דפי נוסחאות במתמטיקה

הבגרות במתמטיקה מדירה שינה מעיניהם של תלמידים רבים בישראל בכל שנה מחדש. הלמידה, ההשקעה, שיעורי העזר והמבחנים מתנקזים כולם לשלושה מבחנים קריטיים. זה נכון למי שלומד ברמת 3 יחידות, ברמת 4 יחידות וברמת 5 יחידות. זה נכון לתלמידים הלומדים בבית הספר התיכון ולמי שמשלימים או משפרים את הבגרות במתמטיקה לאחר שכבר סיימו את לימודיהם.

לשמחת התלמידים, בתוך ים החומר, הטכניקות, השיטות והמשפטים שיש לזכור – משרד החינוך מקל עליהם בכך שהוא מחלק דפי נוסחאות במתמטיקה לפני כל בגרות. קיים דף נוסחאות לכל רמת לימוד נפרדת, בהתאם לחומר הנלמד בה, וקיים בנוסף גם דף נוסחאות מורחב, המגיע למי שאובחן כבעל לקות למידה רלוונטית. יש לדעת שאין להביא ביום הבחינה את הנוסחאון מהבית, אלא להשתמש בנוסחאון שתקבלו מהבוחנים. כל מה שמותר להביא מבעוד מועד הוא מחשבון, עט, מזון ותעודת זהות.

מה כולל נוסחאון מתמטיקה 3 יחידות?

תלמידים הניגשים לבגרות במתמטיקה 3 יחידות יקבלו דפי נוסחאות במתמטיקה הבאות הכוללים: נוסחאות הכפל המקוצר, משוואה ריבועית, נוסחאות שונות בנושא גאומטריה אנליטית, סדרות חשבוניות וסדרות הנדסיות, חזקות, גדילה ודעיכה, טריגונומטריה וגאומטריה – לרבות משפט פיתגורס- שטח של צורות גאומטריות ושטח ונפח של גופים במרחב, נוסחאות חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי- לרבות הוצאת נגזרות ואינטגרלים- ולבסוף נוסחאות הקשורות לסטטיסטיקה ולהסתברות, כגון ממוצע, סטיית תקן וגרף ההתפלגות הנורמלית.

מה כולל נוסחאון מתמטיקה 4 יחידות?

תלמידים הניגשים לבגרות במתמטיקה 4 יחידות יקבלו נוסחאון הכולל משוואה ריבועית, סדרות חשבוניות וסדרות הנדסיות, חזקות, גדילה ודעיכה, לוגריתמים, נוסחאות גאומטריה אנליטית, נוסחאות הסתברות כגון נוסחת ברנולי, נוסחאות טריגונומטריה כגון משפט הסינוסים, משפט הקוסינוסים וחישוב שטח ונפח של גופים במרחב ולבסוף נוסחאות חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי. להורדת נוסחאון מתמטיקה 4 יחידות לחצו כאן.

מה כולל נוסחאון מתמטיקה 5 יחידות?

דף נוסחאות לבגרות במתמטיקה 5 יחידות כולל נוסחאות הדומות ברובן לנוסחאות המופיעות בנוסחאון 4 יח"ל, אך כולל גם נוסחאות של מספרים מרוכבים, וקטורים ועוד מספר הבדלים פרטניים שבין 4 ו-5 יחידות לימוד.

דף נוסחאות מורחב

תלמידים שאובחנו כבעלי לקות למידה רלוונטית יקבלו בנוסף גם דף נוסחאות מורחב, הכולל נוסחאות שאינן מופיעות בדף הנוסחאות הרגיל. דף נוסחאות מורחב קיים בכל אחת משלושת רמות הלימוד בהתאמה.

כיצד מתכוננים לבחינה עם דף נוסחאות?

כשנערכים לקראת בחינת הבגרות במתמטיקה, מומלץ להיערך באופן שמדמה את התנאים שישררו במהלך הבחינה עצמה. כך תוכלו להתכונן טוב יותר, להרגיש את הבחינה בצורה מדויקת יותר ולהפחית מסף הלחץ הגבוה גם כך. כדאי לעשות זאת כהלכה, מומלץ להוריד קובץ PDF של הנוסחאון הרלוונטי לרמת הבחינה או להדפיס אותו ישירות, להקציב זמן באופן זהה לזמן שיעמוד לרשותכם במהלך המבחן האמיתי ולפתור מבחנים מספרי הלימוד ומבחני הבגרות של השנים קודמות. מה שכן, יש לוודא שלא עונים על שאלות בנושאים שאינם נכללים בבחינת הבגרות שאליה אתם מתכוננים, כי וודאי שאין בכך טעם.

כיצד משתמשים בדף נוסחאות במהלך הבחינה?

