רוצה לשמוע עוד על GMAT?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

אוניברסיטת קולומביה

אוניברסיטת קולומביה היא אוניברסיטה פרטית בניו יורק. היא נוסדה בשנת 1754 בשם קינגס קולג (King's College) והיא מוסד ההשכלה הגבוהה השישי שנוסד בארצות הברית.

האוניברסיטה, החברה בליגת הקיסוס, נחשבת לאחת האוניברסיטאות הטובות והבולטות בעולם. בשנים הראשונות לפעילותה למדו באוניברסיטה אלכסנדר המילטון וג'ון ג'יי, ממעצבי החוקה האמריקאית.

על תוכנית ה-MBA

בית הספר למנהל עסקים בקולומביה מפורסם בזכות האוריינטציה הבין-לאומית שלו, עם תלמידים המגיעים מיותר מ-50 מדינות שונות ומייצגים קבוצות מיעוט רבות וכן אחוז גבוה יחסית של נשים.

התכנית חזקה במיוחד בתחומי המימון ומציעה קורסים רבים וכן התנסויות מעשיות בתחומים אלו. כחצי מהבוגרים מועסקים לאחר התואר בתעשיית הבנקאות. בנוסף, התוכנית נחשבת לחזקה בתחום היזמות. במסגרת ביה"ס, מרכז לאנג ליזמות מעניק מימון ראשוני לסטודנטים בעלי תכנית עסקית חזקה.

מיקומו של בית הספר, במרכז ניו יורק, מאפשר לתלמידיו גישה לבכירי עולם העסקים כמרצים וכמנחים בהתמחויות מקצועיות במהלך הלימודים, וכן הזדמנויות להמשך קריירה לאחר מכן. 

לתכנית רשת עסקית-חברתית של מעל 33,000 בוגרים ברחבי העולם המאפשרת גישה למידע והזדמנויות קריירה. בוגרי התכנית מבוקשים ב-Wall Street, ומעסיקים רבים בתחום הבנקאות מגייסים מנהלים מתוך התכנית.

אטרקציות סביב הקמפוס

אוניברסיטת קולומביה ממקומת בעיר ניו-יורק, העיר שלא נרדמת אף פעם. מכאן, שסטודנטים הלומדים באוניברסיטת קולומביה נהנים גם מאטרקציות והתנאים שיש לעיר להציע: מוזיאונים, תיאטראות ואתרי תיירות שונים. 

אווירה סטודנטיאלית

האוניברסיטה מתאפיינת בחיי סטודנט מגוונים. מלבד הלימודים בכיתה יש הרצאות של אישים מתחום העסקים, ימי גיוס של חברות לעבודת קיץ או משרה מלאה בסיום הלימודים. בנוסף, יש פעילויות חברתיות ומועדוני ספורט, כמו מועדון כדור-עף, מועדון של הספורט האתגרי, טיולים, טיפוס הרים, רפטינג, ועוד.

קולומביה - תנאי קבלה

  • מסמכים נדרשים: חיבורי הרשמה, המלצות, היסטוריה אישית, גיליון ציונים 
  • ממוצע ציוני תואר ראשון: 3.5
  • ל-80% מהמתקבלים היה ציון ®GMAT שבין 680 ל - 760 
  • ציון ®GMAT ממוצע של המתקבלים: 713
  • מס' שנות עבודה ממוצע של המתקבלים: 4.6
  • ראיון קבלה: לפי הזמנה בלבד (חלק מהמועמדים יוזמנו לראיון שיערך ע"י בוגרים או סטודנטים, קרוב למקום המגורים של המועמד או בטלפון).
  • אחוז המתקבלים: 15% 
  • אחוז המוזמנים לראיון: 27% 
  • גיל ממוצע של המתקבלים: 28

דברים שלא ידעת על קולומביה

ב-2010 בית הספר לעסקים של אוניברסיטת קולומביה דורג במקום רביעי בתחום המימון על פי ה-US News & World Report  וכן במקום השישי בארה"ב בתחום ניהול בינלאומי.

ב-24 בספטמבר 2007 אוניברסיטת קולומביה הזמינה את נשיא איראן, מחמוד אחמדינג'אד לנאום בקמפוס. בנאומו המקדים, נשיא האוניברסיטה לי בולינג'ר כינה את אחמדינג'אד "דיקטטור קטנוני ואכזרי". במהלך הנאום, אחמדיניג'אד ביקר את יחסה של ישראל לפלסטינים וקרא לחקור את השואה מ"זווית שונה".

אישים בולטים מבוגרי האוניברסיטה

וולפגנג ברנרד (יו"ר פולקסווגן), מייקל גולד (מנכ"ל בלומינגדיילס), אלכסנדר הייג (מזכיר המדינה בארה"ב), מאת'יו הארט (נשיא מלונות הילטון), רושל לזרוס (מנכ"ל חברת הפרסום אוגילבי), אלן פטריקוף (מייסד חברת ההשקעות אייפקס), בנג'מין רוזן (יו"ר Compaq), רוברט סטיבנס (מנכ"ל לוקהיד-מרטין), ג'וזף ויטוריה (מנכ"ל אוויס). 

רוברט קראפט - איש עסקים אמריקאי, בעלי קבוצת הניו אינגלנד פטריוטס.

וורן באפט - איש עסקים אמריקאי, ממנהלי ההשקעות המצליחים ביותר אחד מהאנשים העשירים בעולם לפי דירוג פורבס.

שלושה נשיאי ארה"ב: תאודור רוזוולט, פרנקלין דלאנו רוזוולט, ברק אובמה.

תמונות מהקמפוס:

אוניברסיטת קולומביה  קמפוס אוניברסיטת קולומביה

לפרטים נוספים על האוניברסיטה היכנסו ל-קולומביה.

לפרטים נוספים על התוכנית היכנסו ל-Columbia Business School .

נושאים נוספים שיעניינו אותך:

רוצה לשמוע עוד על GMAT?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין
סגור
a
X