היכן אני נבחן לפסיכומטרי

מבחן פסיכומטרי זה עסק מספיק מלחיץ גם ככה, אין סיבה להגיע אליו ברגע האחרון לחוצים ועצבניים. בעמוד זה ריכזנו בעבורכם הוראות הגעה אל האוניברסיטאות המרכזיות שבהן מתקיים המבחן הפסיכומטרי.

המבחן הפסיכומטרי נערך באוניברסיטאות ברחבי הארץ. לאחר שתבצעו הרשמה לפסיכומטרי תקבלו הודעה מפורטת לגבי מיקומו של המבחן הפסיכומטרי שאליו נרשמתם. ככל שנרשמים מאוחר יותר, כך קטן הסיכוי לקבל את המיקום הרצוי, ומשום כך אנו ממליצים לבצע הרשמה לפסיכומטרי בהקדם האפשרי.

שימו לב- האוניברסיטאות הן לרוב עצומות בגודלן ואופן חלוקת חדרי הבחינה ומיקומם לא תמיד ברור. מומלץ להתכונן מראש ולהבין בדיוק היכן יתקיים הפסיכומטרי. רשמו לפניכם את שם הבניין, מס' האולם ואת הוראות ההגעה המדוייקות והערכו להגעה בהתאם. הקדימו את בואכם כדי שתוכלו למצוא בנחת את האולם הנכון ולהתמקם בו לפני שהאווירה הופכת לחוצה.

אוניברסיטת תל אביב

לפני שתיגשו אל המבחן הפסיכומטרי באוניברסיטת תל אביב מומלץ לבדוק היטב היכן ממוקם אולם הבחינות ולהסתכל על מפת האוניברסיטה באתר האינטרנט כדי לוודא שאתם יודעים לאן בדיוק להגיע. כך תמנעו מהסתבכות במציאת מקום הבחינה ותוכלו להתחיל את המבחן הפסיכומטרי ברוגע וללא לחץ מיותר.

דרכי הגעה באוטובוס אל אוניברסיטת תל אביב
אגד: 74 מחולון, 86 מבת-ים עוברים גם בתחנה הישנה בת"א. 274 מרחובות נס ציונה וראשל"צ, עובר גם בצומת אזור, 270 מראשל"צ. 572 מהרצליה. 604 מנתניה. 
דן: 127 ו-49 מפ"ת,47 ו-48 מרעננה,121 מאריאל, 247 מכ"ס ומת"א הקווים 6, 7, 13, 21 ,24 ,25 ,27 ,28. 
דרכי הגעה ברכבת אל אוניברסיטת תל אביב
למרות שמה, תחנת "ת"א אוניברסיטה"  אינה קרובה כל כך לאוניברסיטה, וצריך לצעוד כ-15 דקות בעלייה שאינה ידידותית למשתמש. ניתן גם להגיע מתחנת הרכבת אל האוניברסיטה באוטובוס, בקווים 27 ו-112 של דן, שמקיפים את האוניברסיטה ועוצרים ליד כל השערים.
דרכי הגעה ברכב אל אוניברסיטת תל אביב
באתר האוניברסיטה ניתן למצוא את מפת האוניברסיטה וכן את החניונים באזור ושעות הפתיחה של השערים השונים. כמו כן ניתן להיכנס לסיור וירטואלי ברחבי האוניברסיטה שנמצא גם תחת "חיפוש" באתר האוניברסיטה. 
הקמפוס באוניברסיטת תל אביב גדול מאוד. לכן כדאי להגיע מספיק זמן מראש לפני שעת הפסיכומטרי, כדי שתוכלו למצוא את הכיתה, להתמצא באזור ולהגיע למבחן בראש שקט.

