קידום. הכי גדולים בהכל. לפרטים והרשמה:
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

תנאי קבלה ללימודים

תנאי הקבלה ללימודים לקראת תואר ראשון וסיכויי הקבלה משתנים ממוסד למוסד. לרוב, תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון באוניברסיטאות  גבוהים יותר מתנאי הקבלה של מכללות או מוסדות לימוד אחרים. הסיבה לכך שתנאי הקבלה במכללות ומוסדות לימודים שונים נוקשים פחות נובעת מכך שמדובר בגופים פרטיים, בניגוד לאוניברסיטאות אשר הן גופים השייכים למדינה ומסובסדות על ידי המדינה. לכן, כאשר מתעניינים בלימודי תואר ראשון, חשוב לברר את תנאי הקבלה השונים ממוסד למוסד, כמו גם לבחון לאיזה מוסד יש סיכוי להתקבל עם הנתונים הנוכחיים שבידכם.

ברוב אתרי האינטרנט של מוסדות הלימוד תוכלו למצוא מחשבון ציונים, המחשב את סיכויי הקבלה ללימודי תואר ראשון. המחשבון משקלל את ציוני הבגרות והפסיכומטרי ויוצר סכם. הסכם הוא מספר שנוצר לאחר שיקלול ציוני הבגרות וציון הפסיכומטרי, לכל מסלול תואר ראשון באוניברסיטה יש סכם משלו שהוא בעצם רף הקבלה ללימודים במסלול זה. כך תוכלו לדעת מבעוד מועד איזה ציון פסיכומטרי אתם צריכים, או האם עליכם לשפר את ציון הפסיכומטרי או הבגרות שלכם על מנת להתקבל לתואר הראשון המבוקש.

חשוב לציין שציון הסכם נוצר במוסדות להשכלה גבוהה כתוצאה מהביקוש למסלולים ולסוגי התארים. ככל שיותר מועמדים מעוניינים במסלול מסוים, כך ציון הסכם לאותו המסלול יעלה ולכן יהיה קשה יותר להתקבל אליו. לכן יש לשים לב לתנאי הקבלה היכולים להשתנות משנה לשנה, בהתאם לביקוש או לחוסר ביקוש של התחום האמור.

בנוסף, ישנם תנאים מינימליים שבלעדיהם לא ניתן לבצע הרשמה לאוניברסיטה בישראל. תחילה, חלה החובה על תעודת בגרות מלאה. ישנם מקרים קיצוניים של מועמדים מעל גיל 30 שניתנת להם האפשרות להיכנס לחוגים מסוימים גם ללא תעודת בגרות. יחד עם זאת, יש מכללות בהן ניתן להתקבל למקצועות מסוימים גם עם תעודת בגרות חלקית. תנאי קבלה ללימודי תואר שני כבר לא בוחנים את ממוצע הבגרות וציון הפסיכומטרי אלא מסתכלים על פרמטרים אחרים כמו מבחן GMAT והציונים שנתקבלו במהלך לימודי תואר ראשון.

כאשר מדובר בלימודי תואר ראשון, תנאי נוסף לקבלה למוסד אוניברסיטאי הינו ציון מבחן פסיכומטרי. הציון המינימלי של בחינת הפסיכומטרי הוא 450, אולם כמובן שיש לשאוף לציון המקסימלי ביותר. רוב תחומי הלימוד דורשים ציון הנע בין 600-670 והדבר אכן אפשרי לביצוע באם לומדים בצורה נכונה ומשקיעים את המאמץ הנדרש. באם עוד לא החלטתם על מקצוע אותו אתם מעוניינים ללמוד לתואר ראשון, עדיף להוציא את הציון הגבוה ביותר בבחינת הפסיכומטרי על מנת שתוכלו להתקבל לכמה שיותר תחומי לימוד.

 

נושאים נוספים שיעניינו אותך:
 

 

קידום. הכי גדולים בהכל. לפרטים והרשמה:
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין
סגור
X