רוצה לשמוע עוד על פסיכומטרי?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

קידום בתקשורת

במשך השנים זכתה קידום לחשיפה רחבה בכלי התקשורת בזכות מצויינותה בתחום ההכנה לפסיכומטרי ושיפור ציוני פסיכומטרי, השלמת בגרויות ושיפורן. בעמוד שלפניכם ריכזנו עבורכם את מיטב הכתבות אודות קידום כפי שהופיעו בעיתונים השונים בישראל.

ערוץ 10, אוקטובר 2014, כתבה במהדורת החדשות המרכזית

במסגרת כתבה ששודרה במהדרות החדשות המרכזית של ערוץ 10, בעקבות הודעת השר שי פירון על המשך יישום הרפורמה בפסיכומטרי, רואיינו תלמידות של קידום שנתנו את דעתן בנושא.

לכתבה המלאה (הכתבה נמצאת בין 24:08 ועד 27:06).

ערוץ 2, אוקטובר 2014, כתבה במהדורת החדשות המרכזית

במהדרות החדשות המרכזית בערוץ 2 ראיינו את שי פירון בעקבות הודעתו על המשך יישום הרפורמה בפסיכומטרי. לצורך הכתבה רואיין גם מנו קוזניץ, מנכ"ל ובעלים קבוצת קידום.

לכתבה המלאה (הכתבה: 12:60-20:05, הראיון עם מנו: 14:34)

103FM, אוקטובר 2014, ראיון בתוכנית "חמש בערב" עם בן כספית.

בעקבות הודעותו של שי פירון על המשך יישום הרפורמה בפסיכומטרי, בן כספית ראיין בתוכניתו את מנו קוזניץ, מנכ"ל ובעלים קבוצת קידום, על משמעויות הרפורמה, על מי היא תשפיע ועל מי לא.
 
לראיון המלא (הראיון נמצא מ-00:43:02 ועד 00:39:56)
 

MAKO, יולי 2013 "אנגלית שפה קשה: 10 דברים שלא ידעתם על מבחן אמי"ר".

מה הסיכוי לקבל פטור מקורסי האנגלית באוניברסיטה, כמה פעמים אפשר לקחת את הבחינה, מה ההבדל בינה לבין הבחינה הממחושבת, והאם זה בכלל משתלם? 

לקריאת הכתבה

The Marker, ינואר 2013 "לא נרוויח כלום מביטול הבגרויות".

איתמר קרמר, מנהל תחום הבגרויות בקבוצת קידום מדבר על הרפורמה של שי פירון, שר החינוך, ולמה הרפורמה לא תסייע בשיפור התלמיד ומכוונת רק לטיפול בסימפטום ולא בבעייה עצמה.

לקריאת הכתבה

The Marker, דצמבר 2013, למי כדאי להרשם לקורס פסיכומטרי, איך בוחרים מכון וכמה זה עולה

ערן בר-אור, מנהל חטיבת הפסיכומטרי בקבוצת קידום מספר על הסיבות לגשת לפסיכומטרי לאחר הצבא, על חשיבות מכון ההכנה לקראת המבחן הפסיכומטרי, המורים וצוות המחקר והפיתוח של מכון הפסיכומטרי שבו תלמדו.

לקריאת הכתבה>> חלק א, חלק ב

Ynet, פברואר 2013, על הקשר שבין פסיכומטרי ללימודים אקדמיים

מה הציבור חושב על הבחינה הפסיכומטרית? יונתן בר-אל, מנהל המחקר ופיתוח בקידום מסביר למה הציבור לא מאמין שקיים קשר בין תוצאות הבחינה הפסיכומטרית להצלחה בלימודים האקדמיים.

לקריאת הכתבה

בלייזר, אוקטובר 2012, "לא רק הנייר סובל"

כתבה שהתפרסמה במגזין "בלייזר" ובה מספר כותבים של העיתון הוזמנו להיבחן במטלת החיבור החדשה בסניף "קידום" עזריאלי. מה הם אומרים על מטלת החיבור החדשה ואיך הלך להם? התשובות בכתבה.

