רוצה לשמוע עוד על GMAT?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

תכנית ה-MBA בטכניון

סקירה של תכנית ה-MBA בטכניון, המגמות השונות וראיון עם בוגרת התכנית שכעת מרצה בה

כיום מציע הטכניון בחיפה ובתל אביב תוכנית מובנית לתואר שני במנהל עסקים (MBA) בשני מסלולים:

  • עם דגש על ניהול חברות עתירות טכנולוגיה.
  • עם דגש על ניהול חברות עתירות טכנולוגיה - התמחות בניהול משאבי אנוש*. 
    * פתיחת התוכנית מותנית באישור הועדות האקדמיות של הטכניון*

ההרצאות בתוכנית ה-MBA מתבצעות ע"י סגל אקדמי מהטכניון, סגל אקדמי בכיר מאוניברסיטאות אחרות בארץ, מרצים נלווים בעלי ניסיון תעשייתי ייחודי ועשיר ומרצים אורחים מאוניברסיטאות מובילות בחו"ל, כגון Cornell, NorthWestern, MIT, Michigan

MBA - מגיסטר במינהל עסקים עם דגש על חברות עתירות טכנולוגיה

  • תוכנית ה-MBA (מנהל עסקים) הינה תוכנית ייחודית המיועדת למנהלים בתעשיות ההיי-טק המעוניינים להרחיב את ידיעותיהם ולקבל כלים לתפקידי ניהול בכירים או לאלו המעוניינים להכנס לתפקידי ניהול. התוכנית הינה הראשונה בארץ ללימוד תואר שני במנהל עסקים עם דגש על ניהול תעשיות עתירות טכנולוגיה. 

  • תוכנית הלימודים הייחודית מדגישה היבטים של ניהול טכנולוגי ומשלבת, בנוסף לקורסי MBA קלאסיים, קורסי טכנולוגיה וניהול טכנולוגי, אירועים מעולם ההי-טק וקורסים בניהול רב לאומי. מושם דגש על עבודת צוות,לימוד באמצעות case-studies, פרוייקטים יישומיים, סימולציות, דיונים פתוחים ומעורבות הסטודנטים באופן פעיל במהלך התואר. מספר המתקבלים לתכנית מוגבל, כך שכל סטודנט יוכל להפיק את מלוא התועלת מהלימודים ולקבל יחס אישי הן מהסגל האקדמי והן מהצוות האדמיניסטרטיבי.

ראיון עם ד"ר יהודית זליגמן, סטודנטית לשעבר בתוכנית ה-MBA של הטכניון בתל-אביב:

ד"ר זליגמן למדה בין השנים 2000- 2002 במסגרת תוכנית ה-MBA בתל-אביב. לדבריה, בחרה בתוכנית כי חיפשה מסלול טכנולוגי שמתאים למהנדסים ומדענים שיתקיים במרכז הארץ. לטעמה, ייחודה של התוכנית המתקיימת בתל אביב טמון בפרופיל הסטודנט: מרבית הסטודנטים היו בעלי ניסיון מקצועי עשיר. כמו כן, מציינת ד"ר זלגימן לטובה את היחס האישי בין המרצים לסטודנטים: "נוצר קשר אינטימי בין כל הגורמים המעורבים, אדמיניסטרציה טובה, מענה מיידי לדרישות הסטודנטים".

"כמדענית שביצעה הסבה לתחום היזמות העסקית, התוכנית תרמה לי באמצעות הענקת כלים לניהול עסק, יצירת קשרים בתעשייה והכרת תרבויות שונות". התוכנית שמה דגש רב על נושא הגלובליזציה. במסגרת התוכנית יצאו הסטודנטים לסדנא שהתקיימה בסין. ד"ר זליגמן סבורה כי המפגש המשותף שהתקיים עם סטודנטים סינים והעבודה על הפרוייקט המשותף תרמו ליצירת הבנה ובסיס לקיום קשרים עסקיים משותפים בעתיד. הפרוייקט שם דגש על ההיבטים של האינטרקציה הבין תרבותית, החשובים מאוד לעולם העסקי הגלובלי. "אני עצמי כיזמית, ניסיתי לבחון את השוק בסין כאופציה לפיתוח ושיווק המוצר עליו אני שוקדת בימים אלו. הקבוצה הסינית הציגה אותי בפני בתי חולים, רופאים ואחיות, והציגו בפניי את תחום עיסוקי מנקודת ראותם. אין ספק שסדנא זו היוותה עבורי נקודת פתיחה מוצלחת לקשריי העסקיים עם סין".

באשר לאקלים החברתי, ציינה ד"ר זליגמן את האווירה הכיפית בקבוצה איכותית והטרוגנית. "היו בינינו קשרים חברתיים מעולים, גם מעבר לשעות הלימודים. תוכנית ה-MBA  מספקת Networking (רשת חברתית) כמו גם בסיס איתן ליוזמות משותפות. עד היום אני שומרת על קשרים חברתיים ועסקיים עם חלק מעמיתי לתוכנית".

כיום, משמשת ד"ר זליגמן כמרצה בתוכנית ה- MBA בקורס "יזמות עסקית" ובמקביל ממשיכה בפועלה כיזמת בהקמת סטארט אפ.

חזרה לארכיון החדשות >>

רוצה לשמוע עוד על GMAT?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין
סגור
a
X