רוצה לשמוע עוד על GMAT?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

זה הזמן לפנות לתכניות MBA בארה"ב

20/10/04 : זה הזמן לפנות לתכניות MBA בארה"ב. מספר הישראלים שהתקבלו בשנה החולפת ללימודי מנהל עסקים בארה"ב גדול יותר מאשר בשנים שלפניה והמגמה עתידה להימשך גם בשנה הקרובה.

מגמה מעניינת ומבטיחה נרשמה בשנה החולפת בתכניות MBA בארה"ב. יותר ישראלים התקבלו לתכניות MBA בארה"ב מאשר בשנה שלפניה. הדבר בא לידי ביטוי במספר הישראלים שהחלו את לימודיהם לתואר שני במנהל עסקים בארה"ב בשנת הלימודים הנוכחית כמו גם בעלייה ניכרת במספר הסטודנטים הישראלים שפנו השנה לבתי ספר אמריקאים בניסיון להתקבל לתכנית MBA בשנת הלימודים הבאה (2005-6).

הסיבה לתופעה המשמחת (עבורנו כישראלים) היא ירידה משמעותית במספר הזרים הפונים לבתי ספר למנהל עסקים בארה"ב, ירידה שהחלה בשנת 2003. התופעה אף זכתה לסיקור בכתבה בשבועון BusinessWeek  המנתחת את הסיבות לירידה במספר הפונים. מהכתבה עולה כי מדובר בשתי סיבות עיקריות. ראשית, העדפה גוברת לתכניות MBA קצרות יותר באירופה, כגון זו של INSEAD. תכניות אלה זולות יותר וממזערות את פרק הזמן שבו הסטודנט אינו עובד ואינו מייצר הכנסה. חלק מהסטודנטים גם מעדיפים תכניות באירופה כי מגוון הלאומים שם גדול יותר והיחס בין מספר הסטודנטים המקומיים לזרים מאוזן יותר.

שנית, מסתמן קושי הולך וגובר בהשגת אשרת עבודה בארה"ב לסטודנטים זרים עם תום לימודיהם, כמו גם ממוצע זמן ארוך יותר להשגת אשרת לימודים. רבים מהסטודנטים הזרים בארה"ב מממנים את לימודיהם ע"י הלוואות, אותן הם מחזירים עם תום הלימודים משכר עבודתם. עבודה בארה"ב לאחר תום הלימודים מאפשרת לעשות זאת בקלות יחסית, אך עבודה בארץ המוצא, במיוחד אם המטבע של ארץ זו חלש יחסית לדולר, וודאי בתקופה זו של חוסר יציבות כלכלית, אינה מבטיחה בהכרח תוצאות דומות. 

בתי הספר בארה"ב נרתמים למשימה של הגדלת מספר הפניות מסטודנטים זרים, מה שאומר שהמגמה עתידה להיעצר או אף להתהפך בשנה הקרובה או, לכל המאוחר, בזו שאחריה. לפיכך, ישראלים שמעוניינים בלימודי MBA בארה"ב צריכים לנצל את ההזדמנות כל עוד היא קיימת. הסבב השני להגשת לשנת הלימודים הבאה מסתיים בינואר 2005, מה שנותן למתעניינים זמן מספיק להכין Application מושקע וראוי.   

חזרה לארכיון החדשות >>

רוצה לשמוע עוד על GMAT?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין
סגור
a
X