רוצה לשמוע עוד על GMAT?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

®GMAT - שאלות נפוצות

מה זה בעצם ®GMAT? כמה זמן יש לכל שאלה? איך בדיוק מחושב ציון ה-®GMAT הכמותי? איך נרשמים ואיפה?

לאורך השנים אנחנו בקידום שמנו לב שיש כמה שאלות שחוזרות על עצמן שוב ושוב בנוגע למבחן הג'ימט, לכן החלטנו לרכז עבורכם שאלות מרכזיות בעמוד זה. בגלל שחשוב לנו שתקבלו את כל המידע שצריך כדי להצליח בקורס ה-®GMAT, בבחינה ובתהליך הקבלה (Application) לתואר השני במנהל עסקים אספנו עבורכם שאלות ותשובות שיעזרו לכם לקבל מושג על הבחינה, להבין קצת יותר את תהליך הקבלה ולבעצם להבין מי נגד מי. 

עם יש לכם שאלות נוספות את מוזמנים ליצור איתנו קשר בטלפון 2055* או להשאיר פרטים באתר ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם! יש לכם עוד שאלות? תשאלו את המדריכים שלנו בפורום ®GMAT.

האנגלית שלי טובה, אז מה אני כבר יכול ללמוד מהקורס חוץ מאיך לפתור תרגילים?

גם מי שיש לו אנגלית מעולה יכול ללמוד ולהשתפר בקורס. יש הבדל בין אוצר המילים ויכולות השפה שלכם באנגלית בשיחה רגילה, קריאת ספר או עיתון ובין יכולות האנגלית שלכם בזמן שאתם פותרים מבחן תחת לחץ זמן. הקורס מאפשר לכם גם ללמוד את המילים הנכונות שצריך לבחינה וגם לתרגל את האנגלית שנדרשת מכם, בקריאה, הבנה וכתיבה - כך שתצליחו בבחינה.

יש שאלות חינם חינם ל-®GMAT באינטרנט, אז למה אני צריך את הקורס או הספרים שלכם? 

כמו בכל דבר אחר, גם בשאלות ל-®GMAT האינטרנט הוא מקור מידע עצום ותוכלו למצוא אלפי שאלות חינמיות בחיפוש קצר בגוגל. הבעיה עם השאלות שניתנות חינם היא שאיכות השאלות ירודה מאד ולכן אי אפשר באמת ללמוד מהן לבחינה ולצפות להוציא ציון גבוה. רק שאלות שמפרסם ה-GMAC, הגוף הרשמי שכותב את השאלות לבחינה ואחראי עליה, הן שאלות שבאמת ניתן לסמוך עליהן וללמוד מהן לבחינה עצמה עם רוצים להצליח. בספרים שאנחנו מוכרים ובקורסים שלנו אנחנו מקפידים מאד לעבוד רק עם שאלות שפורסמו על ידי ה-GMAC, מחולקים לרמות ומשולבים בלמידה לאורך הקורס בהתאם להתקדמות בחומר הלימוד ובהבנה שלכם. אנחנו פותרים איתכם אלפי שאלות אמיתיות במטרה שביום הבחינה תגיעו מוכנים. 

מה זאת אומרת בדיוק "מבחן אדפטיבי"? 

לבחינת ה-®GMAT הממוחשבת יכולת ייחודית, זהו מבחן אדפטיבי - כלומר, הוא מנסה להתאים את רמת השאלות שהוא מציג לרמת הנבחן שמולו. באמצעות סדרה של שאלות ברמות משתנות במהלך הבחינה המחשב קובע את רמת הנבחן שמולו וכך מתאים המבחן את עצמו לנבחן.

האלגוריתם של הבחינה מבצע את ההתאמה לרמה בתאם לתשובות שאתם נותנים בשאלות קודמות, כך שאם טעיתם הרמה בשאלה הבאה יורדת ועם צדקתם הרמה עולה (כל פעם בקצת), ככה האלגוריתם מתכוונן לרמתו של הנבחן שמולו, כל פעם מחדש. האדפטיוביות נכונה לכל חלקי המבחן למעט חלק החיבור.

בנוסף, לאחרונה נוספה האפשרות לבחור את סדר הפרקים בבחינה עצמה, ולכן באפשרותכם להתכונן מבעוד מועד לבחינה, באופן בו אתם מכניסים לחישוב ולשקלול הזמן שלכם, גם את סדר הפרקים שיועיל לכם במיוחד, ויאפשר לכם להשיג את הציון שאתם מצפים לו. 

