שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

ערכת הרשמה לפסיכומטרי

מי צריך את זה ובשביל מה? - כל הפרטים כאן

קיימות 2 דרכים שונות להרשמה למבחן הפסיכומטרי של המרכז הארצי לבחינות ולהערכה. הדרך הראשונה היא הדרך המסורתית של מילוי ערכת הרשמה לפסיכומטרי, אותה ניתן להשיג בחנויות רשת סטימצקי, צומת ספרים וחנויות נוספות הנמצאות בסמוך לאוניברסיטאות בארץ.

 

ערכת ההרשמה כוללת טופס הרשמה לפסיכומטרי, שובר תשלום ומבחן פסיכומטרי לדוגמא. בטופס ההרשמה יש למלא מספר פרטים אישיים ולציין היכן תרצו לגשת למבחן, ולהגיש אותו בסניף בנק הדואר הקרוב אליכם, כולל תשלום של 560 ₪ בעבור המבחן.

הטופס נשלח בדואר רשום ולאחר כשבוע ימים, פחות או יותר, תקבלו אישור שהרשמתכם נקלטה בהצלחה, במידה וכך היה.  כשבועיים לאחר המועד האחרון להרשמה לבחינה, תקבלו הודעה לגבי מיקום הבחינה ומועדה. ערכת ההרשמה מיועדת לכלל האוכלוסייה, ובפרט למי שמבקש לשלם את מחיר הבחינה באמצעות הפיקדון הצבאי שלו.

האופציה השנייה היא תשלום לפסיכומטרי דרך האינטרנט – באמצעות האתר של המרכז הארצי לבחינות והערכה. בצורה זו ניתן לשלום בעבור המבחן באמצעות כרטיס אשראי בלבד. אם אין בידכם כרטיס אשראי, תוכלו לשלם דרך הערכה בלבד.

 

חיילים משוחררים המעוניינים לשלם דרך הפיקדון הצבאי

 

במידה ואתם חיילים משוחררים המעוניינים להירשם ללימודים גבוהים בארץ, עליכם לגשת למבחן הפסיכומטרי. תשלום באמצעות הפיקדון הצבאי הוא מקובל ואף מבורך, ואם ברצונכם לעשות זאת, עליכם לרכוש ערכת הרשמה לפסיכומטרי באחת מהחנויות הייעודיות. בשלב הבא, יש להוריד טופס למשיכת כספים מהפיקדון הצבאי דרך האתר של היחידה להכוונת חיילים משוחררים.

עם כל הטפסים – אלה שבערכה והטופס למשיכת כספים מהפיקדון, עליכם לגשת לסניף הבנק שלכם. שם תקבלו ספח תשלום שעליכם לשלוח בדואר רשום למרכז הארצי לבחינות ולהערכה, ביחד עם ערכת ההרשמה וטפסיה.

אם טרם משכתם כספי פיקדון עד לאותו רגע, עליכם לדעת שאותו סניף ואותו בנק ילוו אתכם כשתמשכו כספים מהפיקדון הצבאי גם בעתיד. כאמור, אין אפשרות לשלם בעבור בחינת הפסיכומטרי דרך אתר האינטרנט דרך כספי הפיקדון, אלא בכרטיס אשראי בלבד.

 

מועד הרשמה לפסיכומטרי

 

אנחנו ממליצים להירשם מוקדם ככל האפשר לבחינת הפסיכומטרי.  אם תאחרו להירשם עד לתאריך ההרשמה האחרון המופיע באתר של המרכז הארצי, תאלצו להירשם בהרשמה מאוחרת שהיא יקרה יותר באופן משמעותי.

בנוסף, ייתכן כי אם תירשמו מאוחר לא תוכלו להיבחן במקום המועדף עליכם, שכן מספר המקומות מוגבל וישנה עדיפות לאנשים שנרשמו בזמן. חבל להטריח את עצמכם מרחקים ארוכים ביום הבחינה החשובה – הימנעו מכך בכך שתפעלו מוקדם.

צריך לציין שהרשמה מאוחרת לא ניתן לעשות על ידי שימוש בערכה, אלא על ידי שיחת טלפון למרכז הזימונים של המרכז הארצי. במצב כזה, לא תוכלו לשלם דרך הפיקדון הצבאי.

 

הרשמה לפסיכומטרי לאנשים בעלי מוגבלויות וצרכים מיוחדים

 

אם אתם בעלי מוגבלויות או צרכים מיוחדים, יש להגיש ביחד עם ערכת הרשמה לפסיכומטרי אישורים רפואיים המפרטים את מצבכם הרפואי ואת המגבלות שבהן יש להתחשב. במצבים שכאלה, ייתכן כי המרכז הארצי יבחר לאפשר לכם בחינה בתנאים מותאמים.

 אם אתם בעלי מגבלה פיזית, פסיכיאטרית,לקות למידה כזו או אחרת, נכות כלשהי או לחילופין – אם אתן נשים בהריון, ניתן להגיש בקשה למבחן בתנאים מותאמים ובהתאם לתקנון של המרכז הארצי.

 

 

הרשמה לפסיכומטרי משולב או לפסיכומטרי בשפה זרה

 

ישנן מספר שפות שבהן ניתן לגשת למבחן הפסיכומטרי, ולא רק בשפה העברית. אם שפת האם שלכם אינה השפה העברית, ניתן לבקש לגשת לבחינה בשפה זרה דרך ערכת הרשמה לפסיכומטרי המיועדת ספציפית לפסיכומטרי משולב או לפסיכומטרי באותה שפה. בנוסף, ניתן וכדאי לתרגל מבחני פסיכומטרי משולבים המופיעים באתר של המרכז הארצי.

יש לשים לב שבחינת פסיכומטרי שאינה בשפה העברית לא נערכת בכלל המועדים, וכדאי לבדוק מהם המועדים הרשמיים והמעודכנים לכל שפה.

למי שאינו יודע, פסיכומטרי משולב הוא בחינת פסיכומטרי שכתובה במקביל גם בשפה העברית וגם בשפה האנגלית. בכל זוג עמודים מופיעים שני הנוסחים – הנוסח בעברית והתרגום לאנגלית. בתחתית כל דף ישנן מילים מסוימות המתורגמות לשלל שפות – פורטוגזית, אמהרית וכו'.

 

תשלום באמצעות ערכת הרשמה לפסיכומטרי

 

אנחנו ממליצים להתעדכן במועד ההרשמה לפסיכומטרי בשביל למנוע מעצמכם להצטער על כך בדיעבד, כשתשלמו פי 1.5 בעבור אותו המבחן ולא תוכלו להיבחן בתנאים הטובים ביותר – הן מבחינת מיקום המבחן והן מבחינת אי יכולת לשלם דרך הפיקדון הצבאי.

אם אתם זקוקים למבחן בתנאים מותאמים, חשוב עוד יותר לעשות את הכל בזמן, בשביל למנוע בעיות או אי נעימויות ביום הבחינה. יש לציין כי תוכלו להגיש בקשה לתנאים מיוחדים רק עד התאריך האחרון להרשמה. מוזמנים לפנות אלינו בחברת "קידום" על מנת לקבל מידע נוסף, ייעוץ והרשמה לקורס פסיכומטרי מקצועי במיוחד.   

X