רוצה לשמוע עוד על השלמת בגרויות?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

תעודת בגרות

תעודת בגרות משמעה כי סיימתם 12 שנות לימוד מלאות וכי אתם מסוגלים להתמודד עם לימודים אקדמיים. בימינו, על מנת להתקבל למשרה טובה או להצליח לבסס קריירה, יש צורך בתעודת בגרות לכל הפחות ובמקרים רבים גם בלימודי תואר ראשון שייקנו לכם את ההכשרה לעסוק במקצוע או תחום מסויים. אבן הדרך הראשונה להתקדמות בעולם התעסוקה היא תעודת בגרות עם ממוצע גבוה.

ממה מורכבת תעודת בגרות?

תעודת הבגרות מורכבת משבע מקצועות חובה ומקצוע בחירה אחד מורחב לפחות. תעודת בגרות אינטרנטית יכולה לכלול מקצועות שונים מתעודת בגרות אינטרנית, כגון ביולוגיה או פסיכולוגיה, אך אין כל הבדל בין תעודת בגרות אקסטרנית לאינטרנית. על מנת להשלים תעודת בגרות מלאה תדרשו ללמוד את המקצועות הבאים ולהשלים 20 יח"ל לפחות:

  • תנ"ך 2 יח"ל
  • הבעה עברית 2 יח"ל
  • מתמטיקה 3 יח"ל
  • אנגלית 3 יח"ל
  • ספרות 2 יח"ל
  • היסטוריה 2 יח"ל
  • אזרחות 2 יח"ל
  • מקצוע בחירה ברמה של 5 יח"ל

בשנים האחרונות עברה מערכת החינוך התיכונית שינוי מבני, כך שמקצועות הלימוד הינם מודלריים וניתנים להשלמה. למשל, אם בעבר על מנת לשפר את מקצוע המתמטיקה מ-3 יח"ל ל-4 יח"ל, נדרשו התלמידים ללמוד חומר שונה ולגשת לקורס בעל 4 יח"ל, הרי שהיום תדרשו רק להשלים יח"ל אחת על מנת לעבור מ-3 יח"ל ל-4 יח"ל במקצועות השונים.

שינוי זה מסייע רבות לצעירים המעוניינים לשפר את תעודת הבגרות שלהם. כיוון שהם אינם נדרשים ללמוד את הכל מההתחלה, אלא רק להוסיף את החומר החסר.

במה מסייעת לי תעודת בגרות?

תעודת בגרות היא התעודה הנמוכה ביותר הנדרשת בחברה המערבית על מנת להתקדם בשוק העבודה. מקומות עבודה רבים מערימים קשיים על צעירים חסרי תעודת בגרות, לכן, על מנת להמנע מעיכובים כאלו ואחרים בקבלה לראיונות עבודה, המשך לימודים אקדמיים או תכנון עתידי של חייכם - אל תתמהמהו עם השגת תעודת בגרות מלאה.

פרט לכך, על מנת להתקבל למוסדות הלימוד הגבוהים תדרשו לעמוד בתנאי קבלה המוכיחים את יכולתכם. עבור מוסדות הלימודים הגבוהים תעודת הבגרות מרכזת את יכולתכם הלימודיות ואת הפוטנציאל האקדמי שלכם - בשל כך יש לדאוג כי תעודת הבגרות תהיה בעלת ממוצע גבוה וכזה שישקף באופן אמיתי את היכולות האקדמיות שלכם. אם אין בידכם תעודת בגרות מלאה, אנו בקידום מציעים לכם קורסי השלמת בגרויות שיסייעו לכם לכוון ולהגיע הכי גבוהה שרק אפשר.

נושאים נוספים שעשויים לעניין אותך:

X