תוך כמה זמן מקבלים את ציוני הבחינה? 

מכיוון שמדובר בבחינה ממוחשבת את הציון מקבלים במקום, זה כולל את ציון החלק הכמותי, החלק המילולי, הציון המשולב וציון ה-IR. הציון היחיד שלא מקבלים במקום, אלא לאחר כשבועיים-שלושה ממועד הבחינה, הוא הציון על חלק החיבור אותו מקבלים בהודעת אימייל. 

איך נרשמים למבחן? ואיפה נבחנים?

יש 2 דרכים להירשם למבחן ה-®GMAT, באינטרנט או בטלפון. רישום באינטרנט מתבצע דרך האתר הרשמי בקישור הזה, דרכו תוכלו להירשם לבחינה במועד המתאים לכם. האפשרות השנייה היא רישום באמצעות שיחת טלפון למרכז הבחינות והרישום שנמצא בבריטניה בטלפון 441618557219. בכל דרך שתבחרו - עלות הרישום לבחינה היא 250$.

הבחינה מתקיימת היא מתקיימת פעמיים בשבוע (ב-08:00 בבוקר וב-12:00 בצהריים) ברמת גן, במגדל ב.ס.ר. 1, קומה 9 (דרך בן גוריון 2) במשרדי חברת Pearson Professional Center. ניתן לגשת עד 5 פעמים בשנה לבחינה, כאשר צריך להיות מרווח מיניאלי של 31 ימים קלנדריים בין בחינה לבחינה. 

מדוע רוב הישראלים לומדים בקורס הכנה ל-®GMAT?

ניתן היה לצפות שהישראלים בעלי תואר ראשון ינצלו את היתרון היחסי שנרכש בזכות המבחן הפסיכומטרי שעשו, ויגשו ל-®GMAT ללא קורס הכנה. בכל זאת, ניתן לראות שרוב הישראלים בוחרים להתכונן ל-®GMAT באמצעות קורס הכנה, ולכך מספר סיבות:
1. המבחן הפסיכומטרי הישראלי שונה מבחינת ה-
®GMAT, שמציבה רף גבוה יותר באופן משמעותי מבחינת רמת הקושי, ומכילה נושאים שרוב הנבחנים הישראלים לא ראו מימיהם. הרף הגבוה מתבטא הן מבחינת נושאי הבחינה, כגון פונקציות, סטטיסטיקה תיאורית,  מספרים שלמים ועוד, והן מבחינת פורמטים מאתגרים של שאלות כגון Data Sufficiency, Critical Reasoning ועוד.
2. במשך שנות קיומו, הוכיח קורס ההכנה של קידום 
®GMAT שהוא משפר את המיומנויות והחשיבה הדרושות לשם הצלחה בג'ימט. יש לזכור כי המבחן אינו בודק בקיאות בחומר מתמטי או בשפה האנגלית אלא יכולת הצלחה עתידית בלימודי מינהל העסקים, כלומר - הבחינה בודקת חשיבה ויכולות ניהול ולא חישובים או ידע. לשם המחשה, הנבחן הממוצע לא זקוק לקורס של קידום כדי ללמוד משפטים בגיאומטריה (שאותם הוא יכול ללמוד מכל ספר או אתר אינטרנט), אך הוא יקבל בקורס את גישת החשיבה המוכחת של קידום המותאמת לשאלות גיאומטריה במבחן ספציפי זה.

מהם יתרונותיו המרכזיים של הקורס?

לקורס קידום ®GMAT מספר יתרונות שיובילו אתכם אל ההצלחה. חלקם בלעדיים לקורס של קידום:
1. מסגרת לימודים
2. פיתוח גישת חשיבה מותאמת בחינה
3. מיקוד בנושאים החשובים בבחינה
4. חיזוק נושאים חלשים
5. תרגול אינטנסיבי
6. חומרי לימוד עדכניים ממועדי הבחינה האחרונים - בלעדי לקורס קידום 
®GMAT. חומרי הלימוד של הקורס בקידום עומדים בסטנדרטים הגבוהים בעולם. עובדה זו חשובה במיוחד בבחינה כמו ®GMAT, שהציון המשוקלל שלה נמדד ביחס לנבחנים בכל העולם, ומכאן - התחרות קשה, ואין ספק שקורס הכנה מעולה, מעלה את הסיכויים לקבל ציון גבוה יותר בבחינה.
לפרטים נוספים על קורס ג'ימט בקידום

האם ניתן להתכונן ל-®GMAT באופן עצמאי?

