פסיכומטרי מותאם שפה

פסיכומטרי משולב הוא מבחן פסיכומטרי שמטרתו להקל על נבחנים שעברית אינה שפת אם. המבחן כתוב גם בשפה העברית וגם בשפה האנגלית, כשבכל זוג עמודים כפול מופיע בצד ימין הנוסח בעברית ובצד שמאל תרגום מדויק שלו בשפה האנגלית. בצורה כזאת, הנבחן יכול לבחור, לפי נוחותו, באיזו שפה לקרוא ולפתור את הבחינה (לדוגמא, פרקי כמותי בעברית ופרקי מילולי באנגלית).

בנוסף, בפסיכומטרי המשולב, מילים נבחרות בעברית (המסומנות בכוכבית), מקבלות פירוש (בתחתית העמוד) בשפות רבות כמו: אמהרית, גרמנית, רומנית, הונגרית, איטלקית, ספרדית ורוסית.

למי מיועד פסיכומטרי משולב?

פסיכומטרי משולב מיועד לתלמידים שרמתם באנגלית גבוהה יותר מאשר בעברית. הניגשים אל פסיכומטרי משולב נדרשים לאוצר מילים רחב ולשליטה מלאה בקריאה באנגלית. כמו כן, פסיכומטרי משולב מיועד גם לתלמידים אשר לא קיימת בחינה פסיכומטרית בשפתם, ויכולים להיעזר בתרגום הנוסף הניתן בתחתית העמוד שניתן בפסיכומטרי משולב.

מתי נערך פסיכומטרי משולב?

פסיכומטרי משולב מתקיים במועדים פברואר ויולי בלבד. תאריכי פסיכומטרי מדויקים ועדכניים ניתן למצוא בדף מועדי פסיכומטרי כאן באתר.

מבנה פסיכומטרי משולב

המבנה של מבחן פסיכומטרי משולב דומה למבחן בעברית. כמוהו, גם המבחן המשולב כולל תשעה פרקים, עם אותה חלוקת זמנים. הפרקים הכמותיים של הפסיכומטרי המשולב מתורגמים מילה במילה מעברית לאנגלית. פרקי האנגלית במבחן המשולב זהים לאלו שבבחינה בעברית. פרק החיבור יכול להיכתב בעברית או באנגלית, לבחירת הנבחן. לגבי הפרקים המילוליים, גם הם מתורגמים לאנגלית, אך קיימים מספר הבדלים בין פסיכומטרי משולב לפסיכומטרי רגיל בפרקים אלו. להלן ההבדלים:
1. כל פרק מילולי של פסיכומטרי משולב מורכב מ- 20 שאלות:
אנלוגיות: 5 שאלות בפרק.
הבנה והסקה: 9 שאלות בפרק
הבנת הנקרא: 5 שאלות בפרק.
2. בפסיכומטרי המשולב אין שאלות הנוגעות למילים וביטויים ושאלות החלפת אותיות (פטל).

מבחן יעל

מבחן יעל הוא מבחן מיון בשפה העברית, שאליו ניגשים מיד אחרי פסיכומטרי משולב. עם זאת, ציון מבחן יעל בבחינה בעברית ניתן בנפרד ולא נכלל בציון הפסיכומטרי. אל מבחן יעל מחויב לגשת כל מי שהוא בעל תעודת בגרות ישראלית, ואשר למד בבתי ספר ששפת ההוראה בהם אינה עברית. מבחן יעל כולל שני חלקים: החלק הראשון מורכב משאלות רב ברירה: השלמת משפטים (מלה אחת) בעברית, ניסוח מחדש בעברית והבנת הנקרא בעברית, ואילו בחלק השני של מבחן יעל יש לכתוב חיבור על נושא נתון.

