רוצה לשמוע עוד על פסיכומטרי?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

מנהל עסקים

מנהל עסקים הפך בשנים האחרונות לאחד התחומים המבוקשים ביותר ללימודם אקדמיים. הסיבות לכך רבות, אולם רובן נעוצות בהיותו תחום המסוגל לספק פרנסה יפה לאורך השנים. כאשר מתלבטים בבחירת לימודי תואר ראשון, אחד מן השיקולים המרכזיים הוא לא רק העניין שיש בתואר ובלימודיו, אלא גם במה שצפוי להיות לאחר סיום התואר הראשון.

לכן, מנהל עסקים הפך לאחד מתחומי הלימודים האהובים והמבוקשים יותר על ידי סטודנטים. מנהל עסקים הינו תחום רב תחומי המשלב מספר עולמות: כלכלה, מתמטיקה, משאבי אנוש וניהול. השילוב של כל העולמות הללו יוצר תחום עשיר ומגוון שיכול לספק תפקידים רבים בשוק העבודה.

לימודי מנהל עסקים בנויים מחולקים לשניים:

לימודי ליבה, הנלמדים בשנה הראשונה של התואר הראשון ובהם נלמדים היסודות עליהן מושתת תחום מנהל עסקים. החל מן השנה השנייה וכלה בשלישית, הסטודנטים נדרשים להתמקצע במגוון תוכניות שונות: שיווק ופרסום, חשבונאות, משאבי אנוש, מערכות מידע. כל ההתמחויות הללו נחשבות כמנהל עסקים, אולם ההתמקדות הינה פריזמה שונה של התחום.

כך שהסטונדטים יכולים לבחור מהו מקור העניין שלהם בתחום וללכת לפי היכולות המובהקות שלהם. למשל, אדם שטוב ביחסי אנוש, אולי יבחר ללכת דווקא להתמחות של משאבי אנוש, ולא להתמחות בעלת אופי מתמטי יותר.

אולם, על מנת להתקבל לתחום מנהל עסקים וללימודי מנהל עסקים, על הסטודנטים תחילה לעבור את ציוני הסף של המוסדות האקדמיים. ציוני הסף כוללים ציון בחינת פסיכומטרי ושיקלול של ממוצע הבגרויות של הסטודנטים. על מנת להצליח ולהתקבל ללימודי מנהל עסקים, על המועמדים לבדוק האם עליהם לשפר את ציוניהם, או שמא הם עומדים בסף הקבלה.

לימודי הפסיכומטרי מאפשרים רכישה של יכולות לימוד, כמו גם חזרה על חומר שיילמד בהמשך במהלך לימודי מנהל עסקים. כך שאם יש לשפר את הציונים, ניתן לסמוך על כך שמעבר לציון שתקבלו, גם תקבלו ערך מוסף של תשתית לימודית ויכולות לימודיות חדשות.

 
 
X