יש מי שמחליט להתכונן לבד לבחינה וחלק מהבוחרים לעשות זאת אף מצליח בכך. אלה שקולים לנבחנים שקיבלו 750 בפסיכומטרי ללא הכנה מוקדמת או מספקת. אם אתם באמת משוכנעים שאתם נמנים על אותם יחידי סגולה – יכול להיות שבאמת חבל על זמנכם ועל כספכם, ואין לכם טעם בלמידה בקורס.
כידוע, רובם המוחלט של הנבחנים אינו כזה, ועליהם ללמוד במסגרת, באופן רציני ולאורך זמן. גם תלמידים בעלי נתוני פתיחה מרשימים ושאיפות גבוהות לא מסכנים את קבלתם למוסדות הנבחרים, משום שהם יודעים שהם מצויים בתחרות קשה וגלובלית עם דומים להם.

למידה עצמאית כרוכה בסיכון, בייחוד לנוכח חוסר ההיכרות של הנבחן הישראלי עם אופי מבחן ה-®GMAT וחוסר הבנה של מאפייניו המיוחדים. קורס ההכנה של קידום מאפשר לתלמיד המתכונן לג'ימט למצות את מלוא הפוטנציאל האישי ולהימנע מלקיחת סיכון מיותר.
העובדות במקרה זה מדברות בעד עצמן: רבים מתלמידי קידום 
®GMAT התקבלו ולומדים היום באוניברסיטאות מובילות בארץ ובעולם: אוניברסיטת תל-אביב, האוניברסיטה העברית, טכניון ועוד (בישראל) כמו גם ב-Harvard ,INSEAD ,Wharton ושאר מוסדות ה-Ivy Leaque.

איך נקבע הציון ב ®GMAT ?

הציון הכללי נקבע לפי הציונים בפרק הכמותי ובפרק המילולי ונע בין 200 ל-800 נקודות.
לכל אחד מהפרקים, הכמותי והמילולי, נקבע ציון נפרד, הנע באופן רשמי בין 0 ל-60 נקודות.
לפרק החיבורים ניתן ציון נפרד הנע בין 0 ל-6 נקודות, ולפרק ה Integrated Reasoning ניתן ציון נפרד הנע בין 1 ל-8 נקודות. ציונים אלה אינם משפיעים על הציון הכללי. לפרטים נוספים על ציוני ג'ימט לחצו כאן.

לכמה זמן תקף הציון של ®GMAT?

תוקפו של ציון ה-®GMAT הוא 5 שנים. במהלך תקופה זו ניתן לדווח על הציון לאוניברסיטאות בחו"ל (באמצעות מנגנון הדיווח של Pearson VUE בעלות של 28$ לכל אוניברסיטה) ולכל האוניברסיטאות והמכללות בישראל, במתכונת הנדרשת על-ידי המוסד הרלוונטי.

בתנאי הקבלה של תכנית מנהל העסקים מצוין כי עלי להגיש רק את הציון הכמותי בבחינת ה-®GMAT. מה עושים במקרה כזה?

לפני הכול, בדוק האם הכוונה היא לתנאי הקבלה לכל מסלולי הלימוד במינהל עסקים במוסד הלימודים המבוקש או רק למסלול ספציפי. כמו כן, כדאי לזכור: לא מומלץ להירשם רק למוסד אקדמי אחד או לתכנית אחת של מנהל עסקים.
ההרשמה לבחינה היא למבחן המלא ובמהלך המבחן יש לפתור את המבחן במלואו  - אין אפשרות להירשם לחלק הכמותי בלבד. 
משמעות הדרישה לציון כמותי בלבד, היא שבמבחן עצמו יש להתמקד רק בפיתרון הפרק הכמותי - ובהתאם לכך, גם ההכנה לבחינה צריכה להתמקד בפרק זה. בשאר הפרקים ניתן לבחור תשובות באקראי ולהתקדם הלאה. 
חשוב לקחת בחשבון שהציון המלא משוקלל על סמך הפרק הכמותי והמילולי ביחד. אם חלק ממוסדות הלימוד אליהם נרשמת דורשים ציון מלא, או אם קיימת אפשרות שתגיש בקשה ללימודים בחו"ל, כדאי להתכונן ולפתור את המבחן המלא. ציון גבוה בפרק הכמותי לבדו אינו מאפשר קבלה לחו"ל, ויש לעשות מבחן חוזר ולהגיע בו לתוצאות גבוהות בכל חלקי המבחן. 

