רוצה לשמוע עוד על GMAT?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

ראיון עם חגית דמרי, מדריכת GMAT מילולית

ראיון עם חגית דמרי, מדריכת ®GMAT מילולי.

ספרי קצת על עצמך: גיל, רקע אישי, תחביבים  

בת 29. נולדתי וגדלתי בעיר האורות, כפי שאנחנו קוראים לה, צפת. אני מאוד אוהבת את העיר כי היא מייצגת עבורי עידן  תמים ונעים שחלף מן העולם. כמו כן, אני אוהבת לקרוא מאמרים פילוסופיים, לנגן בגיטרה, למרות שמזמן לא פרטתי על המיתרים, לראות סרטים ולשמוע מוסיקה מכל הסוגים והגוונים.

כיצד הגעת להדרכה בכלל ולהדרכת ®GMAT בפרט?

לאחר סיום התואר הראשון בספרות אנגלית, לימדתי בבית ספר ושם צברתי ניסיון בהדרכה. שניות ספורות לאחר סיום מבחן הסיום לתואר שני בספרות אנגלית באוניברסיטת בר אילן, או שמא היה זה מספר שניות לפני סיום אותו מבחן, נתקלתי במודעה של קידום לגבי מדריכי ®GMAT מילולי ושלחתי קו"ח.

ספרי על תהליך ההכשרה שעברת בקידום ®GMAT

טוב, אז כולכם וודאי מכירים את תוכניות הריאליטי, "הישרדות" וחברותיה. אז התהליך היה מאוד דומה, רק שלא חברי הקבוצה החליטו את מי לנפות. ההכשרה הייתה, מחד, מאוד תובענית וקשה, אך מאידך הרמה והמקצועיות היו מעבר לכל הציפיות שלי. ההכנה כללה את החומר עליו נבחנים, כמובן, אך גם הרבה מעבר. למדנו לגבי מבנה הבחינה, על כל התהליך שמסביב ועל עולם העסקים שלשם השתלבות בו נעשית הבחינה. כמובן שאנו נדרשים כמדריכים לגשת לבחינה, יותר מפעם אחת, בכדי לעבור בעצמנו את ה"חוויה" וכן להתעדכן בכל החידושים.

הו רגע השיא בקריירת ההדרכה שלך?

האמת, וזה אולי נשמע לא אמיתי, שבכל שיעור אני מאוד נהנית. אני מאוד אוהבת את האינטראקציה שנוצרת בכיתה. הייתה לי קבוצה שמאוד התחברתי אליה וגם התלמידים ניגשו ואמרו לי בסוף הקורס שהם נהנו מהקורס. מאוד חשוב לי שמעבר לכל מה שמקבלים גם נהנים, עד כמה שרק אפשר, בתהליך. כמו כן, מאוד שמחתי כשתלמיד התקשר ואמר לי שהוא קיבל 760 בבחינה. אני חושבת שעדיין יש לו בעיות שמיעה מהצרחות שלי.

...ורגע השפל?

באחד מהקורסים הראשונים, ועוד כשמדריכה בכירה צפתה בי, טעיתי בתרגום מילה והרגשתי נורא מושפלת. עד היום אני מטופלת, אך הכאב שוכך מיום ליום.

מה התכונות החשובות למדריך/ה?

הסברת החומר בצורה פשוטה שתובן לכל התלמידים, בכל הרמות השונות. בנוסף, המדריך/ה צריך/ה להיות אמפתי/ת וסובלני/ת כלפי כל תלמיד ותלמידה.

מה את עושה חוץ מהדרכת ®GMAT?

אני מגישה לבגרות בתיכון.

מה צריך תלמיד כדי להצליח בבחינה בכלל ובחלק המילולי בפרט?

לקחת את כל הנלמד בכיתה, הן הידע והן (במיוחד) השיטה ודרך החשיבה המאוד ספציפית וייחודית לבחינת ה-®GMAT, וליישם אותו על ידי אין סוף תרגול.

האם יש תלמיד/ה שזכור/ה לך במיוחד?

למעשה, יש כיתה שלמה כזו. בקורס הרביעי שלימדתי הייתה אינטראקציה מאוד חיובית ביני לבין הכיתה. מעבר ללימוד, הייתה אווירה מאוד נעימה עם הרבה צחוקים. תלמידים ניגשו בסוף הקורס ואמרו לי שהיה להם כיף. אני לא חושבת שאף אחד, בעודו חושב על המבחן הספציפי, חושב על כיף. היה לי מאוד נעים לשמוע את זה כי עוד הייתי בתחילת דרכי ופחדתי שאני יותר מידי מתוחה בכיתה. את ההערות הללו היה לי מאוד מחמיא לשמוע, ואז גם הבנתי שחייבים לשלב מעט שמחת חיים בקורס.

מה את אוהבת בהדרכה?

העבודה מול אנשים שאני לא צריכה לרשום להם הפרעה... אני נהנית מהאינטראקציה עם אנשים מכל הסוגים. אני לא טיפוס שנהנה לעבוד מול מחשב לבד.

מה החלק הכי קשה בהדרכת ®GMAT בקידום?

לסחוב את הספרים. אבל חוץ מזה, אין לי משהו שבאופן מיוחד קשה לי. מלחיץ אותי, שלא יהיה לי מענה מספק לשאלות. ברגע שזה לא נעשה במסגרת המאוד דחוסה של השיעור ויש לי זמן לסדר את המחשבות, כל התשובות מגיעות במלואן.

ספרי על חוויית הבחינה שלך

בפעם הראשונה כשנדרשתי להירשם למבחן, ועדיין לא נרשמתי עקב סיבות טכניות, עבר עליי שבוע די קשה. מאוד התרגשתי ונלחצתי. בסופו של דבר התאריך נדחה מעט וכל כך רווח לי. להפתעתי כשקבעתי תאריך מחדש לא עשיתי מזה סיפור, למרות שעדיין התרגשתי. ההכשרה בקידום הייתה כל כך מקיפה שכמעט שלא הופתעתי ולכן אני יכולה להרגיש המון ביטחון מול כיתה.

ולסיום, טיפ לתלמידים

אין קיצורי דרך, אבל הדרך של קידום היא בהחלט הדרך הטובה והנכונה, מבלי לעשות פרסום לחברה. אז אם תיקחו את כל מה שניתן לכם ותעלו עשן מהדפים ומהמחשב בבית, זה ישתלם!!!

חזרה לארכיון החדשות >>

רוצה לשמוע עוד על GMAT?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין
סגור
a
X