כשרוצים להצליח הולכים על בטוח! לפרטים:
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

ימים פתוחים באוניברסיטאות ובמכללות

ההחלטה היכן ללמוד לתואר ראשון ושני היא החלטה משמעותית מאוד. גם אלו מאיתנו שנולדו עם חלום לעסוק במקצוע מסוים, גם אלו שעדיין מחפשים את דרכם המקצועית - מבינים את החשיבות של לימודי תואר ראשון או שני לקידום הקריירה. הבחירה היא לא רק במוסד הלימודי עצמו, אלא גם בבחירה בחוג הלימוד, האווירה במוסד ודרישות הקבלה.

הקונספט של יום פתוח במוסדות האקדמיים נולד כדי לשפוך אור על כל השאלות שמעסיקות מועמד ללימודים. כמעט כל מוסד אקדמי מקיים ימים פתוחים לרוב פעמיים בשנה ומאפשר לסטודנטים פוטנציאליים להכיר יותר מקרוב את המקום, הלך הרוח שלו, תוכניות הלימודים המוצעות וכך לספק כלים נוספים שיעזרו להגיע להחלטה.

מטרתם של הימים הפתוחים?

במסגרת הימים הפתוחים אפשר להכיר את האוניברסיטה ולשמוע יותר על חיי היומיום בתוך המוסד האקדמי. בנוסף, אפשר להכיר מקרוב פקולטות שונות, לשאול שאלות, לפגוש מרצים ולקבל תשובות לשאלות רבות. היום הפתוח הוא למעשה יום של היכרות עם המוסד. הוא מאפשר לסטודנט לבדוק את האפשרויות שלו ולראות האם המקום מתאים לו. אך לצד סטודנטים שעדיין מתלבטים, היום הפתוח מספק לא מעט תשובות גם לאנשים שנרשמו ללימודים ועדיין רוצים לקבל חיזוק להחלטה שלהם ואינפורמציה נוספת.

 מתי מתקיימים הימים הפתוחים?

ימים פתוחים מתקיימים בדרך כלל בשתי תקופות של השנה. בחודשים ינואר-פברואר ובחודשים ספטמבר- אוקטובר. רוב מוסדות הלימוד הגדולים והמכללות המוכרות מקיימים ימים פתוחים בחודש ינואר עד פברואר. במהלך החודשים האלו נערכים סטודנטים לעתיד לקראת תקופת ההרשמה והקבלה למוסדות הלימוד, שמתקיימת בדרך כלל בחודשי האביב. מסיבה זו נערכים ימים פתוחים מבעוד מועד, כך שיהיה ניתן לשקול ולקבל החלטה, לפנות למוסד הלימודי, להגיש טפסים ולהתכונן לקראת בחינות ומבדקים.

ימים פתוחים נוספים נערכים בחודשים ספטמבר – אוקטובר, לקראת תקופת ההרשמה לקורסי פסיכומטרי והשלמת בגרויות. הימים הפתוחים האלה מאפשרים לסטודנטים, שצריכים להשלים בגרויות, לעבור מבחנים או להתכונן לקראת הרשמה למוסד ספציפי - להתרשם או להכיר את האוניברסיטה ולהיערך מספיק זמן מראש לקראת תהליך הקבלה.

מה קורה ביום פתוח באוניברסיטה?

לצד ההזדמנות להכיר את האוניברסיטה או המכללה ולשמוע על הלימודים במקום, יום פתוח מעניק הזדמנות להתמקד בשאלות ובנושאים ספציפיים. בדרך כלל עורכים המוסדות האקדמיים ימים פתוחים לפי תבנית מסוימת בשיתוף פקולטות שונות במוסד. לרוב כל פקולטה מקימה דוכן או יוצרת לעצמה פינה בה יכולים לעצור מתעניינים ולקבל תשובות לשאלות לגבי נושא מסוים הקשור ללימודים בפקולטה.

לצד איסוף האינפורמציה והאפשרות לקבל מענה לשאלות הימים הפתוחים הם הזדמנות לפגוש סטודנטים שלומדים במקום, להכיר את אגודת הסטודנטים, לשמוע על החיים הסטודנטיאליים ועל הקהילה ולהכיר את אפשרויות הפרנסה והמגורים הסובבות את המוסד הלימודי.

לוח הזמנים של היום הפתוח בנוי משיטוט חופשי בין דוכנים, פקולטות וחוגים, קבלת חומר כתוב על נושאים לימודיים ואחרים, שיחה עם אנשי סגל ופעילויות נוספות כמו הופעות ואירועים מיוחדים.

כל אוניברסיטה או מכללה בונה לעצמה יום פתוח עם תוכנית מסודרת, המתפרסמת ברשת ובעיתונים, נשלחת במייל אם כבר ביקשתם מידע בעבר או מופיעה בפייסבוק או באתר האינטרנט של המוסד.

מה כדאי לברר ביום פתוח?

לפני שאתם הולכים ליום פתוח כדאי להכין רשימת שאלות שנוגעת לכם באופן ספציפי, לכיוון המקצועי שאתם רוצים לפתח, לפקולטות שבהן אתם מתעניינים ולנושאים נוספים כמו מגורים, עבודה וכדומה. בנוסף, כדאי להכין שאלות כלליות יותר – למשל איך עובד תהליך ההרשמה? אילו תנאי קבלה יש במוסד ובפקולטה? האם יש צורך בהשלמות וקורסים מקדימים וכדומה. באופן כללי, חשוב לשאול את השאלות הכלליות שיעזרו לכם להחליט לאיזה כיוון אתם הולכים. התשובות יעזרו לכם להכיר את האוניברסיטה או המכללה ולהבין האם זה המקום הנכון עבורכם.

יום פתוח – יעיל או לא יעיל?

ימים פתוחים אמורים לסייע בהיכרות טובה יותר עם מוסדות הלימודים בהם אתם מתעניינים. לא תמיד תמצאו בהם את כל התשובות לכל השאלות אבל תוכלו להכיר את המכללה או האוניברסיטה טוב יותר. הדרך הכי טובה ליהנות מכל המידע היא לשלב בין ביקור במוסד במהלך היום הפתוח ובין מפגשים אישיים במוסד הלימודי, עם יועץ לימודים שמשקיע בכם זמן ועונה לכם אישית על שאלות.

 

באיזו תקופה בחיים הכי נכון ללמוד לפסיכומטרי? >>

מתחילים ללמוד לפסיכומטרי? כך תארגנו לכם את עמדת הלימודים >>

 

 

כשרוצים להצליח הולכים על בטוח! לפרטים:
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין
סגור
X