רוצה לשמוע עוד על השלמת בגרויות?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

טכניקות זיכרון

חלק גדול מלמידה מוצלחת עבור בחינות הבגרות הוא רכישה של טכניקות זיכרון יעילות. מתכונת בחינות הבגרות כוללת חומר לימודי רחב היקף, תאריכים שונים, נוסחאות, ציטוטים וכן הלאה. בשל כך לא מספיק רק לקרוא את החומר ולשנן אותו, קידום בגרויות מציעה במסגרת לימודי הבגרות טכניקות זכרון יעילות שיסייעו לכם בהפנמה של החומר הלימודי הדרוש להצלחה בבחינות הבגרות.

מה הן טכניקות זיכרון?

ישנן טכניקות זכרון שונות שפותחו בשנים האחרונות, החל מקריאה של החומר הלימודי, שמיעה של הרצאות מוקלטות, או פיתוח יכולות של זיכרון צילומי. אנשים רבים מוציאים כי קישור בין כמה חושים מסייע בזיכרון טוב יותר של חומר לימודי, למשל לערב בין שמיעה לראייה: להקריא לחבר או לעצמכם את החומר הלימודי, להקליט את השיעורים ולשמוע אותם שוב, או להקריא לעצמכם ולהקליט את החומר הלימודי.

כמובן שישנן טכניקות זיכרון מרובות וכל אדם באופן פרטני מוצא כי שיטה זו או אחרת היא היעילה ביותר עבורו. קידום בגרויות תלמד אתכם לא רק כיצד ללמוד באופן היעיל ביותר כי אם כיצד לזכור את החומר הלימודי באופן האופטימלי.

מהי טכניקת הזיכרון הנכונה ביותר עבורי?

כאמור, כל אדם שונה מרעהו, לכן, כאשר אתם מתחילים את תהליך הלמידה, בדקו עם עצמכם מהי דרך הזכרון היעילה ביותר. ישנם אנשים בעלי זכרון צילומי - לכן עבורם עדיף לסכם את החומר הלימודי לכדי נקודות ולחזור ולקרוא את הנקודות החשובות, דבר זה יעורר את זכרונם ואת התאריכים או החומר הלימודי המצויי תחת הנקודות החשובות.

על מנת להבין מה היא טכניקת הזיכרון העדיפה עליכם התייעצו עם המורה, או עם חבריכם לכיתה, נסו לברר מה הכי יעיל עבורכם. כאשר תמצאו את טכניקת הזיכרון העדיפה - השתמשו בה.

זכרו! לא מספיק רק לנכוח בשיעורים, או לרכוש את חוברות הלימוד, על מנת להצליח באופן הטוב ביותר בבחינות הבגרות יש להשקיע, לברר עם עצמכם מהו תהליך הלמידה הטוב ביותר וכמובן לשפר ולאמן את הזיכרון.

כך שכאשר תעמדו מול בחינת הבגרות, החומר הדרוש יעמוד לשירותכם ותוכלו לענות על השאלות בצורה האופטימלית.

בהצלחה!

נושאים נוספים שעשויים לעניין אותך:

X