רוצה לשמוע עוד על GMAT?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

מבנה החלק הכמותי - ®GMAT

לחלק הכמותי של מבחן ה-®GMAT נתונות 75 דקות בכדי לפתור 37 שאלות מטווח של נושאים, בהם אלגברה, גיאומטריה, הסתברות, חזקות ועוד.

מידת הקושי של השאלות עולה ויורדת על פי קצב ההתקדמות של הנבחן. ככל שתפתור יותר שאלות בצורה נכונה כך מידת הקושי תעלה ובמידה ופתרון השאלות לא יהיה נכון מידת הקושי תרד. המבחן מתאים את עצמו לנבחן מבחינת הקושי.

עם זאת, במבחן אין אפשרות להשתמש במחשבון כיס ולכן יש לזכור חיבור שברים, העלאה בחזקה וחישובים של שטח ונפח. מצד שני, הבחינה לא כוללת שאלות מנושאים מורכבים כמו חשבון דיפרנציאלי או טריגונומטריה.

החלק הכמותי מתחלק לשני סוגים שונים של שאלות: פתירת בעיה ו-נתונים נדרשים.

פתירת בעיה (Problem Solving)

מבנה ג'ימט כמותי

פתירת בעיות מהוות שני שליש מציון החלק הכמותי ב-®GMAT. חלק זה מכיל בממוצע 25 שאלות, שבכל אחת מהן ישנה בעיה מתמטית וחמש תשובות אפשרויות כשרק אחת מהן נכונה. בחלק זה למעשה נבחנת היכולת לפתור שאלות תוך כדי שימוש בחישובים אריתמטיים.

נתונים נדרשים (Data Sufficiency)

הסוג השני של שאלות בחלק הכמותי של מבחן ה-GMAT בנוי מנתונים נדרשים. חלק זה מורכב מ-12 שאלות שבהן תיבחן היכולת להבין רעיון ולהחליט איזה מידע נחוץ למען פתרון הבעיה.

כל אחת מהשאלות בחלק זה מכילה בעיה ושתי טענות. על הנבחן לבחור את הטענה שהכרחית לפתרון הבעיה. בין האפשרויות:

א. רק הטענה הראשונה.
ב. רק הטענה השנייה.
ג. שתי הטענות יחד.
ד. אף אחת מהטענות.
ה. שתי הטענות יחדיו או לבד אינן מספיקות לפתרון הבעיה.

חשוב לזכור שבשאלות האלה לא צריך לחשב את התשובה הסופית של הבעיה, אלא להחליט איזה מידע הכרחי כדי לפתור את הבעיה.

השאלה הראשונה היא זו שקובעת את רמת הידע הראשונית של המבחן כך שחשוב מאוד לפתור שאלה זו נכון על מנת להמשיך הלאה לעבר שאלות קשות יותר המקנות טווח ציונים גבוה.

קורס ®GMAT כמותי מלמד את הנבחן לאבחן מה מהתשובות לא נכונות וזאת בנוסף לאבחון התשובה הנכונה. ישנם שיטות, טריקים וטיפים שאנו בקידום נעשה הכל על מנת להעביר לנבחן את מירב הידע ואת מירב השיטות בשביל להצליח במבחן ה-®GMAT ובחלק הכמותי שלו.

נושאים נוספים שיעניינו אותך:

רוצה לשמוע עוד על GMAT?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין
סגור
a
X