כפי שכתבנו לעיל, אין להביא דף נוסחאות משלכם, אלא להיעזר בדף שתקבלו מהבוחן בעת קיום הבחינה. הסיבה נעוצה בכך שמשרד החינוך שואף למנוע אפשרות להכניס למשך הבחינה מידע לא רלוונטי או נוסחאונים לא תקינים.

מטרתו של דף הנוסחאות הוא להקל על כל הפרטים הקטנים והטכניים שיש לזכור, ולהתרכז בלבחון את מה שחשוב באמת: צורת החשיבה שלכם, חריפות החשיבה, רמת היצירתיות, רמת הידע והדיוק בפתרון. דף נוסחאות לא כולל את כל הנוסחאות, אך כן כולל רבות מהן. עדיין מומלץ לשנן כמה שאפשר נוסחאות ומשפטים בכדי לחסוך זמן ובכדי להטמיע את הידע בצורה הטובה ביותר. זאת דרך טובה לשלוט בחומר ולענות בצורה אינטואיטיבית שתחסוך לכם זמן יקר.

בגרות במתמטיקה עם קידום בגרויות

באתר שלנו תוכלו למצוא פתרונות מלאים לשאלוני הבגרויות במתמטיקה בכל רמות הלימוד ושל כל השנים האחרונות. אנחנו מאמינים שחשוב להשקיע כמה שיותר זמן בתרגול ובהתנסות. קורס אצלנו יטמיע בכם צורות חשיבה מתקדמות, שישמשו אתכם לקראת הבגרות במתמטיקה, החלק הכמותי במבחן הפסיכומטרי וגם במהלך הלימודים האקדמאיים עצמם. חשיבה מתמטית היא עניין בעל חשיבות מכרעת ודבר שיש לפתח עם הזמן.

המורים המומחים והמנוסים שלנו יודעים כיצד לקרוא את השאלות באופן נכון, כיצד לגשת אליהן, כיצד לענות עליהן ומבינים מה הבוחנים מחפשים לראות אצל הנבחן, מעבר כמובן לדיוק בתוצאה הסופית. נעזור לכם להגיע לבחינה מוכנים ומזומנים והרבה יותר רגועים.

חברת קידום פיתחה כלים דיגיטליים ייחודיים שעוזרים ליצור חוויה לימודית שונה, טכנולוגית ויצירתית, שמטמיעים את הידע בצורה עמוקה יותר בתלמיד ומעצימים את ההנאה שהוא מפיק מתהליך הלמידה.

אנחנו מציעים קורס לבגרות במתמטיקה ברמת 3 יח', 4 יח' ו-5 יח' וקורס מתמטיקה 5 יחידות למצטיינים. סקרנים לשמוע יותר? צרו איתנו קשר

ניווט בכתבה

פוסטים נוספים בנושא​

דף תכנית גפן - קדם פסיכומטרי

לקראת בגרויות ברוגע – טכניקות למידה חכמות

דף קורס אנגלית מדוברת ואמי_רם למשרד הביטחון

החשיבות של קריאת טקסטים באנגלית כדי לשפר את הבנת הנקרא

איך להתכונן לבגרות ביעילות: מדריך שלב אחרי שלב

טיפים מובילים לשינון חומרי לימוד לקראת הבגרות

יש לך שאלה?

רוצה להתייעץ עם מורה מנוסה? הפורום שלנו קיים במיוחד בשביל זה 🙂

פוסטים נוספים בנושא​

הפורום ששווה יותר

אם יש לך שאלה כלשהי ובא לך להתייעץ עם מורה מנוסה, הפורום שלנו קיים במיוחד בשביל זה 🙂
ניתן להעלות אליו כל שאלה שעולה על דעתך (בנושאים מקצועיים, כן? אנחנו פחות טובים במתכונים לעוגות שוקולד…) ואחד מהמורים שלנו ייתן לך את התשובה הטובה ביותר במהרה. 

עד 40% הנהחה קורסי בגרות בקידום
עד 40% הנחה קורסי בגרות קידום svg מובייל

הצעד הראשון שלך בקידום!

הפנייה התקבלה, נהיה איתך בקשר בהקדם!

הצעד הראשון שלך בקידום!

הפנייה התקבלה, נהיה איתך בקשר בהקדם!

אני רוצה להיות חלק ממשפחת קידום

העלאת קורות חיים

קורות החיים נשלחו בהצלחה!

הוספת קובץ

הוספת המלצה על מורה

אני מאשר/ת שימוש בהמלצה שהזנתי לפרסום בערוצים השונים של קידום. פירוט הסכמה

תודה שהקדשת מזמנך לכתוב, זה לא ברור מאליו!

בקרוב כולם יוכלו לקרוא את ההמלצה באתר

העלאת תמונה להמלצה

הוספת המלצה לגפ"ן

תודה שהקדשת מזמנך לכתוב, זה לא ברור מאליו!

בקרוב כולם יוכלו לקרוא את ההמלצה באתר

העלאת תמונה להמלצה