מכינות

אחת ההתלבטויות הנפוצות לאחר שמחליטים להשלים או לשפר בגרויות היא האם לפנות למכינה לבגרויות או שמא ללמוד לבד. בנוסף, עולה השאלה באיזו מכינה לבחור? במאמר זה נעמוד על דגשים עיקריים שיעזרו בבחירה.

הכנה לבגרות – מכינה או לבד?

התשובה לשאלה זו תלויה רבות בזמן בו ניגשים לבחינות ובאופי האישי של כל אחד ואחת.

ישנם תלמידים המבצעים השלמת בגרויות או שיפור בגרויות בסמוך למועד סיום התיכון. במקרה כזה החומר נותר די "טרי בראש" וישנם מורים וחברים רבים המכירים היטב את החומר ומסוגלים לעזור בהכנה.

לעומת זאת, הרוב הגדול של הניגשים לשיפור והשלמת בגרויות עושים זאת מספר שנים לאחר התיכון – אחרי צבא, טיול, עבודה וכו' ונראה כי החומר לבגרויות שייך להיסטוריה הרחוקה. במקרה זה, מומלץ מאוד לפנות למכינה לבגרות. החומר מועבר לתלמידים מתוך הידיעה כי זמן רב עבר מאז למדו את הנושאים והוא מועבר על-ידי מורים מנוסים ומקצועיים העובדים בשיתוף צמוד עם משרד החינוך.

שיקול נוסף הינו האופי והיכולות שלך. ישנם אלו המסוגלים ללמוד לבד ולדרבן עצמם אולם לרובנו קשה מאוד ללמוד ללא מסגרת וגם כאלו המסוגלים ללמוד לבד מסתכנים ב"פספוס" דברים חשובים ולא נהנים מהתמיכה שבלמידה עם קבוצת אנשים הבאים לאותה מטרה. חוץ מזה, גם הרבה יותר כיף ללמוד עם עוד אנשים לא?

מכינות לבגרות – מה לבחור?

בגדול ישנן 2 אופציות בבחירה בין מכינות לבגרות. הראשונה הינה מכינות פרטיות, כגון קידום בגרויות, והשנייה הינה מכינות קדם-אקדמיות המוצעות על-ידי אוניברסיטאות ומכללות.

רבים נוטים לחשוב שעדיף ללמוד במכינה קדם אקדמית שכן בד"כ מטרת השלמת הבגרויות הינה להמשיך ללימודי תואר ראשון, אולם האמת היא שהנתונים מראים כי אין לכך משמעות רבה ותלמידים מצליחים באותה המידה ואף יותר במכינות פרטיות להשלמה ושיפור בגרויות. בנוסף, תכניות הלימוד במכינות לבגרות קדם אקדמיות נוטות להיות ארוכות יותר (שנה עד שנתיים) וקשה יותר לשלב את הלימודים במכינה עם עבודה.

במכינות פרטיות, לעומת זאת, מבנה הקורסים נוטה להיות מדויק ומוכוון יותר ועל כן קצר יותר. ההתמחות בהכנה לבגרויות של מכינות פרטיות והצורך להוכיח הצלחה מביא לכך שהקורסים האלו מתחדשים ומתקדמים יותר ממכינות קדם-אקדמיות.

בין המכינות לבגרות השונות ישנם גם כן הבדלים ומומלץ לפנות לקורסים וותיקים ומוכחים וכן המתקיימים ליד הבית שכן מניסיוננו הדבר תורם מאוד בנוכחות ובהשקעה בלימודים.  קורס ההכנה לבגרויות של קידום הינה דוגמא מובהקת לכך – עם שנים רבות של ניסיון, סניפים בכל הארץ ורצון להוביל את שוק המכינות לבגרות. לכן מושקעים מאמצים רבים לחדש ולהציג שיטות לימוד חדשניות ויעילות שיבטיחו את הצלחת התלמידים. בעזרת אמצעים כגון סדנאות זיכרון וחשיבה, הלוח החכם (טאבלט), תרגולים אונליין, ופורטל מתוחכם ההכנה לבגרות של קידום הינו המתקדם והטוב ביותר בארץ.

נושאים נוספים שעשויים לעניין אותך:

ניווט בכתבה

פוסטים נוספים בנושא​

דף-תכנית-גפן---פסיכומטרי-לתיכונים

טיפים יעילים להכנה לבחינה הפסיכומטרית עבור מועמדים לעתודה אקדמית

דף ראשי של פסיכומטרי פתרונות

חיסכון או בזבוז? כיצד לבחור נכון את דרך הלימוד לפסיכומטרי?

מבחן אמירנט

פורום פסיכומטרי

קורס פסיכומטרי – פרונטלי, און ליין או היברידי

יש לך שאלה?

רוצה להתייעץ עם מורה מנוסה? הפורום שלנו קיים במיוחד בשביל זה 🙂

פוסטים נוספים בנושא​

הפורום ששווה יותר

אם יש לך שאלה כלשהי ובא לך להתייעץ עם מורה מנוסה, הפורום שלנו קיים במיוחד בשביל זה 🙂
ניתן להעלות אליו כל שאלה שעולה על דעתך (בנושאים מקצועיים, כן? אנחנו פחות טובים במתכונים לעוגות שוקולד…) ואחד מהמורים שלנו ייתן לך את התשובה הטובה ביותר במהרה. 

עד 40% הנהחה קורסי בגרות בקידום
עד 40% הנחה קורסי בגרות קידום svg מובייל

הצעד הראשון שלך בקידום!

הפנייה התקבלה, נהיה איתך בקשר בהקדם!

הצעד הראשון שלך בקידום!

הפנייה התקבלה, נהיה איתך בקשר בהקדם!

אני רוצה להיות חלק ממשפחת קידום

העלאת קורות חיים

קורות החיים נשלחו בהצלחה!

הוספת קובץ

הוספת המלצה על מורה

תודה שהקדשת מזמנך לכתוב, זה לא ברור מאליו!

בקרוב כולם יוכלו לקרוא את ההמלצה באתר

הוספת המלצה לגפ"ן

תודה שהקדשת מזמנך לכתוב, זה לא ברור מאליו!

בקרוב כולם יוכלו לקרוא את ההמלצה באתר