קידום. הכי גדולים בהכל. לפרטים והרשמה:
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

ארגון עמדת לימודים נוחה

דמיינו לעצמכם: אתם חוזרים הביתה בתום יום לימודים ארוך, מותחים את האיברים ומתיישבים ללמוד לקראת המבחן הגדול שממשמש ובא. מולכם מנצנץ במחשב התאריך ונדמה לכם ששעון חול מודד את הזמן שנותר לכם ללמוד. אתם מנסים להתרכז אבל מוצאים את עצמכם משחקים יותר עם הסביבה מאשר עם המילים, המשימות והתרגולים. לעיתים מדובר בהסחות דעת מסביב לשולחן הכתיבה ולעיתים עמדת הלימודים שלכם פשוט מסודרת בצורה לא נוחה.

אז איך מארגנים נכון את שולחן הכתיבה? מהי הסביבה הכי טובה לשמירה על רמת ריכוז גבוהה? והאם אפשר ללמוד בצורה יעילה גם בבתי קפה? על כך ננסה לענות במאמר הבא.

בוחרים פינה קבועה ומרווחת

הדבר הראשון שצריך לעשות כדי לשפר את סביבת העבודה הוא להחליט מהי בעצם אותה סביבה. האם נוח לכם ללמוד ולשקוד על הספרים כשאתם יושבים סביב שולחן אוכל רחב? האם במשרד או בחדר עבודה משלכם? או האם דווקא הספה בסלון היא מקום הלימוד הכי נוח עבורכם. כדאי להחליט צריך לחשוב על הסחות הדעת שעלולות לצוץ בכל פינת למידה ולבחור במקום שמזמן כמה שפחות מהן.

ריהוט נוח ואווירה שקטה ורגועה

שני דברים נוספים ישפיעו על היכולת שלכם לשבת בעמדת הלימודים וללמוד – ריהוט נוח ואווירה שקטה. בכל הקשור לריהוט כדאי לבחור בפינה שנוח לכם לשבת בה, שיש בה כסא טוב שמספק תמיכה לגב ותחושה נינוחה. כדאי לבחור בשולחן שעליו תוכלו להציב את כל מה שאתם צריכים – ספרים, מחברות, קלסרים ומחשב נייד מבלי שתרגישו צפוף מדי. ככל שתרגישו שפינת העבודה מרווחת ונוחה יותר - כך תוכלו להתרכז יותר בלימודים ולא להיסחף אחר הסחות דעת.

בנוסף לריהוט נוח, חשוב ליצור אווירה רגועה ושקטה. חשוב לבחור פינה שאינה מבולגנת או עמוסה מדי עם אור ואוויר וולסדר אותה מראש כך שלא יהיו בה חפצים מיותרים ו"רעש" בעיניים. פנו את השולחן מחפצים ושימרו עליו ריק, כך שתוכלו לפרוש בקלות את הספרים והמחברות.

תאורה טובה

בשעות הלילה כאשר תיכנסו למרתון לימודים, בבוקר כאשר תחליטו להשקיע כמה שעות בשינון החומר או בכל זמן אחר ביממה - חשוב שתהיה לכם תאורה טובה ובריאה לעיניים. כדאי להציב על שולחן העבודה מנורת קריאה, כך שתוכלו לראות את האותיות הקטנות בבירור גם בשעות לילה כשהעייפות מתחילה להכריע ואתם פחות מרוכזים. תאורה טובה, חסכונית ובריאה לעיניים תאפשר לכם להאריך את שעות הלמידה ולא לעייף אתכם יותר ממה שתתעייפו גם כך.

כיצד לארגן את החומר הלימודי?

לצד הכנת פינת עבודה נוחה ונגישה, כדאי לארגן את החומר הלימודי שצברתם לקראת הבחינות. אם אתם כותבים על גבי דפים כדאי לסדר אותם בקלאסר מסודר, המחולק לפי קטגוריות על ידי חוצצים. אם החומר הלימודי כולל צילומים מספרים, מאמרים מודפסים וחומר שקיבלתם בכיתה, כדאי לסדר גם את הניירות הללו בקלסר ולאחד אותם יחד עם הנושאים שכתבתם בכיתה -כך תקבלו את כל מערך החומר במקום אחד ולא תצטרכו לחפש את המידע במקומות שונים.

בנוסף, מומלץ לסדר את הספרים או הקלסרים לפי סדר הלמידה, כך שהקלסר שאתו אתם לומדים כרגע יהיה מונח בראש הערימה ואילו חומר לימודי שאתם לא זקוקים לו כרגע יונח בצד או בתחתית הערמה. סידור כזה מראש אמנם נשמע קצת מוגזם, אבל יכול לעזור לכם להתמקד במהות הלימוד ולא להתפזר מסביב.

ללמוד בבית או בבית קפה?

התשובה לשאלה 'האם כדאי ללמוד בבית קפה?' היא אישית. אם אתם זקוקים לשקט ולפרטיות כדי ללמוד ודעתכם מוסחת במהירות כשמישהו עובר לידכם  - עדיף להתמקם מול שולחן העבודה בבית ולוותר על חוויית בית הקפה. יש כאלה שיכולים להתרכז ולהתמקד גם כשיש רעש ותכונה סביבם. אם לא מפריע לכם שאנשים שמסתובבים סביבכם ולא מפריעה לכם מוזיקה חזקה או דיבורים, תוכלו לבחור ללמוד בבית הקפה. אבל כדאי לזכור שגם אם אתם נהנים מהסיטואציה, באתם ללמוד, ולכן כדאי לבחור בשולחן צדדי, שקט ונוח.

 

מתי בחיים הכי נכון ללמוד לפסיכומטרי? >>

למאמרים נוספים >>

 

קידום. הכי גדולים בהכל. לפרטים והרשמה:
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין
סגור
X