הרשמה לפסיכומטרי משולב

ניתן לרכוש ערכת הרשמה לפסיכומטרי משולב בחנויות הספרים המובחרות. ערכת ההרשמה לפסיכומטרי משולב כוללת חוברת הסברים על המבחן, ומופיעה בה גם דוגמא למבחן פסיכומטרי משולב. בנוסף, מומלץ להזמין ישירות דרך המרכז הארצי אוגדן מבחני פסיכומטרי משולב לתרגול.
כאן תוכלו למצוא את חוברת ההדרכה למבחן פסיכומטרי משולב, מאתר האינטרנט של המרכז הארצי לבחינות והערכה.

התייחסות לפסיכומטרי משולב בקורס קידום

קורס הפסיכומטרי של קידום הוא קורס הכנה למבחן הפסיכומטרי בעברית, שמספק מענה גם לתלמידים שניגשים אל המבחן הפסיכומטרי המשולב. קורס הפסיכומטרי של קידום הוא קורס שמבוסס על בניית "תכנית אישית" לכל תלמיד הניגש למבחן פסיכומטרי. ככזה, הוא כולל הכוונה אישית ותכנית לימודים מקצועית המותאמת לנקודות החזקות והחלשות של כל תלמיד. וכך, גם תלמיד הנבחן בפסיכומטרי משולב יוכל ליהנות מתכנית אישית ייחודית. פסיכומטרי משולב זהה כמעט לחלוטין למבחן בעברית, והידע שמועבר במסגרת לימודי פסיכומטרי בקידום רלוונטי בדיוק באותה המידה גם לפסיכומטרי משולב.
נושאים נוספים שיעניינו אותך:

ניווט בכתבה

פוסטים נוספים בנושא​

דף תכנית גפן - קדם פסיכומטרי

לקראת בגרויות ברוגע – טכניקות למידה חכמות

דף קורס אנגלית מדוברת ואמי_רם למשרד הביטחון

החשיבות של קריאת טקסטים באנגלית כדי לשפר את הבנת הנקרא

איך להתכונן לבגרות ביעילות: מדריך שלב אחרי שלב

טיפים מובילים לשינון חומרי לימוד לקראת הבגרות

יש לך שאלה?

רוצה להתייעץ עם מורה מנוסה? הפורום שלנו קיים במיוחד בשביל זה 🙂

בחן את עצמך

מדגדג לך לדעת מה זה הפסיכומטרי הזה? בדיוק בשביל זה בנינו עבורך מבדק פסיכומטרי שבסופו נשלח לך את הציון המשוער שלך בסמס

פוסטים נוספים בנושא​

הפורום ששווה יותר

אם יש לך שאלה כלשהי ובא לך להתייעץ עם מורה מנוסה, הפורום שלנו קיים במיוחד בשביל זה 🙂
ניתן להעלות אליו כל שאלה שעולה על דעתך (בנושאים מקצועיים, כן? אנחנו פחות טובים במתכונים לעוגות שוקולד…) ואחד מהמורים שלנו ייתן לך את התשובה הטובה ביותר במהרה. 

 

עד 40% הנהחה קורסי בגרות בקידום
עד 40% הנחה קורסי בגרות קידום svg מובייל

הצעד הראשון שלך בקידום!

הפנייה התקבלה, נהיה איתך בקשר בהקדם!

הצעד הראשון שלך בקידום!

הפנייה התקבלה, נהיה איתך בקשר בהקדם!

אני רוצה להיות חלק ממשפחת קידום

העלאת קורות חיים

קורות החיים נשלחו בהצלחה!

הוספת קובץ

הוספת המלצה על מורה

אני מאשר/ת שימוש בהמלצה שהזנתי לפרסום בערוצים השונים של קידום. פירוט הסכמה

תודה שהקדשת מזמנך לכתוב, זה לא ברור מאליו!

בקרוב כולם יוכלו לקרוא את ההמלצה באתר

העלאת תמונה להמלצה

הוספת המלצה לגפ"ן

תודה שהקדשת מזמנך לכתוב, זה לא ברור מאליו!

בקרוב כולם יוכלו לקרוא את ההמלצה באתר

העלאת תמונה להמלצה