לקריאת הכתבה

Ynet, ספטמבר 2012, איך להתכונן לחיבור

כתבה שהתפרסמה באתר Ynet ובמסגרתה שולבו טיפים לכתיבת חיבור מטעם אפרת ליברמן, מנהלת תחום הכתיבה והחיבור בקבוצת קידום.
לקריאת הכתבה

Walla, ספטמבר 2012, הפסיכומטרי החדש

כתבה שהתפרסמה באתר Walla ובמסגרתה התראיינה מטעמנו אורטל אנגלברג, מנהלת מחקר ופיתוח בקבוצת קידום וכן תלמידים מקידום.
לקריאת הכתבה

חדשות 10, ספטמבר 2012, לקראת הפסיכומטרי החדש

ראיון עם טל נגלר , מנהלת מערך ההדרכה של קידום.
לצפייה בתוכנית

Ynet, ספטמבר 2012, על החיבור בפסיכומטרי

נועה רוזנשטיין , מנהלת מחקר ופיתוח בלחמן מספרת על המועד הראשון של המבחן הפסיכומטרי לאחר הרפורמה.
לקריאת הכתבה

NRG, ספטמבר 2012, פרק החיבור

כתבת וידאו בנושא החיבור החדש. הכתבה צולמה צולמה בסניף קידום בעזריאלי ובמסגרתה התראיין מיכאל סגל, מנהל הדרכה בקידום וכן 3 תלמידי קידום נוספים.
לצפייה בכתבה

מעריב, ינואר 2012, קורסי הכנה גם לצו ראשון

קבוצת קידום נכנסה לזירת ההכנה לצו ראשון, ובעקבותיה צפויים להצטרף שחקנים נוספים לתחום. הקורס אמור להכין את תלמידי י"א למבחן הפסיכוטכני ולראיון האישי בצו הראשון. "אנחנו חושבים שבצמתים קריטיים בחיים צריך להתכונן טוב למבחנים, כי הם קובעים הרבה מאוד לגבי העתיד שלך, גם אם אתה לא מודע לזה", אמרה למעריב מנכ"לית קבוצת קידום, יעל הר אבן.
לקריאת הכתבה

the marker, דצמבר 2011, מדעי הרוח לאן?

בשנים האחרונות אנו רואים עלייה עצומה בביקוש ללימודי הנדסה בפרט ומדעים מדויקים בכלל. עם זאת ישנה ירידה תלולה בכל הנוגע לביקוש של התלמידים לגבי לימוד מקצועות הרוח והחברה. 
יעל הר אבן, מנכל"ית קבוצת קידום, נתנה את דעתה בנושא במאמר לאתר the marker. לדבריה, סטודנטים כיום הם מוכווני מטרה כאשר המטרה הניצבת בפניהם היא כמות הכסף אותו ירוויחו בעתיד. לכן, מקצועות המדעים המדויקים תופסים תאוצה משום שבמציאות בה אנו חיים מקצועות כמו הנדסה, הייטק וטכנולוגיה מציעים לבוגריהם משכורת גבוהה ומפתה וזאת לעומת התגמול הכספי הנמוך יחסית אותם מציעים המסלולים החורטים על דגלם את מקצועות הרוח. הר אבן מציעה כפתרון שילוב של מקצועות מדעי הרוח בחוגי ההנדסה והמדעים המדויקים.
 