ניגשתי ל-®GMAT והרגשתי שלא הצלחתי. מה עושים?

ראשית, בשל אופיו האדפטיבי של מבחן ה-®GMAT, אין דרך לדעת במהלך המבחן מה תהיה התוצאה הסופית.
שנית, בסיום הבחינה ניתנת לכם האפשרות לבחור אם לקבל ציון עבור הבחינה או לא. אם תבחרו שלא לקבל את הציון, המוסדות האקדמיים לא ידעו מה ציונכם בבחינה, ובמקרה שתהיו מעוניינים תוכלו גם לאחזר את הציון תוך 60 יום. אפשרות זו אינה מומלצת - עקב אופיו האדפטיבי של ה-
®GMAT תחושותיו של הנבחן עשויות להיות מטעות, ויכול להיות שהצלחתם מבלי שאתם מודעים לכך.
טיפ נוסף - מכיוון שהאוניברסיטאות מודעות למספר הפעמים שניגשתם ל-
®GMAT, מומלץ להתכונן היטב כבר לבחינה הראשונה, ולא לנסות לגשת לא מוכנים "רק כדי להתנסות".

כמה פעמים ניתן לגשת ל-®GMAT?

ניתן לגשת ל-®GMAT פעם אחת בכל 16 ימים קלנדריים, לא יותר מ-5 פעמים בשנה ולא יותר מ-8 פעמים סך הכל. עם זאת, ציוני הבחינות נשמרים על-ידי Pearson VUE  אשר מדווחים עליהם לכל המוסדות שאליהם ביקשתם להעביר את הציונים. לכן, כדאי להתכונן טוב כבר ל-®GMAT הראשון ולא להסתמך על האפשרות "הנוחה", לכאורה, להיבחן בכל חודש מחדש.

מדוע הבחינה קשה יותר לישראלים?

ציון ה-®GMAT הממוצע של נבחנים ממדינות דוברות אנגלית גבוה משמעותית מזה של נבחנים ממדינות שאינן דוברות אנגלית, וביניהן ישראל. אין זה אומר שהישראלים או האחרים מוכשרים פחות – מבחן ®GMAT נכתב עבור בוגרי אוניברסיטה אמריקנים, שלמדו על פי שיטת הלימוד האמריקאית, ומשום כך סביר שבוגרי מערכת חינוך שאינה אמריקאית יצטרכו לשנות את הרגלי החשיבה שלהם על מנת להצליח במבחן. מלבד זאת, ה-®GMAT כתוב באנגלית מורכבת ללא הקלות, דבר שמקשה על ההבנה ומאריך את הזמן הנדרש לפתרון כל שאלה. משום כך על הנבחן הישראלי להבין כיצד עובדת החשיבה האמריקנית ולהתרגל אליה – רק כך יוכל להתגבר על הקושי הבסיסי ולהצליח בבחינת®GMAT

במשך כמה זמן מומלץ להתכונן לבחינה?

בחינת ה-®GMAT בנויה במתכונת שונה מזו שסטודנטים ישראלים רגילים אליה. השוני בא לידי ביטוי בין היתר במודל האדפטיבי של הבחינה ובשאלות שצורתן אינה מוכרת (כגון Data  Sufficiency).
מסיבה זו רצוי להתכונן ל-
®GMAT במשך חודש וחצי עד שלושה חודשים לפחות. זהו עניין אישי, כמובן, שכן התקופה המומלצת נגזרת מכמות הזמן הפנוי להשתתפות בקורס הכנה, להכנת שיעורי בית ולתרגול בחינות ממוחשבות המדמות את בחינת ה-®GMAT האמיתית. הכנה ראויה במשך תקופה זו תאפשר לכם להכיר את מבנה בחינת ה-®GMAT, על נוסחי השאלות הלא מוכרים שבה, כמו גם לתרגל מספר רב של שאלות ומבחנים על מנת להיות מוכנים להתמודד עם הבחינה באופן המיטבי. עיקרו של קורס ®GMAT בקידום הוא להפנים את המחשבה וההבנה ה"ג'ימאטית" שתביא אתכם אל קצה גבול היכולת שלכם.

