ייעוץ ללימודי תואר ראשון

אם בעבר תואר ראשון היה חלום רחוק עבור רוב האנשים בישראל, ההתקדמות של ההשכלה הגבוהה בישראל, פתיחתן של עשרות מכללות למקצועות רבים גרמה לכך שכמעט כל מי שמעוניין ללמוד לתואר ראשון יכול למצוא את המקום המתאים עבורו.

אז למה צריך ללמוד לתואר ראשון?

כמעט בכל תחום שבו תרצו לעבוד תדרשו להראות בעת הצגת המועמדות לתפקידים השונים את תעודת התואר הראשון שלכם. בין אם התואר קשור באופן ישיר למקצוע שלכם, מה שבדרך כלל יותר מקובל בלימודים במכללות השונות בהן יש דגש על הכשרה לשוק העבודה בניגוד לאוניברסיטאות המנסות להכשיר למחקר ולאו דווקא לתפקיד ספציפי.

איך בוחרים מה ללמוד?

החלטה חשובה כמו מה ללמוד לתואר ראשון צריכה להיות מורכבת ממספר מרכיבים, ובכדי לקבל את ההחלטה הגורלית הזאת, יש לעצור ולחשוב האם אנחנו באמת מוכנים למסע שעומד לפניכם.

מה מעניין אתכם? האם אם אנשים ריאלים או הומנים? רובכם כבר יודעים מה הכיוון שאליו תרצו ללכת, אם ללמוד תואר בהנדסה כלשהי או בעבודה פרקטית הכוללת מקצוע כמו ראיית חשבון או עריכת דין, או שאתם רואים עצמכם כאנשים הומנים ותבחרו במדעי החברה או הרוח?

לרבים מאיתנו השיקול הכלכלי יהיה השיקול המכריע בבחירת התואר שאותו תלמדו, אך חשוב לזכור שמה שנכון לעכשיו לא בהכרח יהיה נכון לעוד מספר שנים כשתסיימו את התואר, לכן גם אם כרגע בתפקיד ספציפי קיים חוסר בכוח אדם ומשכורות גבוהות, אין זה אומר שכך יהיה המצב גם בעוד 3-4 שנים. חשוב לנסות למצוא את האיזון בין מקצוע שנותן לכם תחושת סיפוק ובין מקצוע שיוכל לכלכל אתכם בעתיד הקרוב. כמובן שבמקרה האידיאלי המקצוע שאותו תרצו ללמוד יהיה גם המקצוע הרווחי עבורכם, אך זהו שיקול שיש להתחשב בו, אך עד רמה מסוימת, אינכם רוצים למצוא את עצמכם במקצוע שאינו מתאים עבורכם באמצע הקריירה.

איפה ללמוד לתואר ראשון?

הבחירה היכן ללמוד תלויה לעיתים לא רק בכם, אלא בשיקולים כלכליים וגאוגרפיים, וכמובן גם בממוצע ציוני הבגרויות והפסיכומטרי שלכם. הציון שלכם ישפיע על הסיכוי שלכם להתקבל לפקולטה המבוקשת במוסד שבו תרצו ללמוד, כאשר באוניברסיטאות דרישות הסף גבוהות משמעותיות מרוב המכללות, ושכר הלימוד נמוך בהשוואה למכללות ולכן משתלם לרוב להשקיע בבגרויות ובפסיכומטרי בכדי שההחלטה היכן ללמוד תהיה תלויה אך ורק בכם.

מתי ללמוד?

האם להתחיל ללמוד ישר לאחר סיום השירות הצבאי / לאומי? האם לנסוע קודם לטיול הגדול או להישאר בארץ ולנסות לחסוך כסף על מנת שנוכל לממן את התקופה האקדמית שלנו? כל אלה שאלות שכמובן תלויות בסיפורו האישי של כל אחד המעוניין ללמוד, אך אנחנו ממליצים להכין את עצמכם לקראת הלימודים, אם דרך שיפור בגרויות ואם דרך מבחן פסיכומטרי, בכדי שברגע שתרצו ללמוד, תוכלו להתחיל ישר במסלול לתואר הראשון.

בהצלחה!

נושאים נוספים שעשויים לעניין אותך:

ניווט בכתבה

פוסטים נוספים בנושא​

דף תכנית גפן - קדם פסיכומטרי

לקראת בגרויות ברוגע – טכניקות למידה חכמות

דף קורס אנגלית מדוברת ואמי_רם למשרד הביטחון

החשיבות של קריאת טקסטים באנגלית כדי לשפר את הבנת הנקרא

איך להתכונן לבגרות ביעילות: מדריך שלב אחרי שלב

טיפים מובילים לשינון חומרי לימוד לקראת הבגרות

יש לך שאלה?

רוצה להתייעץ עם מורה מנוסה? הפורום שלנו קיים במיוחד בשביל זה 🙂

בחן את עצמך

מדגדג לך לדעת מה זה הפסיכומטרי הזה? בדיוק בשביל זה בנינו עבורך מבדק פסיכומטרי שבסופו נשלח לך את הציון המשוער שלך בסמס

פוסטים נוספים בנושא​

הפורום ששווה יותר

אם יש לך שאלה כלשהי ובא לך להתייעץ עם מורה מנוסה, הפורום שלנו קיים במיוחד בשביל זה 🙂
ניתן להעלות אליו כל שאלה שעולה על דעתך (בנושאים מקצועיים, כן? אנחנו פחות טובים במתכונים לעוגות שוקולד…) ואחד מהמורים שלנו ייתן לך את התשובה הטובה ביותר במהרה. 

 

עד 40% הנהחה קורסי בגרות בקידום
עד 40% הנחה קורסי בגרות קידום svg מובייל

הצעד הראשון שלך בקידום!

הפנייה התקבלה, נהיה איתך בקשר בהקדם!

הצעד הראשון שלך בקידום!

הפנייה התקבלה, נהיה איתך בקשר בהקדם!

אני רוצה להיות חלק ממשפחת קידום

העלאת קורות חיים

קורות החיים נשלחו בהצלחה!

הוספת קובץ

הוספת המלצה על מורה

אני מאשר/ת שימוש בהמלצה שהזנתי לפרסום בערוצים השונים של קידום. פירוט הסכמה

תודה שהקדשת מזמנך לכתוב, זה לא ברור מאליו!

בקרוב כולם יוכלו לקרוא את ההמלצה באתר

העלאת תמונה להמלצה

הוספת המלצה לגפ"ן

תודה שהקדשת מזמנך לכתוב, זה לא ברור מאליו!

בקרוב כולם יוכלו לקרוא את ההמלצה באתר

העלאת תמונה להמלצה