רוצה לשמוע עוד על GMAT?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

אוניברסיטת ברקלי

אוניברסיטת קליפורניה בברקלי: (University of California, Berkeley) הוא שמו של הקמפוס העיקרי של אוניברסיטת קליפורניה, הממוקם בברקלי, לחופי מפרץ סן פרנסיסקו. האוניברסיטה מכונה גם בשמות UC ברקלי, ברקלי וקאל. האוניברסיטה  נוסדה ב-1868 ונחשבת לאוניברסיטה הציבורית הטובה בארצות הברית ואחת האוניברסיטאות הטובות בעולם.

על תוכנית ה-MBA

ביה"ס Haas נוסד ב-1898, ויש לו קשרים חזקים עם עמק הסיליקון. תחומי החוזק העיקריים שלו הם ניהול בסביבה טכנולוגית, אחריות חברתית של תאגידים ויזמות. 

אחד הדגשים בתוכנית הלימודים של ביה"ס הוא נושא האתיקה והאחריות החברתית, אך קיימים בה גם היבטים של יצירתיות וחדשנות (כפי שמוכיחה הסיסמא של ביה"ס: "Leading Through Innovation"). אלו גם תחומים שחשוב מאוד להראות בטפסי הקבלה. דגשים נוספים של התוכנית הם יכולות כמותיות וכישורי למידה תוך התנסות.

מדובר בתוכנית קטנה יחסית של כ-250 סטודנטים, מה שנותן אוירה אינטימית, נינוחה ושיתופית.

אטרקציות סביב הקמפוס

בסביבת הקמפוס תוכלו למצוא היצע רחב של פעילויות: הקרנות של סרטים, הצגות תיאטרון, קונצרטים והופעות. כמו כן תוכלו להשתתף בפעילויות ספורטיביות כמו כדורסל, כדורגל, סופטבול, כדורעף וטניס, כדור-מים ועוד. בנוסף, בתחומי הקמפוס ישנה בריכת שחייה, מכון כושר, מגרשי משחקים, חדרי אומנויות-לחימה ומסלולי ריצה. כמובן שישנן מסעדות ובתי קפה רבים באזור.

אווירה סטודנטיאלית

האוניברסיטה מתאפיינת בחיים סטודנטיאליים מגוונים. האוניברסיטה בעיקר ידועה בפעילויות והישגים ספורטיביים. כל קבוצות הספורט של אוניברסיטת ברקלי מתחרות תחת השם "קליפורניה גולדן ברס". צבעיהם של הקבוצות הם "כחול ייל" ו"זהב קליפורניה". הצבע "כחול ייל" נבחר משום שרבים ממייסדי האוניברסיטה למדו באוניברסיטת ייל, והצבע "זהב קליפורניה" נבחר כדי לייצג את "המדינה המוזהבת" (קליפורניה). אוניברסיטת קליפורניה חברה בליגת "פסיפיק טן". קבוצת הכדורסל משתתפת ב-NCAA בדוויז'ן 1. נבחרות הספורט של ברקלי השיגו תארים לאומיים בפוטבול, כדורסל לגברים, כדור בסיס, התעמלות לגברים, טניס לגברים, שחייה לנשים ולגברים, כדור מים לגברים, ריצה לגברים ורוגבי לגברים.

ברקלי - תנאי קבלה

  • מסמכים נדרשים: קו"ח, חיבורי הרשמה, המלצות, היסטוריה אישית, גיליונות ציונים 
  • ממוצע ציוני תואר ראשון: 3.59
  • ל-80% מהמתקבלים היה ציון ®GMAT שבין 680 ל-760 
  • ציון ®GMAT ממוצע של המתקבלים: 718
  • מס' שנות עבודה ממוצע של המתקבלים: 5.3
  • ראיון קבלה: בהזמנה בלבד (הראיונות מתבצעים ע"י סטודנטים בקמפוס או ע"י בוגרים ברחבי העולם).
  • אחוז המתקבלים: 12% 
  • אחוז המוזמנים לראיון: 27% 
  • גיל ממוצע של המתקבלים: 29

דברים שלא ידעת על ברקלי

במשך השנים, סטודנטים של אוניברסיטת ברקלי זכו ב-102 מדליות אולימפיות, וב-20 פרסי אוסקר.

בשנת 2009 החלה האוניברסיטה ביישום תוכנית שתוביל לצמצום פליטת גזי חממה בשליש, ובסופו של דבר מתכוון הקמפוס להגיע לניטרליות אקלימית. בנוסף, חברי סגל האוניברסיטה זכו בפרסים שונים בתחומים אחרים: 4 מדליות פילדס הוענקו להם (10% מכל המדליות שהוענקו). בנוסף לכך הם קיבלו 4 פרסי נובל לכלכלה, פרס נובל אחד לספרות, 3 פרסי פוליצר, 28 מענקי עמיתי מקארתור ועוד פרסים רבים.

אישים בולטים מבוגרי האוניברסיטה

ברברה דסור (נשיאת Bank of America).
ארון סארין (מנכ"ל לשעבר של Vodafone).
פול אוטליני (מנכ"ל Intel). 
אריק שמידט – ממקימי גוגל.
גורדון מור – ממקימי אינטל.
מיגל אנחל רודריגז – נשיא קוסטה-ריקה.
רוברט גסקינס – יוצר תוכנת פאואר-פוינט.
דאג אנגלבארט – ממציא עכבר המחשב.

תמונות מהקמפוס:

       אוניברסיטת ברקלי      

לפרטים נוספים על האוניברסיטה היכנסו ל - ברקלי.

לפרטים נוספים על תוכנית ה-MBA היכנסו לHaas Business School.

נושאים נוספים שיעניינו אותך:

 

רוצה לשמוע עוד על GMAT?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין
סגור
a
X