רוצה לשמוע עוד על GMAT?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

בוגרי MBA: התואר הועיל מבחינה אישית, מקצועית וכלכלית

מסקר שערכה ה-GMAC (הגוף שכותב את מבחן הג'ימט) עולה: תואר ה-MBA מועיל מבחינה אישית, מקצועית וכלכלית.

בסקר השתתפו 4,135 בוגרי MBA ממחזורי 2000-2011 של מעל 3 אלפים תוכניות MBA ברחבי העולם. המשתתפים התבקשו לענות על סדרה של שאלות בנוגע לתרומה שהייתה לתואר ה-MBA לחייהם. הנה כמה נתונים שעלו מתוך הסקר:

  • 93% מבוגרי ה-MBA אמרו כי התואר תרם להם מבחינה אישית. הרבה מהם גם ציינו שהתואר הכין אותם לעמדות ניהול והנהגה (92%) ולאיזון בין עבודה לחיים פרטיים (79%).
  • מבחינה מקצועית, ציינו 77% מהנשאלים שהתואר שלהם היה חיוני וסייע להם להשיג עבודה מיד בתום הלימודים. 81% מתוכם אמרו שהם מאוד מרוצים מהמשרה שבה הם עובדים מאז סיום התואר. רוב מוחץ של הבוגרים דיווחו שלתואר היו השלכות טובות עד מצוינות לקריירה שלהם, מבחינת האופן שהוא הכין אותם לקריירה שלהם, שיפר את הסיפוק שלהם בעבודה וסייע להתפתחות המקצועית שלהם וליצירת רשת קשרים מקצועית.
  • מבחינה כלכלית, הנתונים משתנים בהתאם לסוג התעשייה, התפקידים השונים שבהם עסקו הבוגרים והמיקום הגיאוגרפי שלה, ועם זאת רוב הנשאלים אמרו שהם צופים כי המשכורת שלהם תעלה בכ-70 אחוז בעקבות התואר. מהסקר עולה גם שתואר ה-MBA החזיר את ההשקעה של הבוגרים שלו באופן מהיר למדי: בוגרי מחזור 2011 של תוכניות ה-MBA השונות בעולם החזירו בממוצע שליש מההשקעה שלהם בתואר תוך שנה מסיום הלימודים.

לפרטים נוספים מהסקר, בקרו באתר הרשמי של ה-Graduate Management Admission Council.

רוצה לשמוע עוד על GMAT?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין
סגור
a
X