אוניברסיטת בר אילן

עוד לפני שמגיע הרגע הגדול והמבחן הפסיכומטרי מוגש לפניכם, אנחנו ממליצים שתבדקו היטב היכן ממוקמת הכיתה שבה תיבחנו. הסתכלו על מפה באתר האינטרנט של האוניברסיטה כדי לוודא שאתם יודעים בדיוק היכן מתקיים המבחן. כך תמנעו מהסתבכות במציאת מקום הבחינה ותוכלו להתחיל את המבחן הפסיכומטרי ברוגע וללא לחץ מיותר.
דרכי הגעה באוטובוס אל אוניברסיטת בר אילןשער כביש גהה
אגד: 164, 505, 564, 946, 995, 159, 325, 425, 414. 618, 564
דן: 64, 70, 243, 400. סופרבוס: 210, 220. אחר: 200.
שער ז'בוטינסקי
דן: 45
שער הדקלים ליד הכיכר/בין בניין 507 לבנין 901
דן: 7, 45
שער קרית אונו
אגד: 95 (מראשל"צ), 166, 505 ,564 ,618 (מתל השומר)
דן: 43, 64, 70, 143, 243
ברכב אל אוניברסיטת בר אילןמכיוון צומת מורשה – יש לנסוע דרומה (לכיוון גבעת שמואל תל השומר קרית אונו). אחרי תחנת הדלק (עם השלט "מאיר השתגע") פונים ימינה למחלף בר-אילן (הנתיב הכי ימני- לשים לב לא להמשיך בטעות ישר למחלף אלוף שדה). ממשיכים לנסוע על המחלף וברמזור הראשון פונים שמאלה לכיוון האוניברסיטה.

מכיוון מגדלי עזריאלי – נוסעים מזרחה על דרך השלום, דרך השלום הופכת לאלוף שדה, במחלף אלוף שדה שומרים על הנתיב הימני ופונים ימינה לכיוון אוניברסיטת בר-אילן/קריית אונו. ברמזור הראשון פונים שמאלה לכיוון האוניברסיטה.

מכיוון ירושלים – פונים ימינה במחלף גנות (לכיוון צפון). ממשיכים ישר עד מחלף בר-אילן עלייה לכיוון קריית אונו. ברמזור הראשון פונים שמאלה לכיוון האוניברסיטה. 

הכניסה עם רכבים לאוניברסיטה אפשרית רק לבעלי תו מתאים ולמוזמני האוניברסיטה.
חניונים: קיימים 3 חניונים מסביב לאוניברסיטה. מצפון לאוניברסיטה, מאחורי בניין המוסיקה (1005) חניון קטן בעלות 9 ₪ לכל היום. ממזרח לאוניברסיטה ישנם 2 חניונים בעלות 9/10 ₪ לכל היום.

שימו לב, אוניברסיטת בר אילן אינה מקום קטן ולעיתים הליכה ברגל מתחנת האוטובוס/ החניון ועד הבניין יכולה לקחת גם עד 20 דקות.

כדאי להגיע למקום הבחינה מספיק זמן מראש, למצוא את הכיתה שבה אתם אמורים להיבחן ולהספיק להתרענן ולשתות משהו לפני הבחינה. להזכירכם פסיכומטרי הוא מבחן ארוך וחשוב להגיע אליו רגועים ומוכנים.

אוניברסיטת חיפה

פסיכומטרי בחיפה הוא הפתרון הנוח למי שגר בצפון הארץ. לפני יום המבחן הפסיכומטרי מומלץ לבדוק היטב היכן ממוקם אולם הבחינות ולהסתכל על מפה באתר האינטרנט של האוניברסיטה כדי לוודא שאתם יודעים לאן בדיוק להגיע. כך תוכלו להתחיל את המבחן הפסיכומטרי ברוגע וללא לחץ מיותר.

דרכי הגעה באוטובוס אל אוניברסיטת חיפה

מצפון: יש להגיע לתחנה המרכזית (המפרץ) ומשם ניתן לקחת את קווי האוטובוס הבאים:
קו 141 – תחנות עיקריות: צ'ק פוסט – נווה שאנן – צומת דניה – אוניברסיטה.
קו 143 – תחנות עיקריות: צ'ק פוסט – נשר – רמות יצחק – אוניברסיטה.
קו 173 – יוצא מאעבלין פעמיים בבוקר בסביבות 06:30 וב- 09:00. תחנות עיקריות: שפרעם – צומת חסידים – יגור – נשר – טכניון – אוניברסיטה.
מדרום: יש להגיע תחנת חוף הכרמל. ניתן לקחת מונית ל- 4 אנשים מתחנת הרכבת או את קו 46 מתחנת אגד הצמודה לרכבת – קו ישיר לאוניברסיטה דרך מרכז חורב.
מחיפה: מתחנת בת גלים יוצאים שני קווים:
קו 37 עובר במסלול: הדר – מרכז הכרמל – חורב – אוניברסיטה.
קו 24 עובר במסלול: הדר – גאולה – רוממה – חורב – אוניברסיטה.
דרכי הגעה ברכב אל אוניברסיטת חיפה
לא ניתן להכניס רכב לתחומי האוניברסיטה, אלא אם הוא בעל מדבקה של הקמפוס או נוהג בו סטודנט בעל אישור כניסה. ניתן לחנות את הרכב בצידי הכביש הנמצא מדרום לקמפוס או במגרשי החניה אשר הגישה אליהם מכביש זה. מגרשי החניה הם של רשות שמורות הטבע ואינם בתשלום, אך רובם אינם סלולים. ישנו שומר במגרשים המווסת את התנועה אך אין ערבות כנגד גניבות.
כדי למצוא מקום חנייה כדאי להקדים את בואכם. קחו בחשבון 10 דקות הליכה ממקום החנייה אל מתחם הקמפוס. גם אם אתם מגיעים בתחבורה ציבורית חשוב לצאת מהבית מוקדם מספיק כדי להגיע לפסיכומטרי קצת לפני הזמן, למצוא את הכיתה ולהתארגן בהתאם לפני הבחינה.

