5 דברים שתוכלו לעשות אם תוציאו פטור באנגלית

הלימודים האקדמיים הם תקופה מאתגרת ומרגשת מבחינות רבות. מצד אחד, יהיה עליכם לעמוד בדרישות ובמטלות רבות כמו חובת השתתפות בשיעורים, קריאת חומר בבית, עבודות להגשה וסמינריונים. מצד שני, תפגשו הרבה אנשים חדשים, תשבו בקבוצות לימוד משותפות, אולי תיקחו חלק בפעילות חברתית-פוליטית במסגרת הקמפוס ובנוסף תרצו לבלות עם מכרים בשעות הערב. כמו סטודנטים רבים ייתכן שתצטרכו למצוא עבודה או להתחייב לפעילות חברתית לקבלת מלגות על מנת לממן את שכר הלימוד, הדירה והוצאות המחייה.

מה שבטוח הוא שתמיד תרצו שיהיה לכם כמה שיותר זמן פנוי ולו רק בשביל קצת להסתלבט על הדשא, להתקשקש עם חברים, לצרוך קצת תרבות ולנוח. השורה התחתונה היא שזמן באקדמיה שווה פנאי, כיף, עניין, הנאה, מנוחה וגם כסף ופטור מפנה לכם זמן לזה.

קצת על המשמעות של פטור מאנגלית

הציונים במבחן אמי"ר נעים בין 150 ל- 250 נקודות ומי שמקבל מעל ל- 234 זוכה לפטור מלא מקורסי השלמה. מי שלא מגיע לרף הנדרש (באמצעות הפסיכומטרי או אמי"ר) ישולב בקורס אנגלית וייאלץ להקדיש את זמנו לשיפור היכולות בשפה. הדרישות משתנות מעט בין המוסדות אך בכל מקרה מדובר על כ- 4 עד 6 שעות, המחולקות על פני סמסטר אחד או שניים. מאחר שטרם נכנסתם בשערי האקדמיה אולי תתקשו להבין את המשמעות של תוספת זו למערכת, אך אם תיקחו בחשבון שבחוגי התואר הראשון מפסיכולוגיה ועד תקשורת יש להשלים כ- 20 שעות בסמסטר – תתחילו להבין את גודל המכה. ואם לא די בכך, במרבית המקרים תיאלצו גם לשאת בתשלום נוסף, שכן מדובר בקורסים המתקיימים במסגרת חיצונית לחוגים שעליהם כבר שילמתם, ויהיה עליכם להיפרד מכ- 1500 שקלים נוספים.

אין ספק כי פטור מאנגלית וצמצום קורסי החובה הם בבחינת מטרה של כל סטודנט וכל מועמד ללימודים אקדמיים. עבור מי שלא צלחה דרכם באמצעות הציון הפסיכומטרי מהווה מבחן אמיר"ם הזמנות אחרונה להוצאת פטור באנגלית. אם תשיגו אותו תוכלו לנצל את הזמן הפנוי למגוון עיסוקים אחרים, כמו אלה למשל:

קידום הלימודים

ההצעה הזו אולי נשמעת קצת טרחנית, אבל היא נכונה מאוד וגם משתלמת אם תיקחו בחשבון שכל שעה שמנצלים לצורך לימודים מתפנה לדברים אחרים. את 4 או 6 השעות שמתפנות עם קבלת הפטור מאנגלית תוכלו לנצל להשלמת מטלות העבודות והקריאה בספרייה ולמעבר על חומר לפני בחינה. זו אינה רק דרך לפנות את אחר הצהריים והערב לבילוי ועבודה, אלא גם לקידום ממשי של מצבכם בלימודים.

זכרו כי לצד מטלות החובה אתם עומדים להיחשף לעולם ידע מגוון ומרתק בתחום בחירתכם, בו קיימים לא מעט מחקרים, תיאוריות והוגים. העמקת הידע והרחבת האופקים יעשירו אתכם, יתרמו לתחושת סיפוק מן הלימודים ועל הדרך גם יאפשרו לכם להיות חביבי המרצה. מלבד זאת, באקדמיה מתקיימים קורסים רבים בכל נושא שניתן להעלות על הדעת, כך שאם תתקבלו למשל למדעי המחשב תוכלו לנצל את השעות הפנויות כדי להשתתף בקורס מתחום שונה לגמרי שתמיד משך אתכם – החל בתורת הקבלה ועד לספרות מודרנית.

