קידום. הכי גדולים בהכל. לפרטים והרשמה:
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

חדשות פסיכומטרי

חדשות פסיכומטרי

המשך יישום הרפורמה בפסיכומטרי

השינויים ברפורמה בפסיכומטרי מ-2012 מבקשים לתת משקל גבוה יותר למבחני הבגרות ובכך לחסוך לתלמידים את הצורך לעשות מבחן פסיכומטרי על מנת להתקבל לאקדמיה. לכאורה מדובר בשינוי גורף, אך בפועל, היא מייתרת את הפסיכומטרי בעיקר לתלמידים שיעשו 5 יחידות בגרות באנגלית ובמתמטיקה עם ציונים גבוהים.

להמשך הקריאה

הקשר שבין ציון הפסיכומטרי לשכר הממוצע

מחקר חדש של בנק ישראל בדק האם קיים קשר בין רמת ציון הפסיכומטרי לשכר הממוצע בטווח של 3 שנים מסיום התואר, והגיע למסקנה שקיים הבדל של בין 11-14% בשכר לטובת מי שקיבל ציון פסיכומטרי גבוה יותר במרבית המקצועות.

להמשך קריאה

תחרות הפסיכומטרי המתקדם ביקום בפייסבוק

בדף הפייסבוק של קידום תוכלו למצוא תחרות שהזוכה בה יקבל במתנה את קורס הפסיכומטרי המתקדם ביקום! כל מה שעליכם לעשות זה לענות על שאלת פסיכומטרי ולאחריה לחשוב מה האפליקציה ששינתה את חייכם כמו שהלוח החכם של קורס הפסיכומטרי של קידום שינה את קורסי הפסיכומטרי.

לכניסה לתחרות

על פסיכומטרי בזמן תיכון

מספר שיא של תלמידי תיכון ניגשים במועד אוקטובר למבחן הפסיכומטרי, כאשר רוב הסטודנטים מספרים על הרצון להשתלב במסלול העתודה הצה"לית. ערן בר-אור, מנהל חטיבת הפסיכומטרי של קבוצת קידום מספר על הסיבות לגשת לפסיכומטרי בזמן לימודי התיכון ועל השינויים בקורס הפסיכומטרי של קידום לתלמידי תיכון.

להמשך קריאה

תרגול מרתון פסיכומטרי

קידום מלווים אתכם לקראת הפסיכומטרי בכל מקום, והפעם אתם מוזמנים להגיע לתרגול מרתון הפסיכומטרי בדף הפייסבוק  של קידום ביום ב' ה24/6 ולשאול כל שאלה שיש לכם. מיועד לכל חברי הפייסבוק של קידום.

להמשך קריאה

פסיכומטרי: לפעמים גם ארבע בחינות לא מספיקות

הדרישות למקצועות כמו רפואה, משפטים ופסיכולוגיה מובילה לכך שציון הפסיכומטרי הנדרש להתקבל לאוניברסיטאות במקצועות הללו גבוה מאוד, ולעיתים גם מספר מבחני פסיכומטרי נדרשים על מנת להשיג את המטרה. הכירו מספר מועמדים שעברו מספר בחינות פסיכומטרי על מנת להתקבל, כמו למשל גל אלטמן שמספר כי רק לאחר הקורס האחרון שעשה ב"קידום" הצליח להוציא 759 במבחן ולהתקבל ללימודי רפואה.

להמשך קריאה

אמונות תפלות על הפסיכומטרי

מיכאל סגל, מנהל ההדרכה בקידום מספר על כל המיתוסים של נבחני הפסיכומטרי ומפריך חלק גדול מהמיתוסים הללו. מה העין הרע שלכם לפני המבחן הפסיכומטרי?

להמשך קריאה

הארלם שייק - קידום סטייל

את הביצוע של תלמידי כיתת אשדוד של קידום פסיכומטרי להארלם שייק כבר ראיתם?

להמשך קריאה

תחרות התחפושת הכי חדה יוצאת לדרך!

חג פורים מתקרב, וקידום פסיכומטרי יוצאת בתחרות התחפושת הכי חדה ! איך נרשמים ומה הפרס? פרטים בפנים!

להמשך קריאה

למה הפסיכומטרי מלחיץ ואיך מתמודדים עם זה?

מיכאל סגל, מנהל ההדרכה בקידום מספר על הלחץ שנוצר בגלל מבחן הפסיכומטרי והחשיבות שלו, וכיצד צריך ולא צריך להתמודד עם הלחץ.

להמשך קריאה

האם צריך לדחות את הפסיכומטרי במועד דצמבר 2012?