אוניברסיטה העברית

מחר יש לכם מבחן פסיכומטרי בירושלים ואתם נרגשים ועצבניים? למה להוסיף על זה עוד לחצים של הסתבכות בקמפוס? שימו לב – ההתמצאות באוניברסיטה העברית אינה פשוטה ולכן אנו ממליצים בחום לבדוק מראש היטב היכן בדיוק נערך המבחן הפסיכומטרי ולהתכונן להגעה מבעוד מועד. העיפו מבט על המפה באתר האינטרנט של האוניברסיטה כדי שתהיו בטוחים שאתם יודעים לאן בדיוק אתם צריכים להגיע. זו הדרך הנכונה להתחיל את המבחן הפסיכומטרי ברוגע וללא לחץ מיותר.

הפסיכומטרי בירושלים מתקיים באוניברסיטה העברית, בקמפוס הר הצופים. הקמפוס ממוקם בחלק הצפוני של העיר, ליד שכונות הגבעה הצרפתית, רמות אשכול וואדי ג'וז. הקמפוס סמוך לבית החולים הדסה בהר הצופים ולא רחוק מהמטה הארצי של משטרת ישראל.

דרכי גישה באוטובוס אל קמפוס הר הצופים באוניברסיטה העברית
קו 4 א' יוצא ממלחה, רח' עמק רפאים דרך מרכז העיר אל הר הצופים. הוא יוצא כל כ-20 דקות.
קו 19 נוסע מעין כרם, דרך אזור רחביה ומרכז העיר ומגיע לקמפוס הר הצופים. הוא הקו התדיר ביותר בשעות הבוקר, ונוסע כל כעשר דקות.
קו 23 נוסע במסלול קריית יובל – בית וגן – שדרות הרצל – תחנה מרכזית – דרך יפו – שטראוס – שמואל הנביא – הר הצופים. הקו יוצא כל כ-20 דקות.
קו 28 נוסע מקמפוס גבעת-רם, דרך התחנה המרכזית והגבעה הצרפתית, לקמפוס הר הצופים. הקו יוצא פעם בעשר דקות.
קו 42 יוצא מעין כרם, דרך גבעת רם לקמפוס הר הצופים. הקו הוא נדיר יחסית, ויוצא פעם בשעה.
קו 46 נוסע מנווה יעקב דרך פסגת זאב להר הצופים.
דרכי גישה ברכבת אל קמפוס הר הצופים באוניברסיטה העברית
אומנם יש רכבת לירושלים אך היא עוצרת בבית שמש ותחנת הרכבת רחוקה מאוד מהאוניברסיטה. מסיבה זו איננו ממליצים להגיע לפסיכומטרי בירושלים ברכבת.
דרכי גישה ברכב אל קמפוס הר הצופים באוניברסיטה העברית
מומלץ לא להגיע ברכב אלא אם כן מסיעים אתכם, שכן קיימת מצוקת חנייה במתחם האוניברסיטה. מצד שני, הפסיכומטרי נערך בדרך כלל בימים שבהם לא מתקיימים לימודים באוניברסיטה, ולכן יש סיבה לאופטימיות זהירה.
אפשרויות חנייה
ישנה חנייה ליד מעונות רזניק, יחסית קרוב לשער של מדעי הרוח.
ניתן לחנות על שני הרחובות שמובילים לקמפוס: האחד, שבא מכיוון בית החולים, והשני שבא מכיוון וואדי ג'וז. החניה בשני הרחובות היא בתשלום באמצעות מדחנים, ויש פקחים שמסתובבים שם בשעות הפסיכומטרי.
חניון של האוניברסיטה בסמוך לשער הראשי של המכוניות (ראה "בסביבת הקמפוס"). מספר מקומות החניה בו מוגבל.
התמצאות בקמפוס, רגע לפני פסיכומטרי
מרכז האוניברסיטה בהר-הצופים הוא הפורום. אפשר להיכנס אליו מהכביש המרכזי שחוצה את האוניברסיטה. מהפורום יוצאים לשלושה כיוונים: מדעי החברה בכיוון מערב, מדעי הרוח בכיוון דרום-מזרח ולמשפטים בכיוון צפון-מזרח. הפורום הוא חשוב מכיוון שהוא במרכז וגם מכיוון שבו נמצאים בדרך כלל נציגי המרכז הארצי שיכוונו אתכם למקום הבחינה שלכם.
