רוצה לשמוע עוד על GMAT?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

בחירת מוסד לימודים ל-MBA

מזל טוב, סיימת תואר ראשון. מה עכשיו? אוכלוסיית הסטודנטים מתחלקת לשניים:

הקבוצה הראשונה ממשיכה לתואר שני במנהל עסקים מיד בתום התואר הראשון. הם עדיין לא עובדים, נמצאים בהלך הרוח של התואר הראשון ומנצלים את המצב הזה כדי להמשיך ולהשקיע בלימודים האקדמאים. במידה ולא יצאתם ללימודי מקצוע ספציפי כמו לימודי רפואה בהונגריה, זה הכיוון שלכם.

הקבוצה השניה כבר התחילה את מסלול הקריירה בשוק העבודה בסיום הלימודים. בשלב מסוים. הם מעוניינים להתפתח ולהתקדם בעבודה, ולשם כך מחליטים ללמוד תואר שני. תואר שני במנהל עסקים מתאים לאנשים שרוצים להתקדם בקריירה ולהגיע לעמדות ניהול.

בבואנו לבחור את המוסד הלימודי, עומדים לפנינו משתנים רבים. שיש לקחת בחשבון. 

אז מה צריך לקחת בחשבון כשבוחרים מוסד לימוד:

בחירת מוסד לימודים ל-MBA

האם צריך ציון ®GMAT כתנאי קבלה?

ברוב מוסדות הלימוד לתואר MBA יש צורך ב®GMAT- בשילוב של ציון מינימלי בתואר הראשון על מנת להתקבל ללימודים. בחלק ממוסדות הלימוד מספיק להיבחן רק בחלק הכמותי של המבחן, ובמוסדות אחרים יש צורך גם בחלקים האחרים של הבחינה. ישנם מעט מוסדות שאין צורך בבחינת ה®GMAT  על מנת להתקבל כמו האוניברסיטה הפתוחה.

מהו ציון המינימום לקבלה למוסד הלימוד?

 חשוב לבדוק לפני ההרשמה לתוכנית ואפילו לפני סיום התואר הראשון מהו סף הציון של התואר הראשון כתנאי קבלה ולהתכוונן בהתאם. ישנן אוניברסיטאות כמו אוניברסיטת בן גוריון שלא מבקשות®GMAT  במידה ואתה עומד בציון סף של התואר הראשון.

מהו גובה שכר הלימוד?

שכר הלימוד משתנה בין מוסדות הלימוד השונים. יש הבדל משמעותי, למשל, בין מכללות ואוניברסיטאות. כדאי להתעדכן בעזרת הטבלה שמוצעת כאן.

מיקום המוסד האקדמי

מוסדות אקדמאים ללימודי תואר שני במנהל עסקים פרוסים בכל רחבי הארץ מצפון עד לדרום. אתה צריך להחליט האם תרצה ללמוד בפריפריה כמו באוניברסיטת בן גוריון בנגב או באוניברסיטת חיפה או דווקא באזור המרכז באוניברסיטת תל אביב או בבר אילן. אתה צריך לקחת בחשבון מספר פרמטרים כמו קירבה למקום המגורים הנוכחי שלך או אולי לעבודה שלך, יוקר מחייה באזור המוסד הלימודי וחיי החברה בקמפוס.

האווירה בקמפוס

בכל מוסד אקדמי אווירה שונה בעלת יתרונות וחסרונות. ישנן אוניברסיטאות שידועות בחיי החברה שלהן, באווירה הסטודנטיאלית ובחיי הלילה בעוד אוניברסיטאות אחרות מצטיינות דווקא בריחוק מחיי חברה סוערים ובריכוז בלימודים. הדרך הטובה ביותר לבחור את המוסד המועדף עליך היא לבקר בקמפוס, להיכנס לכיתות ולשמוע הרצאות, לשבת בקפיטריה ולשבת בדשא כדי לספוג את האווירה במקום.

התואר המועדף בשוק העבודה

כאשר אנחנו בוחרים מוסד אקדמאי, כדאי להבין מה ה"מוניטין" שלו בשוק העבודה. ישנם מעסיקים רבים שמעדיפים בוגריMBA  ממוסדות מסוימים מסיבות שונות. לפני שאנחנו נרשמים, כדאי להתעניין בשוק העבודה, לדבר עם מעסיקים ועם חברים, לדבר עם יועצות השמה ומגייסות ובעצם כל גורם שיוכל לתת לנו מידע לגבי העדפת הארגון. שורת המוסד הרלוונטי בקורות החיים יכול להוות קרש קפיצה רציני לתחילת הקריירה.

תוכנית הלימודים

לבסוף, אנו צריכים לבחון את תוכנית הלימודים כדי להתאימה בצורה המיטבית. אם אנחנו סטודנטים במשרה מלאה ייתכן כי נבחר בתוכנית לימודים מלאה שתסתיים בזמן קצר יחסית, אך אם אנחנו עובדים, יתכן שנעדיף תוכנית שפרוסה לאורך תקופה ארוכה יותר, עם ימי לימודים ושעות שמותאמות לשוק העבודה.

רוצה לשמוע עוד על GMAT?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין
סגור
a
X