שיפור ציוני בגרות

לשפר בגרויות בקידום

"לשפר בגרויות בתיכון – למי יש כוח לזה?", "לא צריך בגרות כדי להצליח בחיים", "למי אכפת מממוצע הבגרות, העיקר לסיים עם תעודת בגרות מלאה".

 

גם לך עברו המשפטים האלה בראש במהלך שנות התיכון? בבית הספר, רבים מאיתנו מחכים בעיקר לסיים את המסגרת הלימודית ולצאת לקראת החיים שמחכים לאחר מכן, בין אם זה צבא, שנת שירות, לימודים או טיול, ולא מייחסים חשיבות גדולה לשיעורים עצמם ובעיקר למבחני הבגרות.

 

הציון בבגרות בתיכון מורכב מציון ההגשה שנמדד לאורך השנה בשקלול עם הציון במבחן הבגרות, מה שמחייב עוד יותר להשקיע לאורך זמן ולשמור על הקצב הנדרש, במיוחד כשיש כל כך הרבה דברים אחרים שמעסיקים אותנו בשנות העשרה, וככה קורה שהציון הסופי שלנו בבחינות הבגרות פעמים רבות אינו משקף את הפוטנציאל שלנו במקצועות הנלמדים. רק לקראת ניסיון קבלה לתואר ראשון אנחנו מבינים כי לממוצע הבגרויות יש חשיבות גדולה משחשבנו, ושייתכן שנצטרך לגשת שוב לחלק מבחינות הבגרות.

מתי צריך לשפר בגרויות?

כדי להתקבל לתואר ראשון, כל מוסד אקדמאי מציב דרישות סף לקבלה, כאשר באוניברסיטאות הדרישות הללו מורכבות מציון סכם של מבחן הפסיכומטרי וממוצע הבגרויות. הדרישות יכולות להשתנות בין מוסדות אקדמיים שונים, ובהתאם למסלול הלימודים הספציפי. בגלל התחרות הרבה על מקומות במקצועות מבוקשים ובמוסדות אקדמיים נחשבים, רבים מהמועמדים מגלים כי ציוני הבגרויות שלהם אינם מאפשרים להם להתקבל. בעקבות כך, הם מחליטים לגשת מחדש למבחני הבגרות במטרה לשפר את הציון שלהם, במיוחד במקצועות בהם הציונים יכולים להשפיע באופן משמעותי על הממוצע הכללי או על העמידה בתנאי הסף, כמו במתמטיקה, באנגלית ובמקצועות מוגברים.

 

לדוגמה, כדי להתקבל ללימודים במקצועות ריאליים כמו הנדסה או מחשבים, אוניברסיטאות דורשות בגרות של 4 או 5 יחידות לימוד במתמטיקה עם ציון מינימלי מסוים, ותלמידים אשר ניגשו ל-3 יחידות לימוד בזמן התיכון לא יוכלו להגיש מועמדות אם לא ישפרו את ציוני הבגרות שלהם. בנוסף לשיפור הבגרויות, הוספה של בגרות מוגברת יכולה להשפיע על הממוצע באופן מהותי ולסייע לך להתקבל ללימודים שעליהם חלמת.

בקידום עושים בשבילך יותר

אם קראת עד לכאן כנראה שהחשיבות של שיפור בגרויות כבר יותר ברורה לך – אז אם ברצונך לשפר את ציוני הבגרויות ולהגיע רחוק יותר, אנחנו בקידום כאן בשבילך!

חבילת בגרויות בהתאמה אישית

יועצי הלימודים המקצועיים והמנוסים שלנו, יעזרו לך לבנות חבילת בגרויות בהתאמה אישית: להבין מהם קורסי הבגרויות שכדאי לך לקחת כדי להגיע לממוצע הנדרש ולהבליט יותר את היכולות שלך, למצוא את הקורסים שמותאמים ללוח הזמנים שלך ויאפשרו לך ללמוד בצורה יותר אופטימלית, מה שלעיתים לא מתאפשר במהלך שנות התיכון. כי אנחנו בקידום עושים בשבילך יותר.

שאלות תשובות

הקלות שקיבלת בתיכון תקפות עד גיל 25.

אחרי גיל 25 עליך לעבור אבחון חדש ולבקש מחדש את ההקלות.

חשוב! לא לשכוח לציין את ההקלות שמגיעות לך בעת הרישום לבחינה (קראו עוד על הקלות וחרדה לפני מבחן).

חשוב 2#! תלמיד אקסטרני שאושרו לו ההקלות חייב להודיע 30 יום לפני כל בחינה על רצונו לממש את זכותו להקלות.

כחלק מרפורמת "למידה משמעותית" של משרד החינוך, הוחלט כי ציון הבגרות הסופי של תלמיד, שעד כה נשען על ציון "מגן" ועל ציון "חיצוני" ,יחולק בצורה נפרדת.

תלמידים במתכונת החדשה יקבלו ציון "חיצוני" של 70% וציון נוסף של 30% יתקבל על סמך החלטה בית ספרית דרך עבודת חקר, שאלון פנימי, או במקרה של תלמידים מסויימים, כולל תלמידים אקסטרנים – שאלון חיצוני.

כל תלמיד שפתח תיק אקסטרני החל מ-1.9.2015 עתיד להבחן בכל הבגרויות שלו כתלמיד "עולם חדש". בנוסף, כל תלמיד שנבחן בבית הספר במתכונת החדשה ימשיך להיות כפוף אליה בכל הבגרויות שיעשה.

אם איחרת את מועד הרישום לבחינת הבגרות ניתן להירשם בנוהל מרב"ג (מרכז בחינה גמיש), כלומר רק כמה ימים לפני מועד הבחינה עצמה.