גל"צ און ליין, נובמבר 2011, בגלל תקלה: אין פסיכומטרי

הכתבה עוסקת בתסכול הנבחנים שניגשו למבחן הפסיכומטרי ולא קיבלו את ציונם בעקבות נפילת האתר של המרכז הארצי לבחינות והערכה. מיכאל סגל, מנהל ההדרכה ב"קידום", מספר כי הוא מקבל מאות תלונות מתלמידיו וטוען כי מדובר במחדל.
לקריאת הכתבה
 

ynet, ספטמבר 2011, רפורמה בפסיכומטרי? בת"א לא ישנו תנאי קבלה

הכתבה עוסקת בחוסר הוודאות לגבי הרפורמה בפסיכומטרי אשר ממשיך להטריד עשרות אלפי תלמידים שאמורים לגשת לבחינה של מועד אוקטובר. אוניברסיטת תל אביב הינה היחידה שהצהירה כי תמשיך באותה מדיניות קבלה שנהגה לבצע עד כה, יתר האוניברסיטאות ידונו בנושא רק בחודש ינואר. יונתן בראל, מנהל תחום הפיתוח האקדמי ב"קידום", טוען כי יש חוסר תיאום מוחלט בין האוניברסיטאות למרכז הארצי לבחינות והערכה, וכי הוא הגורם לבלבול האדיר בקרב התלמידים. 
לקריאת הכתבה
 

NRG מעריב, אוגוסט 2011, קונים דעת: שוק ההכנה לבחינות משגשג

שוק ההכנה לבגרות ולפסיכומטרי בעידן הדיגיטלי קופץ מדרגה בלימוד בעזרת כיתות מקוונות ביו-טיוב ואפליקציית לימודים בפייסבוק. קבוצת קידום השיקה את "פורטל התלמידים המתקדם‭,"‬ שהיא זירת תרגול דיגיטלית לבחינה הפסיכומטרית. נוסף לכך, הקבוצה משתמשת ברשתות החברתיות, לצורך אינטראקציה ישירה עם מורי הפסיכומטרי שעונים על שאלות תלמידים באופן שוטף. יש סרטוני הדרכה המעניקים ייעוץ והכוונה, ערוץ מיוחד שהוקם ביו-טיוב עם חומרים מיוחדים לבחינה ואפליקציה חדשנית וחינמית לתרגול פרקי הפסיכומטרי הפועלת במכשירי הסמארטפון ומאפשרת לתרגל את הבחינה מכל מקום בלי הכרטיסיות של אוצר המילים.
לקריאת הכתבה
 

דה מארקר, אוגוסט 2011, אפליקציית הפסיכומטרי של קידום הגיעה ל-25 אלף הורדות

כתבה אודות אפליקציית הסמארטפון המתקדמת ביותר של קידום שהושקה לאחרונה, ומאפשרת לתרגל לקראת הבחינה הפסיכומטרית בכל עת ובכל מקום את אוצר המילים, אנלוגיות מילוליות ועוד. 
לקריאת הכתבה
 

ynet, אוגוסט 2011, אין תשובה: הפסיכומטרי משתנה, הנבחנים תקועים

שינויים אשר יכנסו לתוקפם כבר במבחן הפסיכומטרי הקרוב יוצרים בלבול בקרב הנבחנים. יונתן בראל, מנהל פיתוח אקדמי של "קידום", כותב על התסכול של התלמידים מדחיית פרסומם של ניתוני הקבלה החדשים לשנת 2012, והקושי להתכונן לבחינה הקרובה. 
לקריאת הכתבה
 

דה מארקר, פברואר 2011, למה ישראל לא לומדת דרך הרשת

יעל הר אבן, מנכ"לית קבוצת קידום, כותבת אודות הצורך והיתרונות של הלימוד מרחוק וכיצד יש להערך במערכת הלימוד לשיטות הלימוד עתירות הטכנולוגיה.


Ynet, פברואר 2011 - טוב להדריך פסיכומטרי: כסף, פנאי ותנאי חברה

כתבה אודות מורי הפסיכומטרי. כמה מרוויחים במקצוע, אילו יכולות מפתח המקצוע מעבר להדרכה והאם התפקיד פותח דלתות בהמשך הדרך. עוד בכתבה, אמוץ סלע, מנהל חטיבת הפסיכומטרי של קידום, שהתחיל לפני 8 שנים כמורה פסיכומטרי, מספק אנקדוטות ממקצוע מורה הפסיכומטרי.


