רוצה לשמוע עוד על GMAT?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

מה לומדים ב-MBA?

כמו בתחומי ידע אחרים, ניתן לבחור באחד משני מסלולים גם כאשר לומדים MBA: עם תזה או בלעדיה. מובן שהמסלול הכולל תזה יכול להתארך מהמסלול ללא התזה, אך הוא חיוני למי שרואה עצמו ממשיך ללימודי דוקטורט מאוחר יותר.

מה לומדים ב-MBA?

הקורסים בלימודי מנהל עסקים מתחלקים לשלושה סוגים: לימודי חובה בסיסיים, לימודי ליבה והתמחויות. הלימודים הבסיסיים כוללים קורסים במתמטיקה, כלכלה, חשבונאות, סטטיסטיקה ויסודות הניהול. לימודי הליבה מתמקדים בניהול בדגשים שונים: ניהול משאבי אנוש, ניהול השקעות, אתיקה בניהול ועוד. הסוג השלישי, קורסי ההתמחות, נקבעים על פי בחירתכם, והם קורסים ממוקדים ומתקדמים יותר: מימון, מערכות מידע, שיווק ופרסום, אסטרטגיה ויזמות הם מההתמחויות הפופולאריות יותר.

הסטודנטים לומדים במהלך ה-MBA לאבחן תופעות ניהוליות, כמו גם לרכוש כלים לפתרון בעיות וקבלת החלטות. לימודי מנהל עסקים מתרכזים בראיה ניהולית כוללת ואינטגרטיבית, תכנון מערכות ופרויקטים רחבי היקף וטווח.

בדירוגים החשובים בעולם של תוכניות MBA מובילות (למשל, הדירוג של ה- Financial Times), לא כלולות תוכניות MBA ישראליות בין 100 התוכניות המובילות בעולם.
סקר של "פורבס" ב-2009 מצא כי בוגרי 5 תוכניות ה-MBA המובילות בארה"ב משתכרים בממוצע למעלה מ-200,000 דולר בשנה, כחמש שנים לאחר סיום הלימודים. ממוצע השכר בקרב בוגרי הטופ-20 בארה"ב כחמש שנים לאחר סיום הלימודים עומד על כ-168,000 דולר בשנה, שהם פי 2.5 עד פי 3 משכרם לפני ה-MBA.

MBA אפשר ללמוד באחת מתכניות מנהל העסקים בארץ או לנסות להתקבל לתכנית MBA בחו"ל. היתרון הגדול בלימודי מנהל עסקים בחו"ל הוא אפשרויות התעסוקה לאחר סיום התואר: בוגרי תוכניות MBAמובילות בעולם אשר עובדים בחו"ל לאחר הלימודים משתכרים בממוצע, להערכתנו, שכר נטו הגבוה פי שלושה עד ארבעה משכרם הממוצע של בוגרי תוכניות MBA בארץ, פער שהולך ומתרחב לאחר מספר שנות נסיון.
בין בוגרי ה-MBA בחו"ל אישים כמו ג'ורג בוש הבן (הרוורד), קופי אנאן (MIT), בנימין נתניהו (MIT) וראשיהם של רבים מ-500 התאגידים הגדולים בעולם.

נושאים נוספים שיעניינו אותך:

רוצה לשמוע עוד על GMAT?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין
סגור
a
X