הרשמה לפסיכומטרי – מסע אל העבר

מה אומרות לכם עונות השנה- אביב, קיץ, סתיו וחורף? נכון, אלו הם מועדי הבחינה הפסיכומטרית 😉

אך למרות שניתנת לכם הזכות לבחור את המועד המועדף והמתאים ביותר עבורכם, כדאי שתדעו שיש מספר דברים שלא יזיק לכם לקחת בחשבון. 

לחצו לקבלת מידע נוסף על הרשמה לפסיכומטרי >>

בארץ מתקיימת הבחינה הפסיכומטרית בארבעה מועדים קבועים – אביב, קיץ, סתיו וחורף. מועדים אלו נשמעים לכם כאילו נבחרו באופן רנדומלי, אך האמת היא שמאחוריהם עומד מרכז שלם אשר חישב, העריך והתפתח עם השנים כדי להבין שאלו התאריכים האידאליים עבורכם. למה? מיד נסביר.

הרשמה לפסיכומטרי – מסע אל העבר: מהיכן הכל התחיל

אי פעם תהיתם למה כ"כ הרבה אנשים אוהבים את שנות ה- 60? ובכן ההשערה שלנו היא פשוט כי בשנים אלו יכולתם להתקבל לאוניברסיטה ללא בחינה פסיכומטרית. בשנות ה- 60 של המאה הקודמת, ישראל הייתה מדינה בחיתוליה ולא רבים מיהרו לדלתות האוניברסיטאות בארץ, לכן פשוט לא היה צורך במבחן ממיין שכזה.

החל משנות ה- 70 החלה לצמוח מגמה של סטודנטים רבים שלומדים לתואר ראשון, זאת בהתאם לצמיחה של בוגרי תעודות הבגרות. בשלב זה האוניברסיטאות הבינו כי עליהן לעצור את הנהירה לתארים והם עשו זאת ע"י מבחני כניסה אותם הן ניהלו בעצמן.

כך היה המצב עד לשנת 1981, בה הוחלט להקים את המרכז הארצי לבחינות והערכה. מרכז זה בונה ואחראי על בחינות הפסיכומטרי עד היום. אך לפני שתתחילו לרחם על המועמדים ללימודים אקדמיים בשנות ה- 80, כדאי שתדעו כי הבחינה הראשונה הייתה מאוד שונה ממה שאתם עוברים היום. הבחינה הייתה זהה לחלוטין לכל הסטודנטים, לא יקרה באופן יחסי וסף ציוני הקבלה היו זהים בכל האוניברסיטאות בארץ. בהחלט חיים הרבה יותר קלים משל המועמדים כיום, אנחנו יודעים (מצד שני, להם לא היו מכוני הכנה לפסיכומטרי, אשר ילוו אותם להצלחה).

מה הייחודיות במועדי הפסיכומטרי

מאז ועד היום עבר המבחן שינויים רבים, אך לא רק המבחן עצמו השתנה, אלא גם תנאי הקבלה לתארים השונים. על כן צריכים המועמדים להתאים את עצמם לדרישות החדשות על מנת להספיק ולהירשם לפקולטה ולאוניברסיטה המעניינת אותם.

כך לדוגמה, במידה וברצונכם להירשם ללימודי ביולוגיה באוקטובר של שנת תשע"ט (כן, באקדמיה מדברים וכותבים בתאריכים עבריים), עליכם לוודא מהו המועד האחרון להגשת המועמדות לפקולטה ולמסלול הספציפי באוניברסיטה המעניינת אתכם. לפי מועד זה, עליכם לקבוע לעצמכם את מועד הבחינה אליה תיגשו. בדיקה פשוטה שכזו יכולה למנוע לכם הרבה תסכול ואכזבה כשתגיעו ותגלו כי ההרשמה נסגרה ולמעשה פספסתם שנה.

כנ"ל לגבי הרישום לתחילת לימודים בסמסטר ב' [ישנם מוסדות רבים המאפשרים להתחיל את הלימודים בסמסטר ב' של אותה שנה]. כמובן שיש לוודא האם בתחום הלימוד ובאוניברסיטה המעניינת אתכם יש את האפשרות הזו ומהו התאריך האחרון לרישום.