תלונות רבות שהתקבלו במרכז הארצי לבחינות והערכה מבקשות לתת פתרון לתלמידי הפסיכומוטרי בדרום הארץ עקב קרבתו של המבצע הצבאי למועד הפסיכומטרי בדצמבר.

להמשך קריאה

שיעורי וידאו לתלמידי הדרום

תלמידי קידום בדרום - אנחנו איתכם! במיוחד עבורכם הקלטנו שיעורי וידאו מיוחדים, כדי שתוכלו להשלים את החומר שפספסתם. כל השיעורים זמינים לצפייה בפורטל. 

להמשך קריאה

איפה הכי משתלם לעשות תואר ראשון בישראל?

באיזה אוניברסיטה הכי כדאי ללמוד? האם תואר במכללה משתלם כמו תואר באוניברסיטה? ואיפה נמצאות הפקולטות המובילות בכל תחום? מחקר חדש עם כל התשובות לשאלות החשובות שלפני התואר הראשון.

להמשך קריאה

פרק החיבור בפסיכומטרי יוצא לדרך !

מועד אוקטובר הוא המועד הראשון בו הנבחנים במבחן הפסיכומטרי נדרשו לכתוב ולא רק לסמן את התשובה הנכונה. האם פרק החיבור בפסיכומטרי הוא צעד חכם או מיותר? התשובות בפנים

להמשך קריאה

בודק ממוחשב

האם בודק ממוחשב יחליף את הבודקים של המרכז הארצי בפרק החיבור בפסיכומטרי?

להמשך קריאה

העתקה בפסיכומטרי?

נחשפה רשת העתקה בפסיכומטרי מצפון הארץ, כל הפרטים בפנים.

להמשך קריאה

מתחברים לפסיכומטרי

בואו לשמוע כל מה שאתם צריכים לדעת על הוספת פרק החיבור לפסיכומטרי - בצ'אט חי שיתקיים עם המדריכים שלנו בעמוד הפייסבוק של קידום.

להמשך קריאה

נפרדים מהפ.ט.ל

מועד יולי מתקיים ברחבי הארץ ברגעים אלו ממש, וזאת תהיה הפעם האחרונה שבה נוכל למצוא את חלק הפ.ט.ל  בבחינה הפסיכומטרית. מה חושב על כך יונתן בראל, מנהל המחקר והפיתוח בקידום? פרטים בפנים.

להמשך קריאה

ראיון עם אמוץ סלע, סמנכ"ל הדרכה ומוצרים בקידום

לקראת הרפורמה במבחן הפסיכומטרי, ראיון  עם אמוץ סלע, סמנכ"ל הדרכה ומוצרים בקידום שפורסם ביום חמישי האחרון, 28.6.12 בעיתון "עכבר אקדמיה" של רשת שוקן.

להמשך הקריאה

המבחן הפסיכומטרי הוא "כלי הוגן וצודק"

ראש מדור מחקר במרכז הארצי לבחינות והערכה טוען שהקריאות לשינוי דרישות הקבלה למוסדות להשכלה גבוהה וביטול מבחן הפסיכומטרי אינו מוצדק. לטענתו, מבחן הפסיכומטרי הוא "כלי מיון תקף, סטנדרטי ואובייקטיבי.." והבחינה אינה מוטה תרבותית, ומספקת לרבים מהתלמידים הזדמנות שהלימודים בתיכון לא סיפקו להם.

להמשך קריאה

סריקת מוח במקום מבחן פסיכומטרי?

האם בעוד עשרים שנה במקום לגשת למבחן פסיכומטרי תוכלו לגשת לסריקת מוח פשוטה ועל פי זה להתקבל ללימודים? 
להמשך קריאה

מה קרה בפסיכומטרי ב-2011?

כל הנתונים הסטטיסטים על הפסיכומטרי בשנת 2011: למי יש ציון ממוצע גבוה יותר, נשים או גברים? באיזה נוסח הכי שווה להבחן? איזה מועד הוא הכי עמוס? כל התשובות בפנים.
להמשך קריאה

על הקשר בין פסיכומטרי, השכלה ותעסוקה

מי מרוויח יותר? בוגרי אוניברסיטאות או מכללות? ומה הקשר בין ציון פסיכומטרי להצלחה בקריירה? מחקר של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מגלה נתונים מעניינים על הקשר שבין תחום לימוד, ציון פסיכומטרי ושכר בסיום הלימודים. מהמחקר עולה כי מקצועות הלימוד שבוגריהם מרוויחים הכי הרבה הם מדעי המחשב והנדסה וכי בוגרי אוניברסיטאות מרוויחים יותר במקצועות אלה מבוגרי מכללות. המחקר גם גילה כי יש קשר חזק בין ציון פסיכומטרי לשכר - ככל שציון הפסיכומטרי גבוה יותר, השכר גבוה יותר.
להמשך קריאה

