רוצה לשמוע עוד על GMAT?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

MBA בחו"ל - שאלות נפוצות

במהלך השנים אנחנו נתקלים בשאלות רבות הקשורות ללימודי MBA בחו"ל, לעומת לימודים בארץ, מלגות ועוד. ריכזנו עבורכם כמה מהשאלות שהופנו אלינו על מנת שתוכלו ללמוד מהן:

מהם היתרונות של לימודי מנהל עסקים בחו"ל על פני לימודי מנהל עסקים בישראל?

כיום, תכניות ה-MBA  בישראל עדיין לא עומדות בשורה אחת עם תכניות בארה"ב ובאירופה. מסיבה זו, נפתחות בפני בוגרי תוכניות MBA מובילות בעולם הזדמנויות שכר גבוהות מהממוצע בחברות בינלאומיות. שם מוסד הלימודים שבו למדתם מנהל עסקים יכול לפתוח בפניכם דלתות ואפשרויות שלא קיימות בגמר לימודי מנהל עסקים בישראל; הקבלה לתואר MBA בארה"ב, למשל, מאפשרת בדרך כלל לקבל גם רישיון עבודה לאחר הלימודים.

מהן הסיבות לכך שה"דלתות נפתחות" ביתר קלות כאשר מדובר בלימודי MBA בתוכניות המובילות בעולם?

  1. לימודי MBA בחו"ל נועדו להכשיר אותך לעבוד בקרב חברות "דוברות אנגלית" ובתרבות אמריקאית (או אירופאית).
  2. לימודי MBA בתוכנית מובילה בחו"ל מכניסים אותך ל"רשת של קשרים" עם סטודנטים ובוגרים מכל העולם אשר תסייע לך להצליח בתפקיד ניהולי בחברות מובילות בעולם.
  3. חברות מובילות בעולם מגייסות, בקמפוס עצמו, את בוגרי התוכניות המובילות בעולם למסלולי ניהול בחו"ל.
    בנוסף, לימודי MBA בתוכניות המובילות בעולם נחשבים ל"חוויה של פעם בחיים". בוגרי MBA מסבירים כי מעבר לשיפור האנגלית ולשיפור היכולת לעבוד ולחיות בסביבה לא-ישראלית, מדובר בשנתיים אינטנסיביות, בלתי נשכחות, עם "הטובים והמבריקים" של הזירה העסקית מהעולם כולו – שנתיים שבמהלכן תבנה יחסים "לכל החיים" עם אותם חברים ללימודים.

מהם החסרונות של לימודי MBA בתוכניות המובילות בעולם לעומת לימודי MBA בישראל?

כמו בכל מוצר יוקרה, החסרון העיקרי של תוכניות ה-MBA המובילות בעולם הוא העלות. שכר הלימוד לשנה עומד על 30-40 אלף דולר, ומעבר לכך ישנן עלויות מחיה, אוכל, שכר דירה וכו'. תוכניות השנתיים (רובן נהוגות בארה"ב) עולות בדרך כלל יותר מפי אחת וחצי מתוכניות השנה (באירופה) בשל אורך הזמן הכפול. בנוסף, הלימודים דורשים יציאה מהארץ למספר שנים, שמשמעותה התרחקות מהמשפחה ומ"רשת הקשרים המקצועית" שבארץ לתקופה זו.

האם יש מלגות ללימודי MBA בחו"ל?

כן. ישראלים לא מעטים למדו MBA בחו"ל וקיבלו מלגה מלאה. אחרים זוכים למלגות חלקיות, ורבים לוקחים הלוואות דרך האוניברסיטה על מנת לממן את הלימודים. המלגות ניתנות בעיקר על סמך הישגי העבר ופוטנציאל להצלחה בעתיד, ותדע עליהן בדרך כלל רק לאחר שהתקבלת ללימודים.
האוניברסיטאות מודעות למחיר הגבוה של תכנית ה-MBA, ומשום כך רובן מעניקות הלוואות לכל מי שהתקבל ללימודי ה-MBA בתוכנית מובילה. לעיתים נדרשת חתימה של ערב אמריקאי לצורך קבלת ההלוואה. יצויין כי קל יותר לקבל את המלגות באוניברסיטאות המדורגות במקומות 10-30 בארה"ב ובאירופה מאשר בטופ-10.

מה סיכויי הקבלה שלי לתוכניות ה - MBA המובילות בעולם?

תוכל לקבל שיחת הערכת סיכויים בחינם בקידום אפליקיישן ארינגו.

נושאים נוספים שיעניינו אותך:

רוצה לשמוע עוד על GMAT?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין
סגור
a
X