המשמעות: לא ניתן יהיה לקבל את כל ההתאמות שמגיעות לך (הארכת זמן, הקראת שאלון וכו'), ומיקום הבחינה עשוי להיות לך פחות נח.

חשוב לדעת! במועד קיץ לא ניתן להירשם במרב"ג למועד ב'.

אחריות הרישום לבחינת הבגרות היא שלך ולא של קידום. מבטיחים להזכיר לך בזמן 😊.

מיד אחרי רישום לקורס ההכנה, יש להזדרז ולהירשם דרך התיכון בו למדת  – בתנאי שיש לך לפחות בגרות אחת ושסיימת תיכון.

במידה ולא ניגשת בבית הספר לאף בחינת בגרות או שמכל סיבה אחרת אין לך עניין לגשת דרך בית הספר בו למדת, ניתן להירשם דרך מינהלת הנבחנים האקסטרנים של משרד החינוך בטלפון: 03-6164022.

חשוב! הרישום לבחינות במועד הקיץ מסתיים בסוף מרץ ולבחינות במועד בחורף בסוף נובמבר.

חשוב 2#! לא לשכוח לציין הקלות, אם קיימות, שמגיעות לך.

חשוב! הבונוסים עשויים להשתנות מעת לעת וממוסד לימודים אחד לאחר.

3  יח”ל: 0 נקודות בונוס

4  יח”ל: 12.5 או 15 נקודות בונוס

5  יח”ל: 25 ,30 או 35 נקודות בונוס

בעיקרון קיימים שני מועדי בגרות בשנה – מועד קיץ ומועד חורף, אך ניתן לגשת לבחינות במקצועות המוגברים במועד קיץ בלבד. למועדי הבגרויות >>

תלמיד שעבר את הבחינות בהיקף מינימאלי של 21 יח"ל זכאי לתעודת בגרות.

(עד מועד קיץ 2012 מקצוע אזרחות היה בהיקף 1 יח"ל ולכן תלמידים עד קיץ 2012 היו מחויבים ב-20 יח"ל בלבד).

תלמיד לא יהיה זכאי לתעודת בגרות אם ציונו בהבעה שלילי (54 ומטה(.

במידה ותלמיד סיים את כל הבגרויות מהתיכון אך חסר לו ציון בגרות בספורט לא יהיה זכאי לתעודת בגרות. במקרה כזה עליך לפנות לבית הספר שלרוב יאפשר להשלים ע"י הגשת עבודה.

שימו לב!

ללימודים אקדמאים  יש צורך בהיקף מינימלי של 22 יח"ל (ולפחות 4 יח"ל באנגלית) לתעודת הבגרות.

ניתן לקבל זכאות גם כאשר יש נכשל אחד שהוא מתחת ל 55 ובתנאי שהציון מעל 45 ושאינו בהבעה עברית

ניתן לקבל זכאות גם כאשר יש נכשל אחד שהוא מתחת ל 45 ובתנאי שמעל 15 ויש שני מקצועות בהיקף של 3 יח"ל לפחות שבהם סכום הציונים הוא 150 נק' ומעלה.

בקידום אנחנו מלמדים את כל מקצועות החובה: מתמטיקה, אנגלית, היסטוריה, עברית, תנ"ך, ספרות ואזרחות.

ההרשמה מתבצעת דרך התיכון בו למדת  – בתנאי שסיימת תיכון ובתנאי שיש לך לפחות בגרות אחת.

במידה ולא ניגשת לאף בחינת בגרות בבית הספר או שמכל סיבה אחרת אין לך עניין לגשת דרך בית הספר בו למדת, ניתן להירשם דרך מינהלת הנבחנים האקסטרנים של משרד החינוך בטלפון: 03-6164022.

קורסי ההכנה לבחינות הבגרות מתקיימים באונליין, ובחלק מהמקצועות גם בסניפי קידום נבחרים. לבירור מוזמנים להתקשר ליועצי הלימודים שלנו 2055*.

מחירי קורסי ההכנה של קידום לבחינות הבגרות נקבעים בהתאם למקצוע, למספר יחידות הלימוד ולכמות הקורסים הדרושים.
ברגע שיועצי הלימודים שלנו יבינו מה הממוצע אותו אתם צריכים, הם יעזרו לכם לבנות את חבילת הבגרויות שתבליט את היכולות שלכם על הצד הטוב ביותר. לשיחת ייעוץ 2055*.

מורי הבגרויות של קידום הם מקצועיים ומנוסים, שחיים ונושמים את התחומים בהם הם מתמחים, אוהבים ללמד ואוהבים להצליח יותר מכל חברת השכלה אחרת. בואו להכיר את נבחרת המורים הכי טובה בארץ >>

המורים שלנו

testimonial
testimonial_bottom

ההמלצות שלנו

עד 40% הנהחה קורסי בגרות בקידום
עד 40% הנחה קורסי בגרות קידום svg מובייל

הצעד הראשון שלך בקידום!

הפנייה התקבלה, נהיה איתך בקשר בהקדם!

הצעד הראשון שלך בקידום!

הפנייה התקבלה, נהיה איתך בקשר בהקדם!

אני רוצה להיות חלק ממשפחת קידום

העלאת קורות חיים

קורות החיים נשלחו בהצלחה!

הוספת קובץ

הוספת המלצה על מורה

תודה שהקדשת מזמנך לכתוב, זה לא ברור מאליו!

בקרוב כולם יוכלו לקרוא את ההמלצה באתר

הוספת המלצה לגפ"ן

תודה שהקדשת מזמנך לכתוב, זה לא ברור מאליו!

בקרוב כולם יוכלו לקרוא את ההמלצה באתר