לימודים מקצועיים להדרכת הורים

בעידן בו הלימודים המקצועיים מתפתחים יותר ויותר ומכללות רבות קמות ומופיעות, אנו עדים לתקופה בה גופים רבים מספקים התמקצעות ברמות הגבוהות ביותר לכל מקצוע באופן פרטני. כיום ניתן למצוא הסמכה איכותית ורלוונטית, באופן המשרת את הצרכים הייחודיים של השואפים לקבל ידע רב ערך ממרצים ומורים ברמות הגבוהות ביותר.

כך ניתן גם למצוא לימודים בתחומים שבעבר היינו צריכים לחפש מורים פרטיים, היום ניתן למצוא הסמכות בתחומים אלה במכללות בעלות שם ואמצעים. בין אלה ניתן למצוא מכללות המספקות הסמכה גם בתחומים כמו הדרכת הורים, המלמדות הורים טריים להתנהל נכונה בחיי ההורות החדשים והלא מוכרים להם.

במכללה להדרכת הורים ניתן למצוא שירותים וקורסים במספר תחומים מרכזיים. למשל:

  1. ייעוץ משפחתי – תחום חדש זה משלב בתוכו הנחייה וליווי אישי להקניית הרגלי שינה אצל ילדים, וזאת תוך תיעוד ומעקב מצולם. הליווי מתבצע בעזרת אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, מתן משוב מידי לסוגיות שבעבר ההורים צריכים היו להתמודד איתם ללא פידבק, כיום ניתן להסיק מסקנות ולשנות הרגלים בזמן אמת. כך ההורים הצעירים יכולים לראות ולהרגיש האם המהלכים אותם הם עושים באופן טבעי הם נכונים או מצריכים ליטוש והכוונה מקצועית.
  2. ייעוץ שינה – הורים רבים חווים שינויים משמעותיים בהרגלי השינה שלהם לאחר לידת תינוק חדש. מכללת הדרכת הורים יכולה להדריך ולהכווין את ההורים להקניית הרגלי שינה כתגובה להרגלי שינה של תינוקות אשר משנים באופן חד ומשמעותי את ההרגלים אליהם התינוק מושך. הקניית הרגלי שינה היא אחת הפרקטיקות החשובות אליהן צריך להתרגל ואיש מקצוע ללא ספק יכול לשפר את הדרך בה הורים מתמודדים עם גורמים חדשים בחיים הפרטיים שלהם.
  3. ליווי לאחר לידה – דולה לאחר לידה מספקת להורים כלים מעשיים להתמודד עם המצב החדש בו הם נמצאים. גיבוש התנהלות משפחתית בשגרה קביעת זמני משחק, גיבוש סדר יום, כל אלה הם נהלים חשובים מאין כמוהם היכולים לשפר משמעותית את התנהלות ההורים החדשים. דברים אלה לא באים באופן טבעי לאנשים שאינם רגילים במצב החדש, והדולה מספקת ליווי מבוקר אשר מכווין את ההורים במעשיהם ועוזרת לראות את הדברים בפרופורציות ובעין מקצועית.

לסיכום

מכללה להדרכה הורית מסמיכה אנשי מקצוע היכולים לעזור לכל אחד ואחד מאתנו בהתמודדות עם מצב חדש. מה שבעבר היה נחלתם של מעטים שהיו יכולים למצוא את הזמן ללמוד את הדברים על בשרם ומעצתם של קרובים – כיום הוא מקצוע לכלכ דבר, ואפשר וניתן להתייחס אליו ככזה.

ניווט בכתבה

פוסטים נוספים בנושא​

דף-תכנית-גפן---פסיכומטרי-לתיכונים

טיפים יעילים להכנה לבחינה הפסיכומטרית עבור מועמדים לעתודה אקדמית

דף ראשי של פסיכומטרי פתרונות

חיסכון או בזבוז? כיצד לבחור נכון את דרך הלימוד לפסיכומטרי?

מבחן אמירנט

פורום פסיכומטרי

קורס פסיכומטרי – פרונטלי, און ליין או היברידי

יש לך שאלה?

רוצה להתייעץ עם מורה מנוסה? הפורום שלנו קיים במיוחד בשביל זה 🙂

בחן את עצמך

מדגדג לך לדעת מה זה הפסיכומטרי הזה? בדיוק בשביל זה בנינו עבורך מבדק פסיכומטרי שבסופו נשלח לך את הציון המשוער שלך בסמס

פוסטים נוספים בנושא​

הפורום ששווה יותר

אם יש לך שאלה כלשהי ובא לך להתייעץ עם מורה מנוסה, הפורום שלנו קיים במיוחד בשביל זה 🙂
ניתן להעלות אליו כל שאלה שעולה על דעתך (בנושאים מקצועיים, כן? אנחנו פחות טובים במתכונים לעוגות שוקולד…) ואחד מהמורים שלנו ייתן לך את התשובה הטובה ביותר במהרה. 

עד 40% הנהחה קורסי בגרות בקידום
עד 40% הנחה קורסי בגרות קידום svg מובייל

הצעד הראשון שלך בקידום!

הפנייה התקבלה, נהיה איתך בקשר בהקדם!

הצעד הראשון שלך בקידום!

הפנייה התקבלה, נהיה איתך בקשר בהקדם!

אני רוצה להיות חלק ממשפחת קידום

העלאת קורות חיים

קורות החיים נשלחו בהצלחה!

הוספת קובץ

הוספת המלצה על מורה

תודה שהקדשת מזמנך לכתוב, זה לא ברור מאליו!

בקרוב כולם יוכלו לקרוא את ההמלצה באתר

הוספת המלצה לגפ"ן

תודה שהקדשת מזמנך לכתוב, זה לא ברור מאליו!

בקרוב כולם יוכלו לקרוא את ההמלצה באתר