רוצה לשמוע עוד על פסיכומטרי?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

מילון פסיכומטרי

מילון פסיכומטרי הוא אחד הדברים המרכזיים שבהם נעזר כל מי שלומד לפסיכומטרי במהלך הקורס ולפניו. למה בדיוק משמש מילון פסיכומטרי, איך משתמשים בו נכון ולמה בכלל צריך אותו? 

מילון פסיכומטרי -  מה זה והאם זה הכרחי?

מילון פסיכומטרי מילון פסיכומטרי הוא בעצם חוברת מילים בעברית ובאנגלית שמופיעות במבחן הפסיכומטרי. את החוברת תקבלו לקראת תחילת קורס הפסיכומטרי כדי שתוכלו להתחיל ללמוד ולשנן את המילים עוד לפני המבחן. מילון פסיכומטרי לרוב מכיל מאות רבות של מילים וביטויים, אבל אין צורך להיבהל ממנו. ראשית, את לימוד המילים תעשו בהדרגה לאורך הקורס ועד הבחינה. שנית, יכול להיות שאת חלק מהמילים אתם כבר מכירים, ושלישית, לא חובה (וכמעט בלתי אפשרי) ללמוד את כל המילים. לימוד אוצר המילים מהמילון הפסיכומטרי יכול לעזור לכם לפתור חלק מהשאלות בחלק המילולי של הפסיכומטרי ולקצר את הזמן שאתם מקדישים לכל תשובה, אבל בניגוד למה שחושבים, הוא לא הדבר המרכזי בלימודי פסיכומטרי.

במילוני הפסיכומטרי של קידום תוכלו למצוא את אוסף המילים הרלוונטיות ביותר לבחינה, אותן ניתן ללמוד בדרכים מגוונות –אפשר להיעזר בחוברות המילונים שלנו, ללמוד דרך לומדות המילים באתר או להכין כרטיסיות. עם זאת, רוב התלמידים מעדיפים להשתמש באפליקציית קידום שמאפשרת לשנן מילים בצורה נוחה ונעימה, בכל רגע פנוי ובכל מקום. האפליקציה ניתנת להורדה גם למי שאינו עדיין תלמיד קידום ורוצה להתחיל לתרגל כבר עכשיו את אוצר המילים שלו.

שינון מילים לפסיכומטרי

כמו שכבר הבנתם, למידת אוצר מילים היא חלק לא פשוט בהכנה לבחינה הפסיכומטרית. בכדי שהלמידה תהיה נכונה ואפקטיבית יש צורך להביט על הזיכרון שלנו ולראות כיצד הוא עובד.
למעשה יש 2 סוגי זיכרון. האחד לטווח קצר והשני לטווח ארוך. הזיכרון לטווח קצר הוא די מוגבל וכמות המילים שאפשר לאגור בו היא מועטה. בעת קריאת מילה חדשה היא מועברת ישירות לזיכרון לטווח קצר. לכן, יש להעביר את המילים הנלמדות לזיכרון לטווח ארוך. יש ליצור שיטת למידה אפקטיבית שתעביר את המילים הנלמדות בצורה יעילה לזיכרון לטווח ארוך.

 

X