מועדי ב' לבגרויות

לכל בחינת בגרות יש שני מועדים המכונים מועד א' ו-מועד ב'. זאת על מנת לאפשר לתלמידים שלא יכלו לגשת למועד א', או בשל איזשהי סיבה לא קיבלו את הציון המוכיח את יכולתם במהלך מועד א' של בחינת הבגרות. מועדי ב' לבגרויות מתקיימים בתאריכים שונים ולרוב ישנה תקופת זמן ארוכה בין מועדי א' לבגרויות ומועדי ב' לבגרויות. זאת על מנת לאפשר לכם מרחק זמן רב בין קיום בחינה אחת לשנייה.

מדוע יש צורך במועדי ב' לבגרויות?

כידוע, בחינות הבגרות הן גורם לחץ משמעותי עבור התלמידים, זאת מאחר והחומר הלימודי הנדרש לביצוע בחינות הבגרות הוא רחב היקף, דורש הבנה מעמיקה של החומר והפנמה של נוסחאות, תאריכים או ידע תיאורטי שונה. כמו כן, הלמידה לבחינות הבגרות היא אינטנסיבית ודורשת מן התלמידים משאבים רבים אשר מגיעים לידי מימוש יכולתם הלימודית בעת מועד הבחינה.

בשל גורמי הלחץ הללו, או גורמים שונים כגון מחלה, סיבות אישיות שונות וכדומה, יכולים להיות גורמים המפריעים לביצוע הבחינה על הצד הטוב ביותר במהלך מועדי א' לבגרויות. משרד החינוך מבין את הלחצים והגורמים השונים שיכולים להתעורר ובשל כך החליט לאפשר לתלמידים הזדמנות שנייה להוכיח את יכולתם במידת הצורך.

כיצד להגיש בקשה לביצוע בחינת בגרות במועד ב'?

על מנת לגשת למועד ב' יש צורך בפנייה למורה האחראי עליך, להסביר לו את המצב ומדוע עליכם לבצע את בחינת הבגרות במועד ב'. רק לאחר שקיבלתם את האישור מהמורה האחראי או המורה האחראית עליכם תוכלו להגיש בקשה למשרד החינוך לביצוע בחינת הבגרות במועד ב'.

לרוב הבקשות מתקבלות בצורה זריזה, אולם אל תזלזלו במועד א' לבגרויות ותסתמכו על מועדי ב לבגרויות. מועדי ב' לבגרויות נועדו על מנת לסייע לכם להצליח, במידה ולא הצלחתם במועדי א' לבגרויות ולא לשם הנוחות הפרטית שלכם.

על מנת להצליח בבחינות הבגרות בצורה האופטימלית לימדו את החומר הדרוש, השקיעו במהלך זמן הלימודים, הפנימו את החומר ושאלו שאלות במידת הצורך על מנת להגיע להבנה מעמיקה של החומר הלימודי. השקעה מובילה להצלחה, כך שיכול להיות שלא תאצלו להגיע למועדי ב' לבגרויות ותצליחו עוד במועד הראשון.

נושאים נוספים שעשויים לעניין אותך:

ניווט בכתבה

פוסטים נוספים בנושא​

מבחן אמי"ר מת, מבחן אמיר"ם הוא המלך החדש!

השלמת בגרויות עד לקבלה לתואר שרציתם

מועדון 700 – סיירת הפסיכומטרי של קידום

אין מידה אחת מתאימה לכולם – קורס פסיכומטרי שמתאים את עצמו אליך

יש לך שאלה?

רוצה להתייעץ עם מורה מנוסה? הפורום שלנו קיים במיוחד בשביל זה 🙂

פוסטים נוספים בנושא​

הפורום ששווה יותר

אם יש לך שאלה כלשהי ובא לך להתייעץ עם מורה מנוסה, הפורום שלנו קיים במיוחד בשביל זה 🙂
ניתן להעלות אליו כל שאלה שעולה על דעתך (בנושאים מקצועיים, כן? אנחנו פחות טובים במתכונים לעוגות שוקולד…) ואחד מהמורים שלנו ייתן לך את התשובה הטובה ביותר במהרה. 

 

הצעד הראשון שלך בקידום!

הפנייה התקבלה, נהיה איתך בקשר בהקדם!

הצעד הראשון שלך בקידום!

הפנייה התקבלה, נהיה איתך בקשר בהקדם!

אני רוצה להיות חלק ממשפחת קידום

העלאת קורות חיים

קורות החיים נשלחו בהצלחה!

הוספת קובץ

הוספת המלצה על מורה

תודה שהקדשת מזמנך לכתוב, זה לא ברור מאליו!

בקרוב כולם יוכלו לקרוא את ההמלצה באתר

הוספת המלצה לגפ"ן

תודה שהקדשת מזמנך לכתוב, זה לא ברור מאליו!

בקרוב כולם יוכלו לקרוא את ההמלצה באתר