החופש לא לעשות כלום

אתם עומדים בפני תקופה בה כמעט כל רגע ינוצל למטרה מסוימת ולכן שעות הסתלבט יהיו יקרות ערך מתמיד. סטודנטים שאינם חייבים בקורס לימודי אנגלית יכולים בהחלט למצוא את עצמם עם זמן פנוי בין שיעורים ולגלות את המדשאות, הקפיטריות והפינות הנסתרות של מוסד הלימודים בו בחרו. זהו בדיוק הזמן לנקות את הראש מהחפירות, לשכב בשמש ולתפוס תנומה או קצת לבהות בשמיים. לאחר מכן, תוכלו לחזור לשיעור הבא רעננים במקום לתזז משיעור לשיעור.

שינה

נא לא לזלזל בשעות השינה – מצרך חשוב ביותר למי שלומד במסלול אינטנסיבי וגם למי שעובד או נוהג לבלות עד מאוחר. בדרך כלל, לימודי אנגלית מתקיימים בשעות הבוקר ומי שקיבל פטור יכול בהחלט ליהנות מעוד כמה שעות במיטה. מעבר לכך, אפשר להתעורר בניחותא, לשתות קפה ולאכול בריא, לארגן את התיק בצורה מסודרת בלי לשכוח ספרים ומחברות ולהתחיל את היום על רגל ימין.

עבודה

השעות שמתפנות עם פטור מחובת לימודי אנגלית מאפשרות לכם לארגן בצורה הגיונית ויעילה יותר את המערכת, בין אם אתם מעוניינים לפזר או לאחד קורסי בחירה וחובה. המשמעות היא שתוכלו להתחייב לעבודות גם בשעות הבוקר ובמיוחד אם מדובר בעבודות פרילנס. כיום ישנם לא מעט סטודנטים שמוצאים הכנסה ברשת, למשל באמצעות מילוי סקרים ושאלונים או כתיבה לאתרים שונים. על כן, זוהי הזדמנות להכניס עוד עשרות ומאות שקלים ביום לחשבון הבנק המדולדל ולהפחית את עומס הפרנסה בשעות הערב.

נפלאות האקדמיה

כאמור, מוסדות אקדמיים אינם מסתכמים בכיתות קטנות, מנורות פלואורסנט ומסדרונות אפורים. לרשותכם עומדת ספרייה ובה ספרי עיון, קריאה, עבודות מחקר, ז'ורנלים וסרטים – כך שלא תתקשו למלא את השעות בפעילות מעניינת. כמו כן, במספר רב של מוסדות קיימים מוזיאונים עם תערוכות מתחלפות ופעילויות מרחיבות דעת נוספות. באגודת הסטודנטים תוכלו למצוא שלל אפשרויות להתנדבות ופעילות חברתית, להשתלבות בצוותים, עזרה לסטודנטים אחרים, השתתפות במערכת עיתון וגם מלגות הכרוכות בפעילות למען הקהילה. במילים אחרות, פטור מאנגלית עושה שינוי מהותי מאורח חיים לחוץ ואינטנסיבי לעבר התנהלות נינוחה שמאפשרת גם יותר הנאה ממה שיש למוסד להציע לכם.

אולי יעניין אותך גם:

ניווט בכתבה

פוסטים נוספים בנושא​

דף קורס אנגלית מדוברת ואמי_רם למשרד הביטחון

מבחן אמי"ר

דף-מקצוע-מרובה-קורסים---תנך

מבנה מבחן אמי"ר

דף לובי גפן

ציון מבחן אמי"ר

יש לך שאלה?

רוצה להתייעץ עם מורה מנוסה? הפורום שלנו קיים במיוחד בשביל זה 🙂

פוסטים נוספים בנושא​

הפורום ששווה יותר

אם יש לך שאלה כלשהי ובא לך להתייעץ עם מורה מנוסה, הפורום שלנו קיים במיוחד בשביל זה 🙂
ניתן להעלות אליו כל שאלה שעולה על דעתך (בנושאים מקצועיים, כן? אנחנו פחות טובים במתכונים לעוגות שוקולד…) ואחד מהמורים שלנו ייתן לך את התשובה הטובה ביותר במהרה.

עד 40% הנהחה קורסי בגרות בקידום
עד 40% הנחה קורסי בגרות קידום svg מובייל

הצעד הראשון שלך בקידום!

הפנייה התקבלה, נהיה איתך בקשר בהקדם!

הצעד הראשון שלך בקידום!

הפנייה התקבלה, נהיה איתך בקשר בהקדם!

אני רוצה להיות חלק ממשפחת קידום

העלאת קורות חיים

קורות החיים נשלחו בהצלחה!

הוספת קובץ

הוספת המלצה על מורה

תודה שהקדשת מזמנך לכתוב, זה לא ברור מאליו!

בקרוב כולם יוכלו לקרוא את ההמלצה באתר

הוספת המלצה לגפ"ן

תודה שהקדשת מזמנך לכתוב, זה לא ברור מאליו!

בקרוב כולם יוכלו לקרוא את ההמלצה באתר