רוצה לשמוע עוד על מבחן אמי"ר?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

שאלות נפוצות על קורס אמי"ר

"האם ילמדו בקורס אותי את כל מה שצריך לדעת?"

כן, אבל - עיקר השיפור המקצועי תלוי בך וכולל לימוד אוצר מילים וקריאה מרובה בבית. זכרו, העבודה על השאלות משלימה ומוסיפה אך אינה תחליף להיכרות עם השפה.

"אין לי בגרות/עשיתי רק 3 יחידות/לא למדתי בבית הספר"

חשוב שתדעו כי הקורס אינו תחליף לבגרות באנגלית. עיקר הפוטנציאל לשיפור והציון המקסימלי אליו התלמיד יוכל להגיע, תלוי קודם כל בידע הבסיסי באנגלית של כל תלמיד. 

אני יודע אנגלית מצויין, מכרתי בעגלות בטקסס"

כדאי לדעת כי האנגלית בבחינה הינה אנגלית כתובה ברמה גבוהה בלבד. התרומה של שליטה בשפה המדוברת היא יחסית מוגבלת.

"אין לי הרבה זמן להשקיע בקורס"

לפני שנרשמים לקורס כדאי לקחת ברצינות את עניין ההשקעה בקורס. הצלחה בקורס דורשת השקעה מרובה – לימוד אוצר מילים, קריאה, ותרגול שאלות רבות.

"מה ההבדל בין מבחן אמי"ר למבחן אמי"רם?"

שני המבחנים הללו נועדו לבחון את רמת הידע בשפה האנגלית, ההבדל המהותי בין שני המבחנים הוא שמבחן אמי"ר מתבצע בכתיבה על גבי דף עם עט ואילו מבחן אמי"רם מתבצע על ידי מחשב. לכן קיימים גם הבדלים באורך הבחינה, כמות השאלות וכדומה. אולם סיכויי ההצלחה במבחנים הללו זהים.

"כמה זמן עליי לחכות בין ביצוע בחינה אחד לשנייה אם אני רוצה לשפר את הציון?"

אם כבר ניגשתם למבחן אמי"ר או מבחן אמי"רם ואתם רוצים לגשת שוב, עליכם לחכות לפחות חודש ובמקביל לברר את תאריך הבחינה הבא, כך שתוכלו לקבל אישור על מנת להבחן בשנית.

"האם מבחן אמי"ר ומבחן אמי"רם בודקים גם את יכולת הדיבור באנגלית?"

לא. מבחנים אלו בוחנים את ידיעות השפה מבחינת אוצר מילים, דקדוק והבנת הנקרא, כך שלא תידרשו להוכיח כישורי דיבור בשפה האנגלית.

"ניגשתי ליותר מבחינה אחת באנגלית כך שיש לי כמה ציונים בתחום האנגלית (אמי"ר"ם, אמי"ר, תחום האנגלית בבחינה הפסיכומטרית). מהו הציון הקובע: האחרון? הגבוה? ממוצע הציונים?"

אם ברשותכם מספר ציונים בתחום האנגלית, הציון באנגלית יקבע על ידי מוסד הלימודים אליו אתם מגישים מועמדות.

 

שיהיה בהצלחה!

נושאים נוספים שיעניינו אותך:

 

X