האם צריך להיות בוגר תואר ראשון בתחום המדעים או המתמטיקה כדי להצליח בפרק הכמותי?

לא. רבים מהתלמידים שהצליחו בפרק הכמותי של ה-®GMAT הם בעלי תארים במקצועות שנחשבים ליותר הומניים כגון משפטים, פסיכולוגיה וכו'. עם זאת, רצוי שמי שלא הייתה לו כל נגיעה לתחומים מתמטיים במהלך התואר הראשון, יקדיש זמן רב יותר להכנה  ה-®GMAT.
מומלץ למי שמתכנן להגיש מועמדות לאוניברסיטה בחו"ל ואינו בוגר תואר ראשון "מתמטי", להשקיע מאמצים רציניים בציון הפרק הכמותי, על מנת להראות לוועדות הקבלה של האוניברסיטאות בחו"ל שלא יתקשה בלמידת נושאים כמותיים ופיננסיים במהלך לימודי ה-MBA.

כיצד נרשמים לבחינת ה-®GMAT?

ההרשמה ל-®GMAT יכולה להתבצע בטלפון או באינטרנט.
כתובת האתר הרשמי היא: http://www.mba.com
הרישום הטלפוני מתבצע דרךRegional Registration Center (RRC) 
ה-RRC הישראלי ממוקם בבריטניה. טלפון: 44-161-855-7219+
לפרטים נוספים - הרשמה ל-
®GMAT

כיצד מדווח הציון אל האוניברסיטאות?

תוכלו לסמן במבחן את חמשת מוסדות הלימוד שאתם מעוניינים שיקבלו את ציונכם. אם ויתרתם על אפשרות זו או שאתם זקוקים לדיווח רשמי נוסף של ציון ה-®GMAT שלכם, תוכלו לבקש לשלוח אל מוסד לימודים חדש תמורת $28, דרך טופס המופיע באתר הרשמי של ®GMAT.

מה צריך להביא לבחינה?

דרכון, appointment letter confirmation מההרשמה באתר האינטרנט או קוד אישי מההרשמה בטלפון, והרבה אורך רוח. כדאי להביא גם לבוש חם, מזון יבש ושתיה, אך את שני האחרונים לא ניתן להכניס לחדר הבחינה.

מה מותר להכניס לבחינה?

בעיקרון כלום. כל החפצים האישיים מאוחסנים בארוניות מחוץ לחדר הבחינה, כולל אוכל ושתייה. ירשו למצוננים להכניס טישו, אבל פרט לו - שום דבר...
בכניסה למבחן מקבלים טוש לא מחיק ומחברת דפים משובצים בת 10 עמודים שניתן להחליף אם התמלאה (יש להרים יד ולבקש מהמשגיחה).
ניתן לקבל אטמי אוזניים אם מבקשים.
מידע נוסף ניתן למצוא באתר הרשמי, וממנו אפשר להוריד גם את חוברת המידע לנבחן. 

מהם מאפייני הבחינה?

הבחינה כולה נערכת בשפה האנגלית (לרבות ההנחיות).
הבחינה אדפטיבית (מסתגלת) ומתאימה את רמת הקושי של השאלות לרמתו של הנבחן.
הבחינה מרובת-ברירה (Multiple Choice). לכל שאלה יש חמש תשובות אפשריות.
לא ניתן לדלג על שאלות או לחזור אחורה לשאלות שלא נענו.
בכל פעם מופיעה על המסך שאלה אחת בלבד.
לא ניתן לעבור לשאלה הבאה לפני שעונים על השאלה הנוכחית.

יש לכם שאלות יותר ספציפיות על מבנה הבחינה? בעמוד טיפים של האתר תמצאו מידע רב על מבנה הבחינה, ניהול הזמנים במהלכה ותוכלו לצפות בקטעי וידאו המציגים פתרונות מפורטים של שאלות ®GMAT.

 

רוצה לשמוע עוד על GMAT?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין
סגור
a
X