ידיעות אחרונות, דצמבר 2010, אבירי המספר העגול

כתבה המתחקה אודות אותם יחידי הסגולה, ארבעה בכל מחזור, המסיימים את הפסיכומטרי בלי אף שגיאה - בציון 800. נופר קפון, סמנכ"ל היחידה האקדמית של קידום, טוען כי הדבר המאפיין את "אנשי ה-800" הוא הרקע שאיתו הם מגיעים למבחן, בין אם זה ידע קודם בשפה האנגלית, העברית או בחשיבה כמותית. שי בידמן, מנהל ההדרכה של בית הספר לחמן, שהוא עצמו קיבל ציון 800 בבחינה, מספר בכתבה על הזוית האישית שלו בנושא. 
לקריאת הכתבה: עמוד 1, עמוד 2, עמוד 3.


Ynet חדשות, דצמבר 2010 - מהפכה בפסיכומטרי: פחות שינון יותר כתיבה

כתבה אודות הרפרומה הצפויה בבחינה הפסיכומטרית, אשר במסגרתה, בין היתר, יושם דגש על בחינה בחיבור ופחות על שינון בעל פה של מילים. נופר קפון, סמנכ"ל חברת קידום, מתריע בכתבה, כי השינוים עלולים להאריך ולהקשות את הבחינה על התלמידים.
לקריאת הכתבה.
 

דה מארקר, נובמבר 2010 - כל אחד יכול להוציא תעודת בגרות - אם רק יאמין בכך

יעל הר אבן, מנכ"לית קידום נדרשת לנושא הפער בין שיעור הזכאים לבגרות לקלותה היחסית של הבחינה. לדעת הר אבן מעבר לגורמים האובייקטיבים של השקעה בחינוך ובציוד, יש להשקיע בבניית ביטחון ומוטיבציה בתלמידים, אשר בטווח הקצר תעזור להם להצליח במקצועות המבוקשים, ובטווח הארוך תסייע להם להתמודד עם האתגרים הגדולים המצפים לו בחייהם.
לקריאת הכתבה.
 

רדיו חיפה, נובמבר 2010 - חיפה מובילה בממוצע הפסיכומטרי הארצי

נתונים מעניינים אודות מיקומה של העיר חיפה בראש טבלת ציוני הפסיכומטרי בשפה העברית, הרוסית והערבית. עוד בכתבה, על כך שבשנתיים האחרונות, חל גידול של כ-15% בקרב התלמידים דוברי השפה הערבית שניגשים למבחן הפסיכומטרי. אמוץ סלע, מנהל החטיבה הפסיכומטרית של קידום לחמן, מביא נתונים נוספים והסברים בנושא. 
לקריאת הכתבה.
 

וואלה חדשות, אוקטובר 2010 -  יש לתקן את ההטייה התרבותית בפסיכומטרי

נתוני דו"ח מדור מחקר של המרכז הארצי לבחינות והערכה אשר מצביע על בעיות קשות בהוגנות הבחינה הפסיכומטרית כלפי ערבים. אמוץ סלע, מנהל החטיבה הפסיכומטרית של קבוצת קידום, מגיב לנתונים ואומר כי תוצאות הבחינה לא מייצגות את האוכלוסיה בישראל, כיוון שנבחנות בה רק אוכלוסיות המכוונות עצמן להשכלה גבוהה.
לקריאת הכתבה.


Ynet חדשות, אוקטובר 2010 - הממוצע הפסיכומטרי ירד ב-10 נקודות ב-5 שנים

נתוני דו"ח מדור המחקר של המרכז הארצי לבחינות והערכה אשר מצביע על ירידה של 10 נקודות בממוצע הפסיכומטרי משנת 2004 ועד לשנת 2009. עוד בדו"ח, עלייה בפער הציונים בין גברים לנשים ויהודים לערבים. אמוץ סלע, מנהל החטיבה הפסיכומטרית של קבוצת קידום מגיב ואומר כי הבחינה אינה מדגם מייצג של האוכלוסיה בישראל, כיוון שלא כולם נבחנים בה אלא רק אוכלוסיות המכוונות עצמן להשכלה גבוהה.
לקריאת הכתבה.
 

