10% הנחה לנרשמים עכשיו לקורס פסיכומטרי!
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

מילון פסיכומטרי

מילון פסיכומטרי הוא אחד הדברים המרכזיים שבהם נעזר כל מי שלומד לפסיכומטרי במהלך הקורס ולפניו. למה בדיוק משמש מילון פסיכומטרי, איך משתמשים בו נכון ולמה בכלל צריך אותו? 

מילון פסיכומטרי -  מה זה והאם זה הכרחי?

מילון פסיכומטרי מילון פסיכומטרי הוא בעצם חוברת מילים בעברית ובאנגלית שמופיעות במבחן הפסיכומטרי. את החוברת תקבלו לקראת תחילת קורס הפסיכומטרי כדי שתוכלו להתחיל ללמוד ולשנן את המילים עוד לפני המבחן. מילון פסיכומטרי לרוב מכיל מאות רבות של מילים וביטויים, אבל אין צורך להיבהל ממנו. ראשית, את לימוד המילים תעשו בהדרגה לאורך הקורס ועד הבחינה. שנית, יכול להיות שאת חלק מהמילים אתם כבר מכירים, ושלישית, לא חובה (וכמעט בלתי אפשרי) ללמוד את כל המילים. לימוד אוצר המילים מהמילון הפסיכומטרי יכול לעזור לכם לפתור חלק מהשאלות בחלק המילולי של הפסיכומטרי ולקצר את הזמן שאתם מקדישים לכל תשובה, אבל בניגוד למה שחושבים, הוא לא הדבר המרכזי בלימודי פסיכומטרי.

בקורס פסיכומטרי של קידום תקבלו מילון פסיכומטרי עם המילים הכי "חמות" ומעודכנות  הרבה תלמידים משתמשים בכרטיסיות פסיכומטרי ככלי עזר ללימוד המילים: על הכרטיסיות רושמים רק את המילים החדשות שלא הכרתם, ובעזרתן אפשר לשנן מילים בכל זמן במהלך היום: בזמן שמחכים לאוטובוס, בתור לרופא ובכל מקום, וגם אפשר לבקש מחברים שיבחנו אתכם על המילים. כרטיסיות שאת המילים בהן אתם כבר מכירים, אפשר לשים בצד ולהמשיך ללמוד רק את המילים הלא מוכרות. מומלץ גם להיעזר בשירות קידומילה - קבלת מסרון יומי עם מילה (בעברית ובאנגלית) שיעזור לכם בשינון.

דוגמאות למילים פסיכומטריות ושאלות אוצר מילים תוכלו למצוא בדף אוצר מילים לפסיכומטרי.

שינון מילים לפסיכומטרי

כמו שכבר הבנתם, למידת אוצר מילים היא חלק לא פשוט בהכנה לבחינה הפסיכומטרית. בכדי שהלמידה תהיה נכונה ואפקטיבית יש צורך להביט על הזיכרון שלנו ולראות כיצד הוא עובד.
למעשה יש 2 סוגי זיכרון. האחד לטווח קצר והשני לטווח ארוך. הזיכרון לטווח קצר הוא די מוגבל וכמות המילים שאפשר לאגור בו היא מועטה. בעת קריאת מילה חדשה היא מועברת ישירות לזיכרון לטווח קצר. לכן, יש להעביר את המילים הנלמדות לזיכרון לטווח ארוך. יש ליצור שיטת למידה אפקטיבית שתעביר את המילים הנלמדות בצורה יעילה לזיכרון לטווח ארוך.

תרגול מילים לפסיכומטרי

רוצים לבדוק את רמת הידע שלכם באוצר המילים לפסיכומטרי? אתם מוזמנים להירשם להתנסות בפורטל הדיגיטלי המתקדם של קידום. בפורטל קיימות שאלות פסיכומטרי, מבחנים לדוגמא, סרטונים ומשחקי אוצר מילים. ההרשמה היא מהירה וללא התחייבות.

כניסה להתנסות בפורטל התלמידים המתקדם >>

X