רוצה לשמוע עוד על GMAT?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

עבודה בחו"ל בזמן לימודים

אם פעם החלום של ישראלים רבים היה להיות עורך דין או רופא, כיום הדבר המבוקש ביותר הינו עבודה בחו"ל. הארצות הבולטות לעבודה בחו"ל הינם: ארצות הברית, אנגליה, קנדה וגרמניה. המקצועות בכל מתחלקים לתחומים רבים ומגוונים, אך מה הדומה בין כולם? הצורך בשליטה ברמה גבוהה בשפה האנגלית. אין זה יוצא מן הכלל, על מנת בכלל לחשוב על עבודה בחו"ל יש צורך ברמה גבוה של ידע וכתיבה בשפה המקומית – אנגלית.

עבודה בחו"ל מתחלקת לרוב לעבודה לזמן ארוך (פרויקט של מספר שנים, או תפקיד שיש למלא מינימום של מספר שנים) ולעבודה לזמן קצר (פרויקט קצר, הדרכות, מילוי תפקיד לתקופה קצרה). רוב החברות המציעות לישראלים עבודה בחו"ל הינן חברות בעלות סניפים בישראל או חברות בבעלות ישראלית הממוקמות בחו"ל. חברות אלו מכירות בעובדה כי עובדים ישראלים יוכלו לבצע את התפקידים ברמה גבוה יותר על פני עובד מקומי. לצורך כך הם מעדיפות להעסיק עובד ישראלי על כל ההשלכות הכלולות בכך.

לפני כל התהליך של מעבר לעבודה בחו"ל, חשוב לדעת האם מבחינה כללית הדבר משתלם עבורכם. שנית, האם אתם שולטים בשפה ברמה גבוה, רמה אשר תאפשר לכם להיות כעובד מן המניין למרות שאין מדובר בשפת האם שלכם. לרוב יהיה צורך בהגשת קורות חיים בשפה האנגלית למקום העבודה בחו"ל, חשוב לרשום את המסמך ברמה גבוה של אנגלית. קיימים שירותים רבים בנושא של כתיבת קורות חיים באנגלית, במידת הצורך ניתן להיעזר בשירותים הללו.

התחומים הפופולאריים ביותר בתחום של עבודה בחו"ל עבור ישראלים הינם:

עבודה במכירות – מנהלי מכירות, אנשי מכירות לעסקים שונים, יועצי מכירות לשווקים מקומיים ועוד.

הייטק – אין ספק כי ישראל היא בין המדינות המובילות בתחום ההייטק. מכך, שיש דרישה רבה לישראלים בחברות הייטק ברחבי העולם. לרוב מדובר בחברות בעלות סניפים בישראל, אשר מהם ניתן להגיע לסניפים ברחבי העולם. תחום דרושים הייטק בחו"ל הינו תחום נפוץ במיוחד וניתן למצוא אלפי משרות רילוקיישן בתחום ההייטק עבור ישראלים בכל הנישות של הייטק.

עבודה לצעירים בחו"ל – אין צעיר בגילאים 20-25 שיכול להתחמק ממגוון ההצעות לעבודה בחו"ל. בין העבודה ניתן למצוא: הדרכה במחנות קיץ, או-פר, אבטחה, הובלות ועוד. לרוב מדובר בעבודה לתקופות קצרות של עד שנה, אך ישנם ישראלים אשר נשארים בעבודות אלו מספר שנים.

בחזרה לMBA בחו"ל

רוצה לשמוע עוד על GMAT?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין
סגור
a
X