ישראל היום, אוקטובר 2010 - מסך הברזל באקדמיה

חשיפת אחוז הסטודנטים האתיופים הלומדים באוניברסיטאות שהוא מזערי וקטן בהרבה מאחוזם באוכלוסיה. לפי הכתבה, חלק מה"אשמה" למצב נעוץ בבחינה הפסיכומטרית שלא קיימת בשפה האתיופית, ואופיה הוא מערבי וזר לסטודנטים יוצאי אתיופיה. לדעת נופר קפון, סמנכ"ל החטיבה האקדמית בקבוצת קידום, הסיבות נעוצות במערכת החינוך ומצבם הסוציו אקונומי של הצעירים האתיופים, שלא יכולים להרשות לעצמם הכנה מתאימה למבחן.
לקריאת הכתבה.


דה מארקר, ספטמבר 2010 - ילד דיגיטלי בעולם אנלוגי

יעל הר אבן, מנכ"לית קבוצת קידום, כותבת אודות הצורך של מערכת החינוך לגשר על הפער הטכנולוגי בינה לבין התלמידים. לדעת יעל הר אבן, קיים נתק וניכור של התלמידים כלפי מערכת החינוך והמורים ואם לא נדע להתאים את מערכת החינוך לעולם הילדים, הניתוק רק יגדל. 
לקריאת הכתבה.


גלובס, אוגוסט 2010 - הייתי רוצה להיפגש עם באפט. הוא יודע להוביל מעבר לעולם העסקי

יעל הר אבן, מנכ"לית קידום, מתארחת במדור "20 שאלות" ומספרת על הבחינה הפסיכומטרית שלה, דעתה על מערכת החינוך, חשיבות התואר האקדמי, איזה מקצוע הכי אהבה ללמוד ואיזה הכי שנאה, מה היא הכי אוהבת במקום עבודתה הנוכחי ועוד.
לקריאת הכתבה.


ישראל היום, יולי 2010 - כמו שאמא ביקשה, אני רוצה להיות רופא

תוצאות דו"ח המרכז הארצי לבחינות והערכה אודות מקצועות הלימוד המבוקשים על ידי הסטודנטים הישראלים. בראש הטבלה לימודי הרפואה עם 9.4 אחוזים, לאחריו 7.1 אחוז הנדסה ו-6.7 מנהל עסקים. יש לציין כי זהו דו"ח של כלל האוכלוסיה וכי אם מפלחים את התוצאות לפי מגזר דוברי העברית והערבית, התוצאות שונות לחלוטין. נופר קפון, סמנכ"ל החטיבה האקדמית של קבוצת קידום, מסביר את ההבדלים בין המגזרים בשאלה מהם המקצועות שבהם ניתן למצוא עבודה באותו מגזר.
לקריאת הכתבה.


מגזין העיר - בלי להיכנס ללחץ 

בכתבה שלפניכם, רוכזו טיפים, בין היתר ממומחי קידום, אודות הבחינה הפסיכומטרית. מה כוללת הבחינה, איך כדאי להתכונן אליה, מה עושים יום לפני הבחינה וביום הבחינה עצמו ומה זה בדיוק יומן הצלחות. 
לקריאת הכתבה: עמוד 1, עמוד 3.


כלכליסט, מרץ 2007 - כשלים בפסיכומטרי או כשלים במערכת החינוך

יעל הר אבן, מנכ"לית קבוצת קידום, משיבה למבקשים לבטל את הבחינה הפסיכומטרי. לדעת הר אבן, הכשלים, כביכול, בבחינה הפסיכומטרית, חושפים למעשה כשלים הקיימים במערכת החינוך, כמו למשל הזנחה של חלק ממוסדת החינוך הערבים, בחירה של חלק ממוסדות החינוך החרדים לא להכין את ילדיהם ללימודים באוניברסיטה ועוד.
לקריאת הכתבה.
X