רוצה לשמוע עוד על פסיכומטרי?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

הכוונה מקצועית

מי לא נתקל בשתי השאלות הגדולות - איפה ללמוד ומה ללמוד לקראת תואר ראשון? אם אתם מתחבטים בשאלה ולא מצליחים להגיע לפתרון, אולי כדאי לפנות אל ייעוץ תעסוקתי מקצועי שיכוון אתכם אל המקום שיתאים לכם יותר מכול.

מכוני הייעוץ השונים מציעים בדרך כלל ימים מרוכזים, שבמהלכם תיבחנו במבחנים שונים וכן תיפגשו עם פסיכולוג המתמחה בתחום הכוונה מקצועית. הכוונה מקצועית במכונים מתפרשת בדרך כלל על פני כמה ימים, ובסוף התהליך מנתח הפסיכולוג את כלל הנתונים שבידיו וממליץ לכם על המקצוע המתאים לכם ביותר.

עוד אפשרות לקבל יעוץ תעסוקתי הוא דרך האינטרנט, שבו תוכלו למצוא מידע רב על מקצועות ותחומי ידע שונים. ישנם אתרים המתמקדים בהכוונה מקצועית ומציעים לגולשים מבדקים ממוחשבים כדי לבחון מהו התחום שאליו אתם מתאימים יותר מכול. ייעוץ תעסוקתי הוא עניין סבוך אמנם, אך המבדקים אמורים לתת מענה לשאלת השאלות – מה ללמוד ובמה מתאים לי לעבוד? חשוב לזכור לקחת הכול בפרופורציה – המבדקים הממוחשבים של הכוונה מקצועית יכולים לתת לכם כיווני מחשבה לקראת התואר הראשון, שבהחלט רצויים בשלב זה – אך בשום אופן אינם מחייבים.
 
בכל מקצוע שתבחרו, פסיכומטרי הוא נקודת התחלה טובה בדרך להשכלה גבוהה. הציון שאליו אתם שואפים במבחן הפסיכומטרי צריך להיקבע בהתאם למקצועות שאותם אתם שוקלים ללמוד. כדאי לשאוף גבוה כדי לא לפסול מראש אפשרויות, אך רצוי להיות ממוקדים ולכוון את עצמכם לציון הרצוי בהתאם לתחום הלימודים שמעניין אתכם.
 

 

X