שערי הכניסה לאוניברסיטה
שער חברה: שער להולכי רגל בלבד. נמצא בסמוך למקום החנייה של האופנועים, בצד המערבי של הקמפוס. זה השער שכדאי להיכנס בו אם אתם עושים את הבחינה במדעי החברה, או אם חניתם ואתם רוצים להגיע לפורום.
המנהרה: זה השער שאליו תגיעו אם תיסעו באוטובוס. בסוף המסלול האוטובוס נכנס למנהרה, שממנה נכנסים אל תוך הקמפוס. המדרגות הנעות יובילו אתכם הישר לבניין מדעי הרוח.
סימון החדרים
האוניברסיטה מסובכת ולכן יש בה סימן קבוע לחדרים: המספר הראשון (משמאל) הוא מספר הקומה, המספר הבא מספר הגוש, ולאחר מכן המספר הסידורי של החדר. לדוגמה חדר 2303 נמצא בקומה 2 בגוש 3 וזהו החדר השלישי בגוש (לפי המספר הסידורי 03). סימון זה אמור להקל עליכם במציאת החדר. ישנו שילוט בתוך האוניברסיטה-השתמשו בו!
כפי שבוודאי הסבירו לכם בקורס פסיכומטרי, כדאי להגיע לבחינה מספיק זמן מראש כדי שתוכלו למצוא את הבניין ואת הכיתה שבו מתקיימת הבחינה. אם אתם יכולים, מומלץ לבקר באוניברסיטה גם כמה ימים לפני הבחינה כדי למצוא את המקום ולחסוך לחץ מיותר ביום הפסיכומטרי.

אוניברסיטת בן גוריון

התכוננתם, חרשתם – והנה זה הגיע – בחינה פסיכומטרית באוניברסיטת בן גוריון!

כדי שלא תתקעו ברגע האחרון, בדקו יום לפני שאתם ניגשים אל המבחן היכן בדיוק ממוקם אולם הבחינות. תוכלו להיעזר גם במפת אתר האינטרנט של האוניברסיטה כדי להיות בטוחים במאת האחוזים שאתם יודעים לאן בדיוק להגיע. כך תגיעו רגועים אל המבחן הפסיכומטרי, ותתחילו אותו ללא לחץ מיותר.

אוניברסיטת בן גוריון ממוקמת בבאר שבע, בחלק הצפוני של העיר, בשדרות בן גוריון.

דרכי גישה באוטובוס אל אוניברסיטת בן גוריון

חברות האוטובוס הפועלות בעיר הן מטרודן, אגד ומטרופולין.

קווי חברת מטרודן העוצרים בסמוך לאוניברסיטה הם קווים מספר 4, 5 ו-7 

קווי חברות אגד ומטרופולין – כל קן אוטובוס הנוסע לכיוון צפון (ת"א) בכביש של שדרות רגר, יעצור בתחנה סמוכה לאוניברסיטת בן גוריון.

דרכי גישה ברכבת אל אוניברסיטת בן גוריוןתחנת באר שבע צפון ממוקמת ליד האוניברסיטה במרחק של כ-5 דקות הליכה. ישנו גשר הולכי רגל המחבר בין התחנה לאוניברסיטה.

דרכי גישה ברכב אל אוניברסיטת בן גוריוןבשל בעיות בחניה אנו ממליצים לא להגיע ברכב לאוניברסיטה ביום מבחן הפסיכומטרי, אלא אם כן מסיעים אתכם. אם בכל זאת החלטת להגיע ברכב, להלן מספר אפשרויות לחניה:

לחנות בשדרות בן גוריון ולהשתמש בתווי חנייה (בדרך כלל אין מקום פנוי), ברחוב ארלוזרוב, שדרות רגר, הרחוב הראשי של באר שבע, או לחנות בשדרות אורי צבי גרינברג, כביש הגישה לרמות, על תלולית עפר מצידו המזרחי שלח הרחוב וליד גשר הרכבת.

