיזה חיל השתייכתם ולתפקיד אותו ביצעתם במהלך השירות הצבאי.

שפות: יש לציין את השפות בהם אתם שולטים ואת רמת השליטה בהם. למשל: אנגלית, ברמת שפת אם.

כישורים ושונות: זהו סעיף שיש להוסיף במידה ואתם שולטים בתוכנות מחשב מסויימות, או כישורים מסויימים שאתם רוצים להבליט בעצמכם.

מה הכי חשוב בכל הנוגע להפצת קורות חיים?

על אף שכיום במרחב האינטרנטי מופיעות הצעות עבודה רבות, יש למקד את שליחת והפצת קורות חיים למשרות רלוונטיות בלבד. כלומר, אם אתם מחפשים עבודה בתחום המכירות והשיווק, שלחו קורות חיים אך ורק למשרות הקשורות לתחום. נוסף לכך, קראו את פרטי המשרה, אל תעברו על הפרטים רק ברפרוף. בדקו שאתם אכן עומדים בקריטריונים של המשרה.

טיפ נוסף הינו כתיבת מכתב מקדים. מכתב מקדים הפך להיות לדרך מקובלת במיוחד כאשר מחפשים עבודה. המכתב המקדים נועד על מנת להכניס בו פרטים ואינפורמציה באופן חופשי, שאי אפשר להכניס לפורמט קורות החיים הסגור. במכתב המקדים אתם יכולים לספר על עצמכם, להביע את דעתכם על המשרה המבוקשת ולפרט מדוע אתם מתאימים למשרה בפרט ולחברה המעסיקה בכלל. 
חשוב שתכתבו קורות חיים באנגלית בנוסף לאלו שבעברית.

לסיכום, כאשר מדובר על הפצת קורות חיים, מעבר לכתיבה נכונה של המסמך, יש גם לדעת להיות מדוייקים בנוגע לחיפוש העבודה. קודם החליטו על המשרה הספציפית בה אתם מעוניינים לעסוק, ורק לאחר מכן, פתחו את האינטרנט ואתרי חיפוש העבודה.

בהצלחה!

כשרוצים להצליח הולכים על בטוח! לפרטים:
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין
סגור
X