מועדים מיוחדים

אנו מכירים את השמועות שישנם מועדים קלים יותר או קשים יותר, ובכן, אנו לא יודעים זאת בוודאות ואין הדבר מוכח. מה  שאנחנו אכן יכולים להגיד ושכדאי לכם מאוד לדעת זה שהבחינה הפסיכומטרית היא בחינה שניתן לבצע גם במהלך לימודי התיכון שלכם, בין אם לצורך התנסות או לצורך שקידה והשקעה במבחן בעודכם צעירים ורעננים כדי להצליח לקצר תהליכים בעתיד.

מרבית מהתיכוניסטים שניגשים לבחינה מבצעים אותה במועד ספטמבר, בסמוך לתחילת שנת הלימודים התיכונית שלהם. במידה ואתם בתיכון ומתלבטים לגבי בחינת הפסיכומטרי, כדאי שתדעו כי תמיד יש לכם את האפשרות לשפר את הציון בהמשך (לא משנה באיזה מועד ובאיזו שנה נבחנתם בבחינה לראשונה).

לסיום, נספר לכם על התקנה האחרונה שיצאה בשנת 2018 בנושא הבחינה הפסיכומטרית והיא שניתן לגשת לשני מועדי בחינה סמוכים ברצף.

כמובן שאנו מקווים בשבילכם שמועד בחינה אחד יספיק לכם בשביל לקבל את הציון המיוחל,

ומאחלים לכם המון בהצלחה.

לחצו לחזרה לעמוד הרשמה לפסיכומטרי >>

 לחצו לחזרה לדף הבית בנושא פסיכומטרי>>

למידע נוסף אודות ערכת הרשמה לפסיכומטרי>>

ניווט בכתבה

פוסטים נוספים בנושא​

הכנה לפסיכומטרי בלי לחץ – 5 דרכים להקל על עצמך!

דף-תכנית-גפן---פסיכומטרי-לתיכונים

טיפים יעילים להכנה לבחינה הפסיכומטרית עבור מועמדים לעתודה אקדמית

דף ראשי של פסיכומטרי פתרונות

חיסכון או בזבוז? כיצד לבחור נכון את דרך הלימוד לפסיכומטרי?

מבחן אמירנט

יש לך שאלה?

רוצה להתייעץ עם מורה מנוסה? הפורום שלנו קיים במיוחד בשביל זה 🙂

בחן את עצמך

מדגדג לך לדעת מה זה הפסיכומטרי הזה? בדיוק בשביל זה בנינו עבורך מבדק פסיכומטרי שבסופו נשלח לך את הציון המשוער שלך בסמס

פוסטים נוספים בנושא​

הפורום ששווה יותר

אם יש לך שאלה כלשהי ובא לך להתייעץ עם מורה מנוסה, הפורום שלנו קיים במיוחד בשביל זה 🙂
ניתן להעלות אליו כל שאלה שעולה על דעתך (בנושאים מקצועיים, כן? אנחנו פחות טובים במתכונים לעוגות שוקולד…) ואחד מהמורים שלנו ייתן לך את התשובה הטובה ביותר במהרה. 

 

עד 40% הנהחה קורסי בגרות בקידום
עד 40% הנחה קורסי בגרות קידום svg מובייל

הצעד הראשון שלך בקידום!

הפנייה התקבלה, נהיה איתך בקשר בהקדם!

הצעד הראשון שלך בקידום!

הפנייה התקבלה, נהיה איתך בקשר בהקדם!

אני רוצה להיות חלק ממשפחת קידום

העלאת קורות חיים

קורות החיים נשלחו בהצלחה!

הוספת קובץ

הוספת המלצה על מורה

תודה שהקדשת מזמנך לכתוב, זה לא ברור מאליו!

בקרוב כולם יוכלו לקרוא את ההמלצה באתר

הוספת המלצה לגפ"ן

תודה שהקדשת מזמנך לכתוב, זה לא ברור מאליו!

בקרוב כולם יוכלו לקרוא את ההמלצה באתר