רוצה לשמוע עוד על GMAT?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

MBA בארץ

בשנים האחרונות מספר התלמידים הניגשים ל-®GMAT בישראל גדל משמעותית. התחרות בין האוניברסיטאות על היוקרתיות ועל התלמיד האיכותי גרמו לכך שגבר הקושי להתקבל לתוכניות המובילות. כיום כל האוניברסיטאות דורשות ציון ®GMAT, דרישה שלא הייתה קיימת ברוב האוניברסיטאות עד 2001. 

לימודי תואר שני במינהל עסקים פונים כיום לבוגרי תואר ראשון במגוון תחומים, העומדים בצומת דרכים בקריירה שלהם, ומהווים את אחד מתחומי הלימודים המבוקשים בשוק העבודה. כמובן שבאוניברסיטאות המציעות לימודי MBA מוצע גם תואר ראשון במנהל עסקים, אך MBA נחשב יוקרתי. בזכות הפופולאריות הגואה של לימודי מנהל עסקים ודרישות השוק, נפתחו בשנים האחרונות תכניות MBA ברבים ממוסדות הלימוד בארץ. כיום, כ- 15 מוסדות להשכלה גבוהה מציעים תואר שני במנהל עסקים, בהתמחויות שונות ומגוונות. 
 
לימודי MBA בארץ
תכניות ה-MBA בארץ פונות לכלל בעלי תואר ראשון, ואין זה משנה אם הם סיימו את לימודיהם בניהול או בתחומים קרובים, כמו כלכלה או חשבונאות. סטודנטים ללא ידע קודם במנהל עסקים או בכלכלה יחויבו בלימודי השלמה המשתנים בהיקפם ממוסד למוסד. בדרך כלל עד ארבעה קורסים אפשר להשלים במהלך התואר, אך אם אתם נדרשים ליותר מכך יהיה עליכם להוסיף שנת השלמה לפני הלימודים ל-MBA.
 
לבוגרי MBA יתרונות רבים, ומשום כך הרבה מעסיקים שולחים את עובדיהם הבכירים ללימודי התואר. מאותה סיבה, רבים ממסיימי תואר ראשון בוחרים להמשיך ללימודי MBA עם תום לימודיהם, וזאת על מנת להפוך נחשקים יותר בשוק העבודה.
 
מערכת השעות של תכניות ה-MBA מותאמת לרוב לאנשים העובדים במשרה מלאה, וככזו, היא מרכזת את הלימודים על פני כיומיים בשבוע (בד"כ שני ערבים באמצע השבוע או בוקר יום שישי). מערכת זו נותנת ללומדים בה אפשרות לסיים את לימודי התואר בתום שנתיים במקביל לעבודתם. אחרים, שאינם עובדים במשרה מלאה, יכולים להשלים את לימודי התואר בכשנה וחצי.
 
לימודי MBA בדרך כלל הינם יותר מעשיים, ונותנים מיומנויות וכלים המסייעים בהכנה לתפקידים ניהוליים במקצועות שונים. מוסדות לימוד המשלבים בין מרצים המגיעים מרקע עסקי לבין מרצים המגיעים מרקע אקדמי יכולים להקנות לסטודנט את המיומנוית והידע הדרושים הן להשלמת הלימודים בהצלחה, והן לכניסה מוצלחת לשוק העבודה לאחר השלמת התואר.
 

נושאים נוספים שיעניינו אותך:

 

רוצה לשמוע עוד על GMAT?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין
סגור
a
X