התחזה לחברתו בפסיכומטרי - והורשע

בית משפט השלום גזר על גבר בן 31 מרמת גן ארבעה חודשי מאסר על תנאי ואלף שקל קנס בגין התחזות לבת זוגו כדי להיבחן במקומה במבחן הפסיכומטרי. הגבר ניגש במועד פסיכומטרי של אפריל 2009 לבחינה כשהוא חובש פאה, נועל מגפי נשים, מאופר ונושא את מסמכי הזהות של בת זוגו. הגבר עורר את חשדם של הבוחנים ולבסוף עזב את המקום. השופטת יעל פרדלסקי פסקה: "האינטרס הציבורי בהרשעת הנאשמים ובהרתעת הציבור מביצוע עבירות מרמה בבחינה פסיכומטרית גוברים אל מול נסיבותיהם האישיות של הנאשמים".

קראו את הכתבה המלאה ב-ynet.

מבחן פסיכומטרי - לומדים מילים? השתמשו בזיכרון

עשרות אלפי ישראלים שעברו את מבחן הפסיכומטרי יכולים להעיד על כך שהחלק שדורש את זמן ההכנה הרב ביותר הוא חלק למידת המילים לפרק המילולי של הבחינה. יש לא מעט שיטות ללמוד את המילים, אך בסופו של דבר, הזיכרון של הנבחן הוא הכלי החשוב ביותר
להמשך קריאה.

ממצאים, ממוצעים וציונים - פסיכומטרי 2010 לעומת 2009

בדיקת ממוצעי המבחן הפסיכומטרי של שנת 2010 הביאו קצת נחת למשרד החינוך. על פי הבדיקה השנתית עולה כי תלמידי הפסיכומטרי בישראל שיפרו את ציון הפסיכומטרי שלהם בארבע נקודות לעומת השנה הקודמת.

ממוצע הציונים בשנת 2010 עמד על 535, כאמור, ציון זה הוא גבוה מהציון הממוצע של המבחן בשנת 2009 שעמד על 531. ישנם עוד נתונים מעניינים שעלו מהבדיקה.
להמשך קריאה על דו"ח הפסיכומטרי לשנת 2010.
לקריאת הדו"ח המלא על נתוני פסיכומטרי 2010 של המרכז הארצי לבחינות והערכה .

מבחן פסיכומטרי - מועד דצמבר 2011 - רשמים וחוויות

מבחן הפסיכומטרי האחרון של 2011 נגמר. הגיע הזמן להכין את עצמנו למועדי הפסיכומטרי של שנת 2012. צוות הפיתוח של קידום אסף עבורכם רשמים ממבחן הפסיכומטרי האחרון לאחר שאסף עדויות מהנבחנים. אנו מזכירים לכם כי המועד הבא לעשיית מבחן פסיכומטרי הוא בפברואר 2012. ההרשמה לקורס הכנה לפסיכומטרי בקידום תסתיים ב- 18.1.2012. מהרו להירשם - קורס קידום הכנה לפסיכומטרי יכין אותך בצורה הטובה והמקצועית ביותר.
להמשך קריאה על מבחן פסיכומטרי דצמבר 2011.

YNET, דצמבר 2011, אוניברסיטת תל אביב מגיבה לרפורמה בפסיכומטרי

הרפורמה במבחן הפסיכומטרי ממש בפתח וסטודנטים עתידיים הניגשים למבחן הפסיכומטרי לא יודעים על מה לשים את הדגש. חלוקת המבחן לציון כמותי בנפרד וציון מילולי בנפרד יוצר בעיה שבה התלמיד שואף לקבל ציון גבוה יותר בתחום אותו הוא מעוניין ללמוד בלימודיו האקדמיים.עולות שאלות רבות. איזה מקצועות יידרשו ציון מילולי גבוה ואילו יידרשו ציון כמותי גבוה. אוניברסיטת תל אביב לא תשנה בנתיים את תנאי הקבלה וכך בעצם היא מיטיבה עם מועמדים שמצויים בחוסר אונים לגבי הרפורמה החדשה.
לפרטים נוספים על הרפורמה ותנאי הקבלה למוסדות האקדמיה.
לקריאת הכתבה מ- YNET                                        

