רוצה לשמוע עוד על השלמת בגרויות?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

בגרות בספרות

בגרות בספרות בהיקף של 2 יחידות לימוד היא מקצוע חובה אשר נדרש מכל מי שחפץ בתעודת בגרות מלאה. ניתנת האפשרות להרחיב את המקצוע ולהיבחן בהיקף של 5 יחידות לימוד, מקצוע מומלץ לשוחרי הספרות ולמי ששואף לממוצע בגרויות גבוה, וזאת בשל הבונוס שהבגרות מקנה.

לימודי הספרות מרחיבים את אופקיו של התלמיד, מעשירים את השפה ואת אוצר המילים ומשפרים את יכולת הניסוח.

השפעת הספרות על הנפש ידועה מאז ותמיד – עולם האגדות וסיפורי הילדים למשל, נוצרו על רקע הצורך של יוצריהם ושומעיהם להתגבר על בעיות בהן נתקלו בחיי היומיום. מכיוון שהספרות פועלת בכוח המילים  הדמיון שלנו בא למלא ולגשר על הפערים שנותרים ובעצם כך ישנן זוויות התייחסות ופרשנות שאינן זהות בין אדם לאדם. 

לומד בספריה לבגרות בספרות

איך מורכבת הבגרות בספרות?

הבחינה מורכבת מפרקי חובה ופרקי רשות וכוללת את הנושאים הבאים: רומן ונובלה, דרמה וסיפור קצר  אלו הם פרקי הרשות, ואילו שירה (שירת ימי הביניים, שירת ביאליק ושירת המאה ה-20) וסיפור שאינו נלמד הם פרקי החובה.

מתוך פרקי הרשות יש לבחור שניים ולענות על השאלות על פי ההוראות, ופרקי השירה והסיפור שאינו נלמד הם פרקי החובה. משך הבחינה הוא 2 שעות ו-45 דקות לבחינה בהיקף של 2 יחידות לימוד ו3 שעות ו45 דקות לבחינה בהיקף של 5 יחידות לימוד.

מכיוון שבחינת הבגרות בספרות היא בכתב, מיומנות הכתיבה מהווה מרכיב הכרחי בכדי לצלוח אותה בהצלחה. תצטרכו להפגין ידע במושגי היסוד בספרות, לדעת לנתח יצירות ספרות, אוצר מילים עשיר ויכולת לשונית טובה – על כן מומלץ להיעזר בקורס הכנה מקצועי לבגרות בספרות בו תרכשו את מיטב הכלים והטכניקות שיסייעו לכם לעבור את הבחינה בהצלחה. 

סיכום החומר לבגרות בספרות - לחצו כאן 

 

נושאים נוספים שעשויים לעניין אותך:

X