רוצה לשמוע עוד על GMAT?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

חיפוש עבודה בחו"ל

לא מעט ישראלים חושבים על חיפוש עבודה בחו"ל במקום בארץ, לרבות בוגרי צה"ל טריים. יכולות להיות לכך כמה סיבות: כשמדובר על משוחררי צבא טריים, ישנו הרצון "לעשות כסף מהיר" גם כשמדובר על עבודות קשות במיוחד.

כשמדובר על בוגרי מוסדות אקדמאיים או כאלו שהחליטו להגר או לעשות רילוקיישן, ישנן סיבות נוספות המתלוות לחיפוש. למשל, התאמת מקום הרילוקיישן למשפחה ורצון לשנות אווירה אפילו למספר מוגבל של שנים.  הנה כמה נושאים הקשורים בזוויות שונות של חיפוש עבודה בחו"ל, בלי קשר לפרופיל של מחפש העבודה או מהותה.

לפני: אישורי עבודה מתאימים

הנקודה הראשונה אותה נרצה להעלות נוגעת בסוגיית אישורי העבודה בחו"ל. לפני שאתם מתחילים לחפש עבודה מכול סוג שהיא, כדאי מאוד כי תתנו את דעתכם בנוגע לעניין החוקי הנ"ל ויש לכך שתי סיבות עיקריות.

כשמדובר על עבודה מקצועית לטווח ארוך, ברובן המוחלט של מדינות העולם לא תוכלו לעבוד בלי שיהיה לכם אישור עבודה מקומי. כשמדובר על עבודות זמניות, גם אם המעסיק לא מתנה את תחילת התעסוקה באישור עבודה, אתם עדיין מסתכנים בגירוש ואפילו במצבי קיצון כגון מעצר, אשר לצערנו הרב כבר לא מעט ישראלים חוו את המצבים האלו. המסקנה המתבקשת היא שאתם חייבים להבין היטב את הדרישות במדינת היעד לפני שאתם מתחילים בחיפוש עבודה אקטיבי.

כמה מילים בנוגע לעבודות מבוקשות במדינות שונות

אחת האפשרויות היותר מקובלות ונכונות כשאתם עומדים לחפש עבודה בחו"ל היא לבחון את מה שמוגדרות בתור עבודות מבוקשות. ונרחיב מעט בעניין: הרשויות בהרבה מאוד מדינות יעד מבוקשות כגון קנדה, אוסטרליה, ניו זילנד, הכינו רשימה של מקצועות ותחומי תעסוקה בהם יש צורך אמיתי. משכך, מחפשי עבודה שיענו לקריטריונים ספציפיים יוכלו ליהנות מקבלה של אשרות עבודה יחסית בקלות.

הביטו לדוגמא על מקצועות סיעוד שונים - אין כמעט מדינה בעולם המערבי שבה מקצוע זה אינו נחשב למבוקש. אותו הדבר לגבי קשת רחבה של מקצועות מעולם המחשוב. בדרך כלל כאשר מדובר קריטריונים לצורך קבלת אשרת עבודה יש עוד כמה נוספים כדוגמת  - גיל, סטטוס משפחתי , ניסיון תעסוקתי ומצב פיננסי.

טיפים חשובים לגבי מקורות חיפוש עבודה בחו"ל

הגענו לנקודה האחרונה והכי מהותית - חיפוש עבודה בחו"ל, איך עושים זאת נכון? יש מקורות מידע שונים כאשר מדובר על חיפוש עבודה בחו"ל. לשמחתכם, בעולם המקוון של המאה 21, רובם של מקורות אילו הרבה יותר נגישים וזולים מבעבר, בעיקר כשמדובר על לוחות חיפוש עבודה אינטרנטיים.

בכול מדינה יש את הלוחות המקומיים המובילים ובחיפוש קצר בגוגל תוכלו למצוא אותם ממש בקלות. יחד עם זאת כאשר מדובר על עבודות איכותיות, לא יזיקו קשרים אישיים. הרשתות החברתיות של היום ובעיקר פייסבוק ולינקדאין מאפשרות לכם נגישות כמעט לכול בן אדם לפחות בעולם המערבי.

אם תעשו זאת נכון, בנימוס ותוך כדי התאמת המסר לפלטפורמה ייתכן ואפילו תקבלו תשובות ענייניות שיקדמו אתכם. הטיפ האחרון בנוגע לחיפוש עבודה בחו"ל הוא נצלו את הקשרים האישיים שלכם. לעיתים תופתעו כמה תוכלו להיעזר בהם כאשר מדובר על חיפוש עבודה בחו"ל.

רוצה לשמוע עוד על GMAT?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין
סגור
a
X