רוצה לשמוע עוד על GMAT?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

אוניברסיטת סטנפורד

אוניברסיטת סטנפורד ממוקמת ליד סן פרנסיסקו, שבארה"ב. האוניברסיטה הוקמה בשנת 1891. האוניברסיטה חברה בליגת הקיסוס והתכנית שלה ללימודי מנהל עסקים מדורגת באופן קבוע כאחת מתוכניות ה-MBA המובילות בעולם. לאוניברסיטה 19 ספריות שמחזיקות יחדיו 8 מיליון ספרים.

על התוכנית

בית הספר למנהל עסקים נוסד בשנת 1925. בית הספר למנהל עסקים ידוע בתנאי הקבלה הקשים, אך גם עם אפשרויות תעסוקה טובות ביותר לבוגרים. סטנפורד ממוקמת בלב ליבו של עמק הסיליקון, שידוע  כקהילת ההיי- טק המובילה בעולם. הקרבה הזו יוצרת שיתופי פעולה רבים בין בית הספר לבין חברות ההיי-טק ורבים מבין הבוגרים עובדים בסיום הלימודים בחברות אלו.

אטרקציות סביב הקמפוס

בקמפוס קיימים מרחבים עצומים ובהם כיתות, מעבדות, מעונות סטודנטים וספריות כמו גם משטחי גולף, אורוות סוסים ואולמי תיאטרון. בנוסף, קיימות בקמפוס אטרקציות תיירותיות רבות. קיימת שדרה רחבה של חנויות אופנה, מסעדות, גלריות, חנויות מוזיקה וספרים.

במרכז הקמפוס מדשאה ענקית שעוצבה בידי האמן שעיצב את הסנטרל פארק בניו יורק.

האוניברסיטה מציעה למבקרים סיורים עצמאיים בעזרת מפה או סיורים בהדרכת סטודנטים. הם מציעים לראות את הנוף הפנורמי ממגדל הובר, לבקר בגלריות לאומנות, לטייל בגן הפסלים ועוד.

אווירה סטודנטיאלית

את ההאווירה הסטודנטיאלית מתארים בסטנפורד באמצעות הביטוי הגרמני ""Die Luft der Freiheitweht (רוח החירות נושבת).אפשר לערוך פיקניק במדשאה האובלית, לבקר במוזיאונים, לטייל באופניים, לרוץ או ללכת בשבילי הנוף הארוכים. האוניברסיטה ידועה גם כן בקבוצות הספורט שלה, בריצה, התעמלות, כדור עף והוקי.

סטנפורד  תנאי קבלה

  • מסמכים נדרשים: קורות חיים, המלצות, חיבורים וגיליון ציונים
  • ציון במבחן ה-®GMAT
  •  
  • מס' שנות עבודה ממוצע של המתקבלים: 4 שנים, למרות שמצהירים כי הם מוכנים לקבל מועמדים ללא ניסיון תעסוקתי.
  • ראיון קבלה
  • אחוז המתקבלים: 6% 

דברים שלא ידעת על סטנפורד

ניסוי הכלא של המפורסם של זימברדו נערך בסטנפורד - הניסוי, שנערך בשנת 1971 חקר את ההתנהגות האנושית בכל הנוגע לציות לסמכות. הניסוי דימה חיים בכלא כאשר סטודנטים לקחו חלק כסוהרים או כאסירים. הניסוי הופסק לאחר שישה ימים עקב הבעייתיות האתית שנוצרה והפך לנקודת ציון חשובה בפסיכולוגיה החברתית.

אישים בולטים מבוגרי האוניברסיטה

בוגרים של האוניברסיטה הם ממקימי חברות היי-טק ענקיות כ"גוגל", Yahoo, סיסקו ועוד, הנשיא ה-31 של ארה"ב, הרברט הובר, שעל שמו גם מגדל התצפית, וורן באפט, קונדוליזיה רייס ורבים נוספים.

לפרטים נוספים על התוכנית היכנסו לסטנפורד.

תמונות מהקמפוס:

קרדיט לצלם: Michael Connor

stanford university

נושאים נוספים שיעניינו אותך:

רוצה לשמוע עוד על GMAT?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין
סגור
a
X