התמצאות בקמפוס בן גוריוןלאוניברסיטת בן גוריון שלושה שערים מרכזיים דרכם ניתן להיכנס לאוניברסיטה: שער "הנשיאים" שנמצא על שדרות יצחק רגר, שער "העלייה" שנמצא בשדרות בן גוריון בין בית חולים סורוקה והאוניברסיטה (מול תחנת קו 5) ושער "הקדמה" שנמצא בכיוון רמות ליד גשר הרכבת.

אנו ממליצים להיכנס לאוניברסיטת בן גוריון דרך שער העלייה מכיוון שהכיתות שבהן מתקיים מבחן הפסיכומטרי קרובות יותר לשער זה.

הפסיכומטרי באוניברסיטת בן גוריון נערך בדרך כלל בבניינים 28, 32 ו-34 הנמצאים בחלקה הדרומי של האוניברסיטה כאשר נכנסים בשער העלייה (בכניסה, מול סורוקה, יש לפנות ימינה).

לעיתים רחוקות המבחן הפסיכומטרי מתקיים גם בבניין 72 הנמצא בחלק המערבי של האוניברסיטה. בכל מקרה אנו ממליצים להיעזר באנשי הביטחון שנמצאים בכל כניסה וברחבי הקמפוס.

מתחת לבניינים 28 ו-32 פועלים בר סלטים וקפיטריה בהם תוכלו לקנות אוכל, שתייה חמה וגם ממתקים שיעזרו לכם להעביר את הזמן שלפני הפסיכומטרי בשלום.

בניין 70 הממוקם במרכז האוניברסיטה מכיל בנק עם כספומט בכניסה, קפיטריה עשירה ובקומת המרתף ניתן למצוא את חנות דיונון – לכלי כתיבה ציוד וספרים ללימודים.

ניווט בכתבה

פוסטים נוספים בנושא​

הכנה לפסיכומטרי בלי לחץ – 5 דרכים להקל על עצמך!

דף-תכנית-גפן---פסיכומטרי-לתיכונים

טיפים יעילים להכנה לבחינה הפסיכומטרית עבור מועמדים לעתודה אקדמית

דף ראשי של פסיכומטרי פתרונות

חיסכון או בזבוז? כיצד לבחור נכון את דרך הלימוד לפסיכומטרי?

מבחן אמירנט

יש לך שאלה?

רוצה להתייעץ עם מורה מנוסה? הפורום שלנו קיים במיוחד בשביל זה 🙂

בחן את עצמך

מדגדג לך לדעת מה זה הפסיכומטרי הזה? בדיוק בשביל זה בנינו עבורך מבדק פסיכומטרי שבסופו נשלח לך את הציון המשוער שלך בסמס

פוסטים נוספים בנושא​

הפורום ששווה יותר

אם יש לך שאלה כלשהי ובא לך להתייעץ עם מורה מנוסה, הפורום שלנו קיים במיוחד בשביל זה 🙂
ניתן להעלות אליו כל שאלה שעולה על דעתך (בנושאים מקצועיים, כן? אנחנו פחות טובים במתכונים לעוגות שוקולד…) ואחד מהמורים שלנו ייתן לך את התשובה הטובה ביותר במהרה. 

 

עד 40% הנהחה קורסי בגרות בקידום
עד 40% הנחה קורסי בגרות קידום svg מובייל

הצעד הראשון שלך בקידום!

הפנייה התקבלה, נהיה איתך בקשר בהקדם!

הצעד הראשון שלך בקידום!

הפנייה התקבלה, נהיה איתך בקשר בהקדם!

אני רוצה להיות חלק ממשפחת קידום

העלאת קורות חיים

קורות החיים נשלחו בהצלחה!

הוספת קובץ

הוספת המלצה על מורה

תודה שהקדשת מזמנך לכתוב, זה לא ברור מאליו!

בקרוב כולם יוכלו לקרוא את ההמלצה באתר

הוספת המלצה לגפ"ן

תודה שהקדשת מזמנך לכתוב, זה לא ברור מאליו!

בקרוב כולם יוכלו לקרוא את ההמלצה באתר