רוצה לשמוע עוד על GMAT?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

תוכנית ה-MBA הטובה ביותר בישראל

תוצאות סקר הגולשים - תכנית ה- MBA הטובה ביותר בישראל.

סקר חודש ינואר הוא למעשה המשכו של סקר חודש דצמבר. במהלך הסקר, נשאלו גולשי האתר מהי לדעתם תכנית ה-MBA הטובה ביותר בארץ. שש תכניות MBA הופיעו בסקר חודש דצמבר ושש נוספות בסקר חודש ינואר.

הגולשים התבקשו להצביע בסקר במהלך חודש דצמבר רק אם מופיעה בו תכנית ה-MBA שלדעתם היא הטובה ביותר בארץ. כך גם בחודש ינואר. זאת, כדי למנוע מצב של מתן עדיפות לתכנית שעשויה להיות טובה יותר מחמש האחרות שמופיעות לצידה בסקר אך עשויה להיות פחות טובה מתכניות שמופיעות בסקר בחודש השני, וכדי שתוצאות שני הסקרים תהיינה ברות השוואה.

מבין תכניות ה-MBA שהופיעו בסקר חודש ינואר, מתבלטות שתי תכניות MBA – זו של המרכז הבינתחומי בהרצליה (34% מהקולות בסקר ינואר ו-16% מהקולות בכלל) וזו של המכללה למנהל (33% מהקולות בסקר ינואר ו-16% מהקולות בכלל). אחריהן ממוקמת האוניברסיטה הפתוחה, עם 13% מהקולות. בהפרש לא רב אחריה צועדות הקריה האקדמית בקרית אונו ואוניברסיטצת דרבי. את הרשימה סוגרת מכללת נתניה, עם 3% מהקולות.

תוכנית ה- MBA הטובה ביותר בארץ היא זו של:
המרכז הבינתחומי, הרצליה 34%
המכללה למנהל 33%
האוניברסיטה הפתוחה 13%
הקריה האקדמית, קריית אונו 10%
אוניברסיטת דרבי 8%
מכללת נתניה 3%

כשמשקללים את כל 12 תכניות ה-MBA שהופיעו בסקר במהלך דצמבר 2004 וינואר 2005, מתקבלת תמונה מפתיעה. המנצחת בסקר, כצפוי, היא אוניברסיטת תל אביב, עם כרבע מההצבעות. באופן מפתיע, המרכז הבינתחומי והמכללה למנהל זכו לפופולריות גבוהה יותר מתכניות MBA וותיקות ומבוססות דוגמת אלה של הטכניון, אוניברסיטת בר אילן והאוניברסיטה העברית בירושלים.

תכנית ה-MBA של האוניברסיטה הפתוחה קיבלה אותו מספר קולות כמו זו של אוניברסיטת בר אילן, ותכנית ה-MBA של דרבי קיבלה יותר קולות מזו של אוניברסיטת חיפה.  את התוצאות ניתן להסביר בכך שכפי הנראה, גולשים רבים לא הצביעו לתכנית ה-MBA הטובה ביותר בארץ לדעתם אלא לזו שהופיעה בסקר ברגע הנתון. כך, גולש שנכנס לאתר בינואר עשוי היה שלא לשים לב להודעה שהופיעה בו לגבי חלקיות הסקר והעובדה שהוא כולל רק מחצית מתכניות ה-MBA  שמוצעות בארץ, ולהצביע לתכנית הטובה שלדעתו היא הטובה ביותר מבין השש שהופיעו בסקר.

להלן תוצאות הסקר המלא, אשר התקבלו משקלול תוצאות חודש דצמבר 2004 וחודש ינואר 2005 :   

תוכנית ה- MBA הטובה ביותר בארץ היא זו של:
אוניברסיטת ת"א 26%
המרכז הבינתחומי, הרצליה 16%
המכללה למנהל 16%
טכניון 7%
אוניברסיטת בר אילן 6%
האוניברסיטה הפתוחה 6%
האוניברסיטה העברית בירושלים 5%
אוניברסיטת בן גוריון בנגב 5%
הקריה האקדמית קריית אונו 5%
אוניברסיטת דרבי 4%
אוניברסיטת חיפה 3%
מכללת נתניה 1%

צוות קידום ®GMAT מודה למאות הגולשים שהצביעו בסקר. נמשיך לעדכן אתכם בתוצאות הסקרים הבאים ובכל התפתחות חדשה בעולם ה-®GMAT וה-MBA בארץ ובחו"ל.

 

סקרים נוספים:

 

רוצה לשמוע עוד על GMAT?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין
סגור
a
X