רוצה לשמוע עוד על השלמת בגרויות?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

פתרון בגרויות

הידעת? האוניברסיטאות והמכללות משקללות את  ציוני הפסיכומטרי  עם ציוני הבגרות, וכך מחליטות מי מהמועמדים יוכל לעמוד בדרישות הלימודים שלהן בחוגים השונים הפתוחים ללימודי תואר ראשון. ציוני בגרויות גבוהים הם צעד ראשון וחשוב. אך כדי להתקבל לפקולטות המבוקשות ביותר, יש להוציא גם ציון גבוה בפסיכומטרי. פסיכומטרי עושים לפני גיוס.

לכניסה לפתרונות מבחני בגרויות:

פתרונות מבחני בגרות בכל המקצועות:

פתרונות לבגרות באנגלית 
בגרות באנגלית

פתרונות לבגרות באזרחות  

פתרונות לבגרות בפיזיקה
פתרונות לבגרות בכימיה
פתרונות לבגרות במתמטיקה
פתרונות לבגרות בספרות
פתרונות לבגרות בגאוגרפיה
פתרונות לבגרות במדעי החברה
פתרונות לבגרות בתנך
פתרונות לבגרות בלשון (עברית)
פתרונות לבגרות בהיסטוריה
 
 

למה חשוב לעקוב אחרי פתרון הבגרויות?

לאורך הזמן, משרד החינוך מבצע שינויים וחידושים רבים בבחינות. תכניות הלימוד בכל אחד מן המקצועות משתנות בתדירות, ועם כל שינוי כזה משתנים תכני הלימוד, הדגשים השונים ועוד. בנוסף לשינויים אלה, נמנים גם שינויים באופי מבחני הבגרות – כגון דגש הולך וגדל על יכולות ניתוח, הסקת מסקנות, יישום חומר נלמד ויצירתיות. זאת בניגוד לבחינות עבר שנשענו יותר על יכולות זיכרון ושליפת ידע.

באופן טבעי משפיע שינוי זה על פתרון הבגרויות כמו גם על תהליך הלמידה לקראת בחינת הבגרות. לדוגמא, פתרון בגרות באנגלית שהתקיימה לפני עשר שנים אינו בהכרח מתאים לבחינת הבגרות באנגלית המתקיימת כיום ועל-כן היא הדורשת אופי פתרון בחינה אחר. אפילו פתרון הבגרות במתמטיקה יכול לעבור שינויים בהתאם לדגשים השונים הנקבעים על-ידי משרד החינוך. במילים אחרות, פתרון הבגרויות הוא הרבה מעבר לרק "תשובה נכונה" שכן התשובה הנכונה תלויה בדרך בה ניגשים לשאלה ובניסוח ובניית התשובה.     

בקידום צוותי הוראה ומחקר ופיתוח אשר מכירים מקרוב ובאופן מדויק את השינויים הללו, הדקויות וההיבטים השונים בכל אחד מן המקצועות ודואגים כי הפתרונות לבגרויות יהיו מובנות לעומקן וכי תכניות הקורס הרלוונטיות יהיו עדכניות ומלאות.

הכנה לבחינות הבגרות

עוברים על פתרונות של בגרויות

פתרון בגרויות הינה שיטה פופולרית ויעילה לתרגול לקראת בחינות הבגרות. אולם, לא מספיק רק לראות את התשובות לבחינה מסויימת מבלי להבין מדוע פתרון מסויים נכון וכיצד על תלמיד לגשת לבחינה בכדי לפתור את בחינת הבגרות. בקידום אנו מציעים הצגת פתרון מלא של בחינות בגרות תוך התייחסות לדרך הפתרון וכתיבתו. כל המידע והחומר עומד לרשות התלמידים בכל זמן באתר 'תר-GOOL' המהווה את אחד מכלי הלימוד המתקדמים והייחודיים שלנו. 

מאגר פתרונות של קידום

המאגר של קידום כולל מעל עשור שנים של בחינות בגרות ופתרונות לבחינות הבגרות. ישנן פתרונות עבור שלל מבחני הבגרות במקצועות השונים. שאלון בחינת בגרות סרוק בלתי פתור זמין בנפרד בכדי לאפשר בחינה עצמית של החומר.

בעזרת ערכת כלי הלימוד המתקדמים והייחודיים של קידום הכוללים בין היתר חומרי לימוד ועזרי תרגול באתר תר-GOOL, נגישות של מורה אונליין - eTeacher שיכול לענות על שאלות בזמן אמת ומצגות מיוחדות, מובטח כי תוכלו להפיק את המירב ולהבין את פתרון הבגרות.   

נושאים נוספים שעשויים לעניין אותך:
X