רוצה לשמוע עוד על GMAT?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

MBA - תנאי קבלה

החל מ-2001 ואילך, גם בארץ החלו לדרוש מהמועמדים להבחן בחלק הכמותי של מבחן ה-®GMAT. ציון זה, בשילוב ממוצע הציונים בתואר ראשון, מהווה את תנאי הקבלה לרוב וכניות ה-MBA בארץ. חלק ממוסדות הלימודים דורשים ממוצע של 85 לפחות בתואר הראשון וציון גבוה יחסית ב- ®GMAT, ואילו אחרים יסתפקו גם בממוצע של 80 ומעלה בתואר ראשון ובציון סביר ב-®GMAT.

רוב תכניות מינהל עסקים לא דורשות ריאיון אישי, למעט תוכניותExecutive MBA  (מינהל עסקים למנהלים), שם נוהגים לערוך ראיונות אישיים.

MBA תנאי קבלה

התוכניות המוצעות לסטודנטים במוסדות השונים נבדלות ביניהן בכמה מישורים עיקריים:

  • עלויות - שכר אוניברסיטאי לעומת שכר לימוד היקר עד פי 4 במכללות השונות.
  • התמחויות - אומנם בכל המוסדות ניתן למצוא את ההתמחויות העיקריות - שיווק, מימון, תפעול - אבל כדאי לברר ולבדוק אפשרויות נוספות.
  • ימי לימוד מרוכזים לעומת הרשמה לקורסים מפוזרים.
  • דרישת חובה בחלק מהמוסדות לניסיון ניהולי לאחר סיום הלימודים.
  • דרישה לציון ®GMAT מלא לעומת דרישה לציון של החלק הכמותי בלבד.
  • עמידה בדרישות נוספות לפני תחילת הלימודים, כמו רקע בחשבון אינפיניטסימלי, כלכלה מחשבים וכו'.
  • פטור מקורסים בזכות לימודים קודמים או הצטיינות בתואר הראשון.

 

מומלץ לבדוק לעומק את התוכניות השונות ולבחור את התוכנית המתאימה ביותר עבורכם, הן מבחינת דרישות והן מבחינת שאיפותיכם להמשך הקריירה. לעתים ייעוץ קריירה או ייעוץ לימודים מקצועי יכול להבהיר לכם איזה תוכנית היא המתאימה ביותר עבורכם.

ימי הלימוד בתכניות מינהל עסקים

תוכניות ה-MBA מותאמות לאנשים עובדים, ומשום כך רובן מציעות שני ימי לימוד מרוכזים בשבוע, או אף פחות מכך. תוכניות לא מעטות מנצלות גם את יום שישי, שבמהלכו לומדים מהבוקר ועד הצהריים. בלימודים אלה משלימים את ה-MBA תוך שנתיים, אם לא כוללים קורסי השלמה. במקביל לתכניות אלה, מתקיימים בכמה מהמוסדות גם קורסים לאורך כל השבוע המיועדים לסטודנטים הלומדים לתואר נוסף.

רוצה לשמוע עוד על GMAT?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין
סגור
a
X