קחו את האנגלית שלמדתם לאמי"ר/ אמיר"ם לשלב הבא

הלימודים לבחינת האמיר"ם בקידום נועדו לעזור למועמדים לאוניברסיטאות לעבור את מבחני המיון באנגלית. אך האמת שתהיה זו טעות לחשוב על לימודים בקידום אמי״ר אך ורק בתור אמצעי לעבור את המבחנים בהצלחה. ניתן למנף אותם לשיפור כללי של רמת האנגלית שלכם. אבל לפני שנדבר על מינוף הלימודים, בואו קודם נדבר קצת על מבחני אמי״ר ואמיר״ם ומטרתם.

לימודים אקדמאים הם דבר חשוב ויש אשר יגידו הכרחי בשוק העבודה המודרני; אמנם ישנם אנשים שהצליחו גם ללא לימודים אקדמיים, אך ברמת הכלל תואר אקדמי הוא כרטיס כניסה לרוב מקומות העבודה, לפחות אלו הנחשקות. לימודים אקדמיים הם לא דבר קל, אך ישנה נקודת מכשול המקשה על רבים מהסטודנטים והיא האנגלית. רבים מאלו אשר רוצים להירשם לאוניברסיטאות סובלים מרמה נמוכה של אנגלית. לימודים אקדמיים בישראל תמיד משלבים רמה מסוימת של אנגלית, וכאשר אנו אומרים רמה מסוימת אנו מתכוונים לרמה אקדמית. מסיבה זו על האוניברסיטאות להשתמש בשיטת מיון הקובעת את רמת האנגלית של המועמדים – מבחני אמי״ר או בגרסתם הממוחשבת מבחני אמיר״ם. זה הוא קורס אשר מכין אתכם למבחנים.

חשיבות השפה האנגלית

האנגלית היא שפה חשובה מאוד ובעולם האקדמי חייבים רמה מסוימת של אנגלית. העולם האקדמי  עושה שימוש רב בחומר לימודי אשר נכתב בשפה האנגלית, דבר אשר יכול לגרום לבעיה בקרב סטודנטים אשר מתקשים בשפה האנגלית, ועלול ליצור עבורם קושי אמתי להבין את החומר הנלמד. מסיבה זו הנהיגו מוסדות הלימוד את מבחני אמי״ר, מבחנים אשר מסווגים את רמת האנגלית של הסטודנטים. המטרה הרשמית של מבחן אמי״ר היא לבדוק את רמת הידע של הסטודנטים באנגלית על מנת לשבץ אותם בקורסים באנגלית או להעניק להם פטור.

עוד קורסים בתואר זה עוד כאב ראש, זה עוד אנרגיה שתצטרכו להשקיע בקורסים שאינם קשורים באופן ישיר לתואר ואתם לא רוצים את זה. זוהי הסיבה מדוע אנשים מגיעים לקידום אמי״ר על מנת לשפר את שליטתם באנגלית ולעבור את הבחינה בהצלחה.

האנגלית היא שפה חשובה מאוד, לא רק בעולם האקדמי, גם בשוק העבודה וגם סתם שנוסעים לחו״ל או גולשים באינטרנט. מי שלא יודע אנגלית, או לא שולט בה היטב פשוט מתמודד עם מחסום. אז נכון שהסיבה העיקרית בגינה הגעתם לקידום אמי״ר היא לצורך המעבר במבחן וקבלת הפטור מאנגלית, אך אל תשכחו שאנגלית היא לא האויב. כדאי לכל אחד ואחת לשפר את כישורי האנגלית שלו וקידום אמי״ר הוא בעצם הזדמנות עבורכם; אתם יכולים למנף את לימודי האנגלית, זהו כלי חשוב אשר יכול לעזור לכם מאוד.

כיצד ניתן למנף את לימודי האנגלית לאמי״ר

המבנה של מבחן אמי"ר הוא די פשוט, יש לו מבנה דומה לפרק האנגלית בבחינה הפסיכומטרית וניתן להתכונן אליו באופן דומה. הכנה למבחן מתמקדת בדרכים היעילות ביותר לעבור את המבחן ולאו דווקא בהרחבת השליטה בשפה האנגלית. אך מומלץ לנצל את ההזדמנות ולנסות למנף את הלימודים למבחן אמי״ר על מנת לשפר באמת את השליטה בשפה האנגלית. בסופו של דבר זה עבורכם ולא רק עבור המבחן.  אז כיצד ניתן לעשות זאת, כיצד ניתן למנת לימודי האנגלית בקידום אמי״ר?

מבחני אמי״ר אינם מתרגלים דיבור וכתיבה אבל אתם בהחלט מוזמנים לעשות זאת, זה משתלם בסופו של דבר. הדרך הכי טובה לתרגל דיבור וכתיבה היא לבוא במגע עם דוברי אנגלית, כמו למשל הישראלים היוצאים לטיולים ארוכים אחרי צבא ופוגשים אנשים ממדינות שונות וכך משפרים את כישורי האנגלית שלהם. אבל כמובן שאנו לא מצפים שתיסעו לחו״ל עכשיו שאתם עסוקים בקידום אמי״ר. ישנן דרכים אחרות לשוחח ולתרגל כתיבה עם דוברי אנגלית. בזכות טכנולוגית האינטרנט, ישנן אפליקציות המאפשרות לתקשר עם דוברי שפות מחו״ל וכך לשפר את האנגלית.

שימוש באפליקציות אלו הוא גם דרך מהנה מאוד לשפר את כישורי האנגלית שלכם במקביל לקורס בקידום אמי״ר; אתם יכולים לתרגל אנגלית ובמקביל להכיר אנשים מכל העולם. אם אתם רוצים לנסות, ישנן אפליקציות כמו Tandem, Say Hello או Hello Talk?

בהצלחה!

– שאלות נפוצות

– מבחן אמיר"ם לדוגמה

ניווט בכתבה

פוסטים נוספים בנושא​

דף קורס אנגלית מדוברת ואמי_רם למשרד הביטחון

מבחן אמי"ר

דף-מקצוע-מרובה-קורסים---תנך

מבנה מבחן אמי"ר

דף לובי גפן

ציון מבחן אמי"ר

יש לך שאלה?

רוצה להתייעץ עם מורה מנוסה? הפורום שלנו קיים במיוחד בשביל זה 🙂

פוסטים נוספים בנושא​

עד 40% הנהחה קורסי בגרות בקידום
עד 40% הנחה קורסי בגרות קידום svg מובייל

הצעד הראשון שלך בקידום!

הפנייה התקבלה, נהיה איתך בקשר בהקדם!

הצעד הראשון שלך בקידום!

הפנייה התקבלה, נהיה איתך בקשר בהקדם!

אני רוצה להיות חלק ממשפחת קידום

העלאת קורות חיים

קורות החיים נשלחו בהצלחה!

הוספת קובץ

הוספת המלצה על מורה

תודה שהקדשת מזמנך לכתוב, זה לא ברור מאליו!

בקרוב כולם יוכלו לקרוא את ההמלצה באתר

הוספת המלצה לגפ"ן

תודה שהקדשת מזמנך לכתוב, זה לא ברור מאליו!

בקרוב כולם יוכלו לקרוא את ההמלצה באתר