רוצה לשמוע עוד על GMAT?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

קבלו טיפים מעולים להכנה למבחן הGMAT הכמותי

GMAT היא בחינה מיוחדת אותה צריכים לעבור מועמדים ללימודי תואר שני במנהל עסקים. זוהי בחינה אותה דורשים באוניברסיטאות רבות בארץ ובעולם והיא מתקיימת בשפה האנגלית. לבחינה יש מספר חלקים: כתיבת חיבור, חשיבה משולבת, חלק מילולי וחלק כמותי. gmat כמותי הוא חלק הכולל 37 שאלות במתכונת אמריקאית (מבחן רב ברירתי) ויש לענות עליהן תחת מגבלת זמן, דבר המחייב ריכוז רב וכלים אנליטיים על מנת לפתור את הבעיות. אנשים רבים חוששים מ gmat כמותי, בהחלט יש שם שאלות מאתגרות והכל נעשה בלחץ זמן. השאלות במקרים רבים שונות משאלות סטנדרטיות של מבחנים, לדוגמה ישנן שאלות אשר אינן דורשות פתרון במובן הסטנדרטי של המילה, אלא רק צריך להגיד אילו נתונים דרושים על מנת להגיע לפתרון.  אז כיצד מתמודדים עם gmat כמותי? הרשו לנו להציג לכם כמה טיפים לחלק זה של הבחינה. אך לפני הכל בואו נסביר קצת על אופי השאלות.

 

gmat כמותי - כיצד הוא בנוי

 

בחלק זה של הבחינה יש לענות על שאלות הדומות באופיין לשאלות בפרק הכמותי של הבחינה הפסיכומטרית. בין השאלות תמצאו שאלות מילוליות, אלגבריות ומתמטיות. השאלות דומות לפסיכומטרי אך הן אינן זהות, ישנם נושאים מתמטיים, כמו למשל סטטיסטיקה שלא תמצאו בבחינה הפסיכומטרית. כלומר רמת השאלות היא יותר גבוהה. ישנם חישובים מורכבים יותר וישנו גם קושי בגלל שהשאלות מנוסחות בשפה האנגלית, אשר לרובנו היא אינה שפת אם. בנוסף ה-GMAT מצריך תשומת לב מיוחדת לשאלות מתחום ה data sufficincy; אלו הן אינן שאלות רגילות והן דורשות מיומנות גבוהה.

 

טיפים לחלק הכמותי

 

הטיפ הגדול הוא פשוט תרגול, תרגול ותרגול. לא ניתן להתמודד עם gmat כמותי ללא שום תרגול. מבחן זה שונה ממבחנים אחרים ואם תיגשו אליו ללא שום תרגול פשוט תבזבזו את כל זמנכם להבין את סוג השאלות, להבין מה רוצים מכם. ללא תרגול אין סיכוי שתצליחו לעבור את הבחינה.

הצורה הנוחה ביותר לתרגל היא במסגרת קורס בו שמים דגש על gmat כמותי. מי שבנה את הקורסים ניתח היטב את מבנה הבחינה ויודע מהו בדיוק החומר הדרוש ללמוד על מנת לענות נכון על השאלות. קורס gmat חוסך מכם את הצורך להתחיל לחקור מה צריך לדעת בשביל הבחינה ולחפש אחר ספרי לימוד של אלגברה וסטטיסטיקה. ספרי לימוד אלו לא יעזרו לכם הרבה מכיוון שהשאלות שם אינן דומות לשאלות ב gmat כמותי. לעומת זאת כאשר נרשמים לקורס מקבלים ספר מסודר הכולל את כל סוגי השאלות ומסביר את מה שצריך בשביל לפתור את השאלות בצורה הנכונה.

אך מעבר לתרגול, או כחלק מהתרגול, ישנם טיפים נוספים אשר יכולים לעזור לכם. טיפים אלו הם למעשה חלק מהדברים שנלמדים במהלך הקורס. למשל אחד הטיפים אשר נלמדים במהלך הקורסים הוא אלימנציה של תשובות; מכיוון שמדובר במבחן רב ברירתי אתם צריכים לבחור תשובה אחת נכונה מבין 4 אפשרויות שנותנות לכם. לפעמים בגלל מורכבות השאלה קל יותר לעבוד בשיטה אחרת המחפשת את התשובה הלא נכונה על מנת לפסול אותה. אם למשל ישנן שתי תשובות שהצלחתם לוודא כי הן אינן נכונות, אבל עדיין אינכם יודעים מהי התשובה הנכונה - לאחר שפסלתם את שתי התשובות, סיכויי ההצלחה שלכם בניחוש התשובה הנכונה יותר גדולים.

טיפ נוסף שיכול לעזור מאוד הוא לראות מהן התשובות האפשרויות עוד לפני שניגשים לפתור את השאלה ב gmat כמותי. תקראו את השאלה, תקראו את התשובות האפשריות ורק אז תתחילו לחשב. כך גוברים הסיכויים שתראו את התשובה הנכונה מהר יותר.

עוד דרך שיכולה לעזור לפתור שאלות היא באמצעות הצבת מספרים. לפעמים יש לכם משוואות מורכבות שיקח לכם זמן לפתור אותן. אבל ישנן שאלות שתוכלו לנסות להציב ערכים משלכם, אפילו שאינן באפשרויות התשובה רק על מנת לקבל סדר גודל של המספר הנכון. אם למשל יש לכם את התשובה 107 עבור אחת השאלות, תוכלו לנסות להציב במשוואה 100, מספר שבדרך כלל קל לעשות חישובים לפיו, ולראות האם התוצאה פחות או יותר הגיונית וקרובה למה שיכול היה להתקבל אם תציבו 107. גם את הדרך הזו צריך לתרגל על מנת להבין באמת איך זה עובד. כמו כן, יש להיזהר מטעויות כמו הצבת מספר שאינו עונה על הקריטריונים של השאלה.

ולסיום, אל תשכחו לעקוב אחר השעון. בפרק gmat כמותי נדרש מכם לענות על 37 שאלות ב 75 דקות, מה שמשאיר לכם כשתי דקות לשאלה. אין לכם זמן לחלום ואתם חייבים להיות יעילים בניהול הזמנים, שעון הוא פשוט חובה. טיפ זה נכון כמובן לכל חלקי המבחן.

 

רוצה לשמוע עוד על GMAT?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין
סגור
a
X