רוצה לשמוע עוד על GMAT?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

תהליך ה-Application

הלימודים מתחילים בד"כ בחודש ספטמבר. מספר מצומצם של תוכניות (למשל INSEAD, Columbia, IMD, HEC) פותחות גם מחזור בחודש ינואר.

מתי נערכת ההרשמה לתוכניות ה MBA-המובילות בעולם?

ברוב מוסדות הלימוד ההרשמה נערכת בסבבים, וכמה מהם פותחים בכל שנה שני מחזורי לימוד.
ללימודים המתחילים בספטמבר ניתן בדרך כלל להגיש את הבקשה החל בחודש אוגוסט בשנה לפני כן ועד חודש מארס.
על פי תוצאות השנים האחרונות, מומלץ להגיש את מרבית הבקשות במהלך החודשים אוגוסט-אוקטובר ("הסבב הראשון"). במקרים מועטים היה יתרון ל-"סבב השני" (נובמבר-תחילת ינואר)
סיכויי הקבלה ב-"סבב האחרון" - הסבב שלישי או הרביעי, נמוכים בדרך כלל באופן משמעותי מהסבבים הקודמים. אצל מרבית האוניברסיטאות הסבב האחרון מתחיל בינואר ומסתיים במארס, אולם גם בין אמצע ינואר לחודש יולי מתקיימים סבבי הרשמה שאינם אחרונים.
ללימודים המתחילים בינואר, ההרשמה בדרך כלל נפתחת בחודש מרץ ונמשכת עד חודש יולי, אולם סיכויי הקבלה קטנים ככל שעובר הזמן. בכל מקרה, מומלץ להגיש את הבקשה מוקדם ככל האפשר.

בסרטון הבא תמצאו מספר טיפים על איך להגיש את בקשתכם ל-MBA. בסרטון תמצאו בוגרי MBA ומנהלי מסלולי לימוד במוסדות המפוארים ביותר בארה"ב.

מהו תהליך הקבלה ללימודי MBA בתוכניות המובילות בעולם?

במוקד התהליך- הגשת האפליקיישן (בקשת הקבלה). בקשת הקבלה כוללת:

  • מילוי טופסי "רקע אישי" ו/או הגשת קורות חיים.
  • הגשת ציוני GMAT®, TOEFL וציוני תואר ראשון.
  • הכנת 3-6 חיבורים על-פי השאלות הספציפיות ששואלת כל אוניברסיטה (מדוע אתה רוצה ללמוד MBA? מדוע אצלנו? מה מייחד אותך כמועמד? ועוד).
  • הגשת 2-3 המלצות, בעיקר ממעסיקים בעבר ובהווה. מרבית בתי-הספר מחליטים לאחר קבלת בקשתך אם לזמן אותך לראיון. מיעוטם של בתי-הספר דורשים שתעבור ראיון (בארץ, בקמפוס או בטלפון) עוד לפני הגשת הבקשה.

מתעניינים בתכנית איכותית ללימודי MBA בישראל? היכנסו לקרוא אודות פרטי התכנית ללימודי תואר שני במנהל עסקים, אשר תאפשר לכם חיבור לעולם העסקי ותעניק לכל סטודנט יחס אישי חם.

האם כדאי להגיש את הבקשה ללימודי מנהל עסקים לקראת או מייד לאחר סיום התואר הראשון?

רוב הישראלים מגישים את הבקשה בין שנה עד ארבע שנים לאחר סיום התואר הראשון. עם זאת, ניתן להגיש את הבקשה לקראת סוף התואר הראשון או מייד לאחריו. במקרה כזה, בוועדת הקבלה יתרשמו במיוחד מהניסיון הצבאי שלך, הפעילות או העבודה תוך כדי לימודי התואר הראשון, כמו גם מציוני התואר. אם אלה מרשימים במיוחד, תוכל להתקבל גם לתוכניות המבוקשות ביותר בסמוך לסיום התואר הראשון. אם נתונים אלה לא מרשימים כל כך, תצטרך לעבוד במשך שנה או יותר בעבודה "מרשימה" לאחר התואר הראשון.

האם חשוב להתנדב כדי לחזק את מועמדותי?

פעילות קהילתית, ציבורית או פוליטית תעזור לך להתקבל אל תואר MBA, אם פעילות כזו נעשית באחד מהקריטריונים הבאים:

1. בתפקיד ניהולי
2. דרך הבחרות לתפקיד
3. פרויקט מצליח שהינו יוזמה שלך
4. אם הפעילות תאפשר לך לקבל המלצה מבכיר (סגן שר למשל), אשר פיקח על עבודתך.

פעילות מסוג זה תהיה בעלת ערך משמעותי במיוחד מבחינת המועמדות שלךעם זאת, רבים מתקבלים לתוכניות MBA מובילות ללא רקע התנדבותי, קהילתי או ציבורי משמעותי - בזכות נקודות חוזק בשאר שיקולי הקבלהשים לב: כניסה לפעילות התנדבותית "ייצוגית" לקראת ולצורך הגשת הבקשות עשויה להוות חרב פיפיות ולהקשות על מועמדותך.

מתעניין בלימודי MBA בחו"ל? קרא על קידום אפליקיישן - תוכנית משותפת עם חברת ארינגו להכנת טופסי ההרשמה לאוניברסיטאות המובילות בחו"ל.

רוצה לשמוע עוד על GMAT?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין
סגור
a
X