Mako, דצמבר 2011, טיפים למבחן הקרוב

מבחן הפסיכומטרי מתקרב בצעדי ענק וכבר ממש דופק בדלת. מדריכי הפסיכומטרי המצוינים של "קידום" נותנים לכם טיפים והנחיות כיצד לצלוח את הבחינה בהצלחה. איך ללמוד בשבוע ההכנה האחרון וכיצד להיערך לוגיסטית הם רק חלק מהדברים אותם מדגישים המדריכים המקצועיים של קידום.
לקריאת הכתבה מ-Mako

The Marker, נובמבר 2011, המקצועות המבוקשים ביותר ללימודים

הלשכה המרכזית לסטטסיטקה פרסמה לרגל פתיחת שנת הלימודים תשע"ב נתונים מעניינים על ההשכלה הגבוהה בישראל. על פי נתוני הלשכה 60% ממסיימי התיכון נקלטים במוסדות להשכלה גבוהה. בין היתר פורסם גם מידע על הנבחנים בפסיכומטרי. מהדוח עולה כי 89% ממסיימי התיכון ניגשו לבחינה הפסיכומטרי. ומה המקצוע הכי מבוקש שבשבילו צריך את ציון הפסיכומטרי הכי גבוה? רפואה, כמובן. הציון הממוצע של המתקבלים לרפואה בשנה שעברה היה 742!
לקריאה נוספת על דוח הלמ"ס
לקריאת הכתבה מ-The Marker

 

YNET, דצמבר 2011, אנגלית קשה שפה: הוקשחו תנאי הסטודנטים

המועצה להשכלה גבוהה אישרה סדרה של המלצות בנושא לימודי האנגלית במוסדות הלימוד האקדמיים. ההמלצות קובעות שציון הפסיכומטרי הנדרש באנגלית לקבלה ללימודים יעלה ל-85 (מתוך 150). בנוסף, קבעה המועצה כי על הסטודנטים יהיה להגיע לרמת פטור באנגלית תוך עד 4 סמסטרים מתחילת לימודיהם. הרפורמה צפויה להיכנס לתוקפה בשנת הלימודים תשע"ג.
לפרטים נוספים על הרפורמה באנגלית
 

NRG מעריב, נובמבר 2011, בהלת הפסיכומטרי: הצעירים בורחים מהמבחן בחיבור

אלפי צעירים מיהרו להירשם למכוני פסיכומטרי לקראת מועד הפסיכומטרי ביולי – המועד האחרון לפני כניסת השינויים הצפויים בבחינה. במסגרת השינוי יוכנס לפרק החשיבה המילולית חלק של חיבור באורך 25-40 שורות, שיהווה 25 אחוז מציון פרקי החשיבה המילולית.
אמוץ סלע, סמנכ"ל קידום פסיכומטרי: "כבר היום נבחנים נרשמים ליולי, ואנחנו רואים שהתוכניות של התלמידים משתנות בהתאם לכניסת החיבור לבחינות. אני מעריך שזה יהיה בולט עוד יותר ככל שהרפורמה תתקרב".
 

הארץ, דצמבר 2010, שינויים דרמטיים בפסיכומטרי

לראשונה מאז הטמעת המבחן הפסיכומטרי במערכת החינוך יתווסף למבחן פרק הכולל מטלת כתיבת חיבור בעברית. בנוסף לפרק החיבור, עוד דבר חדש במבחן הפסיכומטרי הוא חלוקת הציון ל- 2 מדדים: ציון כמותי וציון מילולי. כל השינויים המוזכרים הם חלק מרפורמה חדשה שתיכנס לתוקף החל מ- 2012. שינוי נוסף במסגרת הרפורמה הוא אופן נתינת הבונוסים לציוני הבגרות במקצועות המורחבים כאשר הצפי הוא שמוסדות החינוך להשכלה גבוהה הם אלו שיחליטו על אילו מקצועות ינתן הבונוס. הציונים החדשים יכנסו לתוקף באוקטובר 2012 כאשר המוסדות האקדמיים יוכלו לראות את המיונים המילוליים והכמותיים של כל מתמודד וכך בעצם לייעד את המועמדים למסלול הרלוונטי עבורם. עבור מקצועות כמו סטטיסטיקה, כלכלה וכד' - הדגש יהיה על הציון הכמותי בעוד שמקצועות כמו ספרות, פסיכולוגיה וכד' - הדגש יהיה על הציון המילולי.
לקריאת הכתבה מ- הארץ

 

קידום. הכי גדולים בהכל. לפרטים והרשמה:
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין
סגור
X