רוצה לשמוע עוד על GMAT?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

לימודי ®GMAT וניהול זמנים

ניהול זמנים הוא אחד מהדברים החשובים ביותר ב-®GMAT. לחץ הזמן הוא מה שמקשה על רוב הנבחנים, אפילו יותר מרמת השאלות במבחן. לחץ הזמן יוצר מצב שבו צריך לפתור שאלה תוך 2-2.5 דקות, בין אם היא קלה או קשה, ובנוסף הוא גורם כמובן גם מתח נפשי שעלול לגרום לשיתוק או בלאק-אאוט בזמן הבחינה. לכן לניהול נכון של הזמנים יש חשיבות מכרעת במבחן ה-®GMAT. הנה כמה עצות שיעזרו לכם לנהל את המבחן במקום שהוא ינהל אתכם.

ניהול זמנים ב-GMAT

הישארו רגועים

חשוב לא לתת ללחץ הזמן להשתלט עליכם. נסו להישאר קרי רוח ולקרוא את השאלות בתשומת לב, כי קריאה מהירה מדי יכולה להביא לטעויות ובסופו של דבר לבזבז יותר זמן. הקדישו גם כמה שניות לקריאת התשובות האפשריות לפני שאתם מתחילים לפתור. יכול מאוד להיות שהזמן יעבור לכם מהר מכפי שחשבתם, אבל גם אם כן, זה עדיין לא סיבה להיכנס לפאניקה - אם תהיו גמישים תוכלו לחזור לעניינים.

2 דקות לשאלה

עצה חשובה נוספת היא לדעת מתי לוותר על שאלה קשה ולהמשיך לשאלה הבאה. בחלק הכמותי במבחן צריך להקדיש בערך 2-2.5 דקות לשאלה. אם לא הצלחתם להתקרב לפתרון השאלה  בפרק זמן של 2.5 דקות - כנראה שלא תצליחו לפתור אותה בכלל. עברו הלאה. כמובן שיכולות להיות שאלות שיקחו פחות זמן ויפנו לכם זמן לשאלות יותר מורכבות. אם השקעתם בשאלה קשה 4-5 והצלחתם לפתור אותה בסוף, זה אומר שהשאלה הבאה שתקבלו תהיה כנראה יותר קשה, ותצטרכו להשקיע בפתרונה אפילו יותר זמן, וכידוע לכם אין לנו זמן לבזבז ב-®GMAT.

תרגול תמיד עוזר

בזמן לימודי ®GMAT, נסו לאזן בין מבחנים לדוגמא שאותם עושים בלחץ של זמן לבין תרגול של שאלות, שבהן חשוב לפתור ולהבין את השאלות לעומק. חשוב לפזר את תרגול המבחנים לאורך זמן, כך שכל פעם שתפתרו מבחן כזה תיגשו אליו אחרי שלמדתם והשתפרתם. השיפור בזמנים יבוא מעצמו אם תתרגלו הרבה שאלות, תתחקרו את התשובות שלכם ותבינו טוב יותר את החומר. ניהול זמן נכון במבחן ®GMAT חשוב לא פחות מידיעת החומר.

הסתכלו על השעון

גם אם אתם סתם מתרגלים שאלות ®GMAT כדאי לתזמן את זמן הפתרון שלכם. כך תוכלו לראות איפה התעכבתם ומה עיכב אתכם. חזרו על שאלות שלא הצלחתם לפתור או שאלות שלקח לכם זמן רב מדי לפתור. זכרו שהמטרה שלכם היא לפתור כל שאלה ב-2 עד 2.5 דקות. עם הזמן תתרגלו לפתור תרגילים בזמן זה והוא כבר לא יראה לכם כל כך קצר כמו בהתחלה.

כדי לדמות את הזמן בדיוק כמו במבחן ®GMAT אמיתי אפשר להשתמש באפליקציית טיימר (שעון עצר) שזמינה להורדה בחינם למחשב. האפליקציה נראית ממש כמו השעון האמיתי שבו משתמשים במבחן ה-®GMAT וניתן לכוון אותה למדידת זמנים לחלק הכמותי או המילולי.

להורדת הטיימר לחצו כאן >>

 

בכל מקרה, זכרו - ניהול זמן הוא מרכיב משמעותי בזמן לימודי הג'ימט. בעזרת תרגול ניתן לשפר את יכולות העמידה בזמנים משמעותית וכך גם להעלות את הציון הסופי שלכם במבחן.

בהצלחה!

טיפים נוספים:

רוצה לשמוע עוד על GMAT?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין
סגור
a
X