רוצה לשמוע עוד על GMAT?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

תכנית ה-MBA של HEC Paris

כל מה שרציתם לדעת על תכנית ה- MBA של HEC Paris, התכנית המדורגת שנייה בצרפת אחרי INSEAD.

תכנית ה-MBA  של HEC ממוקמת במרחק של כ-20 ק"מ מפריז ומדורגת ב-15 השנים האחרונות באופן עקבי במקום גבוה בקרב תכניות ה-MBA באירופה (מקום חמישי באירופה  ושני בצרפת לפי דירוג BusinessWeek לשנת 2004).

תכנית ה-MBA של HEC קיימת למעלה משלושים שנה.  

פרופיל הסטודנטים

בכל שנה מתקבלים לתכנית כמאתיים סטודנטים.  

הלימודים מתקיימים בשני מסלולים: מסלול אנגלית או מסלול דו לשוני אנגלית/צרפתית. לא נדרשת שליטה בצרפתית כתנאי מקדים ללימודים בתכנית, אולם הסטודנטים – גם אלה הבוחרים ללמוד במסלול האנגלית - נדרשים ללמוד גם צרפתית במהלך הלימודים. 90% מתלמידי התכנית דוברים לפחות 3 שפות. 

רק 20% מתלמידי התכנית הם צרפתים, מה שיוצר סביבה רב תרבותית ומגוונת, תכונה המאפיינת את התכניות האירופאיות יותר מאשר את אלה האמריקאיות. התכנית מתנאה בסטודנטים מיותר מ-45 מדינות, בעלי רקע חינוכי ותעסוקתי מגוון. 39% מתלמידי מחזור 2005 הינם אירופאים, 26% מגיעים מאסיה ואוסטרליה, 18% מדרום אמריקה, 11% מצפון אמריקה ו-6% מהמזרח התיכון ואפריקה.41% מתלמידי מחזור 2004 הם בעלי רקע של לימודי הנדסה. 26% למדו מנהל עסקים. 9% הם בוגרי לימודי כלכלה. 5% מגיעים מהפקולטה למדעי הרוח, 6% למדו משפטים או מדעי המדינה, 6% הם בוגרי הפקולטה למדעי החברה ו-6% הינם בוגרי מדעים.   

משך ותכנית הלימודים 

משך הלימודים בתכנית הוא 16 חודשים, אשר מתחלקים לשתי תקופות שוות באורכן. בתקופה הראשונה, המכונה The Core Phase, נלמדים הקורסים הבסיסיים: מימון, אסטרטגיה, סטטיסטיקה, שיווק, כלכה וניהול משאבי אנוש. בתקופה השנייה, The Personalized Phase , בוחרים התלמידים התמחות מבין שבעה מסלולים אפשריים ומשתתפים בקורסי בחירה, אותם הם בוחרים ממאגר של 80 קורסים.

ניתן להתחיל את הלימודים בינואר או בספטמבר בכל שנה.

עלות

שכר הלימוד הכולל של התכנית הינו 38,000 יורו. העלות הכוללת של הלימודים בתכנית היא 56,370 יורו. סכום זה כולל כלכלה ולינה כמו גם את כל חומר הלימוד. התכנית מציעה מספר מלגות על בסיס מצב כלכלי או הצטיינות. התכנית מציעה גם הלוואות  בגובה 100% משכר הלימוד.

השמת בוגרים

התכנית שמה דגש על נושא השמת הבוגרים. קורות החיים של בוגרי התכנית נשלחים לכאלפיים חברות ברחבי העולם. כ-150 חברות מכל העולם מגיעות לקמפוס לגייס עובדים. במהלך הלימודים מתקיימות סדנאות חיפוש עבודה בהן עובדים עם התלמידים על כישורי ראיון, כתיבת קורות חיים וכולי. ניתן ייעוץ אישי לכל תלמיד ע"י יועץ קריירה מטעם התכנית. במקום פועל גם מרכז מידע בנושא קריירה בו ניתן למצוא הצעות עבודה, מאגרי נתונים של חברות, ריכוז פרטי הבוגרים (Alumni) וסטטיסטיקות השמה.

מעל 85% מבוגרי התכנית מצאו עבודה תוך שלושה חודשים מסיום הלימודים.

כ-80% מבוגרי התכנית בשנת 2004 מצאו עבודה באירופה. 44% מהבוגרים מצאו עבודה בצרפת. מבין הבוגרים הלא אירופאיים, 58% מצאו עבודה באירופה. 52% מהבוגרים עובדים מחוץ לארצם. 88% מהבוגרים גויסו למשרות בהיקף בינלאומי. 49% מהבוגרים מצאו עבודה בתחום שונה ובתפקיד שונה מאלה בהם הועסקו טרם הלימודים בתכנית.   

לתכנית רשת בוגרים המונה יותר מ-24,000 איש.  

שונות

לתכנית שותפות אקדמית עם מספר רב של תכניות MBA יוקרתיות בארה"ב (שיקגו (GSB), קולומביה, קלוג, וורטון), אירופה (IESE ו-ESADE בספרד, London Business Schoolו-Rotterdam Business School) ושאר העולם, וגם עם אוניברסיטת תל אביב.

ראיונות קבלה לתכנית מתקיימים גם בישראל.

 

חזרה לארכיון החדשות >>

רוצה לשמוע עוד על GMAT?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין
סגור
a
X